Zvodná krása

• Česko Svůdná krása (viac)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

tron

Bertolucci miluje prírodu a mladé telá a z jeho bohémskej Zvodnej krásy je to poznať. Ak je niečo fascinujúcejšie, ako sexuálne sa prebúdzajúca Liv Tyler, tak potom už len jedinečná príroda toskánskeho vidieka, v ktorého kopcoch má umenie slávnu tradíciu. Výprava je prekrásna, podaná natoľko poeticky a "starodávne", že keď sa raz za čas objaví auto, pôsobí to rušivo. Hoci je snímka zaujímavo obsadená (Marais dva roky pred smrťou, Irons, Weisz, Fiennes, Flemyng), nikto - okrem atmosférickej výpravy a Tylerovej - nemá šancu. Ale neprekáža to. Skôr naopak. Najsilnejšie scény: tanec a, samozrejme, sex. ()

Kosmik 1

Zcela průměrné romantické drama. V podvědomí lidí se dostalo převážně jen díky známým osobnostem, jinak by dle mého názoru zapadlo, jako spousta jiných nezajímavých dramat. Svědčí o tom i počet shlédnutí vzhledem k tomu, kdy byl film natočen. Výhodou je vidět nahou Rachel a mladičkou Liv. Jinak nevím, co bych vyzdvihnul. 50% Mimochodem tento film má opravdu zajímavý tag. :) ()

GOREGASM

Bernardo Bertolucci a jeho Svůdná Krása dopřejí divákovi poetický výlet na slunný italský venkov, který svou uvolněnou a se současným uspěchaným životem téměř neslučitelnou atmosférou příjemně pohladí (podobně jako kupříkladu Ridleyho Dobrý Ročník), přestože se v něm nic zásadního neřeší. Bernardo opět prokázal cit lovce talentovaných mladých hereček a svůdná kráska v rozkvětu Liv Tyler splácí Bertollucimu důvěru svým přirozeně magnetickým projevem, ve kterém se přes její rockový původ mísí půvabná míra elegance a dráždivé nevinnosti. Mezinárodně pestré a kvalitní obsazení i menších roliček zaslouží pochvalu a podporuje tezi, že umělecké charisma a pověst některých režisérů svedou zázraky. 70% ()

hakon

Tahle cesta do Toskánska není úplně podle pravítka. Občas jsem měl pocit, že koukám na komedii, občas na drama a nebo na teenagerskou srandu. Vlastně ani nevím, co tím básník chtěl říct. Nicméně mladičká kráska Tyler nás zavede do bláznivé rodiny, která úplně není tak bez škraloupů a hledá svůj pohled na svět, možná i otce, ale hlavně letní lásku. Všechno je to zabalené do krásných italských kulis, ale tak nějak bez šťávy. 6/10 ()

TeeAge

Som strašne zaujatý. Liv je jednou z mojích ,,naj,, a nakoľko je to jej sólový, a asi najúprimnejší a najintímnejší snímok celkovo, nemôžem hodnotiť inak. Akurát mi vadili dve veci: Nepochopil som niektoré vzťahy medzi postavami, a to dévédéé čo som tak dlho zháňal a konečne kúpil, nám seklo pri doslovnom konečnom vyvrcholení :D K dobrému koncu však už nič nechýbalo, a tak si na Liv odteraz budem spomínať ako na horľavú, obyčajnú a pritom prekrásnú puberťáčku z toho nášho európskeho sveta... :) ps: škoda že je američanka. ()

• Kniha Shirley Lowe „Uloupená krása“ byla napsána až podle filmu, jinak jde o původní Bertolucciho námět a o scénář od Susan Minot. (Tosca)
  • Vo filme spomenú, že Lucy (Liv Tyler), má 19 rokov, čo je aj skutočný vek Liv Tyler v dobe natáčania filmu. (Insomnia)
  • Pero, ktoré Lucy (Liv Tyler) používa pri písaní veršov, je Pilot V5 Hi-Tecpoint. (binmichal)