Wilson (Philip Seymour Hoffman) přišel o manželku, která spáchala sebevraždu. Na rozloučenou mu nechala dopis. Wilson však nemá sílu otevřít ho a přečíst. Útěchu nachází ve fetovaní benzínu a modelech letadel. Psychologické drama o člověku, který ztratil kus svého já. (oficiálny text distribútora)

Ducharme

Poměrně originální pojetí zcela neoriginálního tématu. Milovaná osoba se vám nečekaně sprovodí z povrchu zemského a jediné vysvětlení se nejspíš skrývá v tom vzkazu, který jste našli pod polštářem. Otevřít nebo neotevřít? Žít v nevědomí a celý život se tím drásat, nebo zjistit krutou pravdu? Přesně na tyhle otázky hledá odpověd Philip Seymour Hoffman s hadrou nasáklou benzínem přitisknutou na nose. Příběh bez jakýchkoli "kudrlinek", kterému dost často něco chybí pro to, aby se do něj divák mohl jakýmkoli způsobem ponořit. Prázdnotu a nepochopitelný odstup vyprávění bohužel nevyváží ani jako vždycky fantastický výkon PSH. Škoda nevyužitého potenciálu. ()

eLeR

Že vy by ste otvorili ten dopis hneď? Ale vy nie ste Wilson. A nesiahli by ste po fetovaní? Lenže vy ste nestratili Lizu. Takáto tragická udalosť sa podpíše na každom, môžete robiť čo chcete, ale zostane to vo vás do konca života. Ja viem, že cesta ktorou sa pustil Wilson nie je dobrá ... ale bohužiaľ, aj to sa stáva. Nikto by to nezahral tak bravúrne a presvedčivo ako Hoffman ... hudba bola skvelá, i keď ten tichý začiatok sa mi tiež veľmi páčil. 3,5* ()

emma53

Absolutní ztrátu osobnosti a sebedestrukci s minimálními světlejšími okamžiky návratu do reality předvedl Philip Seymour Hoffman s takovou přesvědčivostí, že před ním hluboko smekám. Velká bolest, rozervanost mysli nebo ztráta někoho milovaného jako v tomhle případě, může u člověka mnohdy skutečně vést k nějakému jednání, které by by za jiných okolností považoval za nemožné. A to, že se bál otevřít dopis od Lizy, mně nepřišlo až tak překvapující, protože podvědomě tušil, že půjde o ryze intimní a smutný střet s něčím, čeho se podvědomě bál. Znát pravdu a možná i vidět to milované a známé Lízino písmo. Musela přijít ta pravá chvíle, ale on jí vnitřně odmítal a začal se chovat neadekvátně vzhledem ke svému věku, protože řešením bývá u takových lidí spíš alkohol a nebo jiné drogy, ale benzín? Je to moc smutný snímek, který působí silně depresivním dojmem, ale možná, že ten nádherný soundtrack, který se prolíná celým filmem, to trochu zmírní a zjemní. Velmi těžké rozhodování jsem měla s hodnocením, protože to nešlo nesrovnávat ho s jiným filmem, kde hrál Phillip taky jednu smutnou lidskou bytůstku a to byl Jack se chystá vyplout. Ale faktem je, že Philip je Pan herec a takovým se trojky nedávají. ()

Lacike

Za mňa veľká slabota. Príbeh o nešťastníkovi, ktorý sa mu sa vysporiadať so samovraždou svojej ženy mi nepripadal ničím príliš zaujímavý. Tentokrát som sa nedokázal vcítiť do situácie hlavného hrdinu a keď začal fetovať benzín, tak to už išlo úplne mimo mňa. Ani Hoffman to nezachránil. Záver je očakávaný. Proste sa s tým nejak vysporiadal. 5/10. ()

MontyBrogan

Volám sa Wilson, mám rád lietadielka a benzín. Sú to moje nové vášne, ku ktorým som sa uchýlil, pretože smútok nie je ideálna zábava ani droga. Zabila sa mi totiž manželka. Jej matka ma však stále chodí navštevovať. Len neviem, či preto, že ma má rada, alebo jej proste pripomínam stratenú dcéru. Či chce so mnou zdieľať spomienky, alebo len ukradnúť tie moje. Predsa len mám niečo, čo ona nie. Dopis na rozlúčku. No ešte som ho neotvoril. Je v ňom ukryté všetko živé, čo mi zo ženy ostalo. Preto si ho šetrím a preto sa ho bojím. Viem, že sa chovám divne, ale o to viac raz ocením, že ma občas chápete. ()

Nová verze Macbeth

Nová verze Macbeth

08.05.2005

Jennifer Connelly (na obr.) bude hrát v dlouho očekávané filmové adaptaci Todda Louisoa ale čeho? Přímo jedné z nejznámějších tragédií Williama Shakespeara - Macbeth. Film se začne natáčet na konci… (viac)