Stanley je mladý muž, kterému se v životě zrovna nedaří. Dělá podřadnou práci, přátel moc nemá a přítelkyni také ne. Kromě toho je nešťastně zamilovaný do kolegyně v práci. Při nezdařeném pokusu o sebevraždu ho vyruší ďábel George a výměnou za jeho duši nabídne, že mu splní sedm přání. Stanley smlouvu podepíše a začne si plnit sny. Nejprve si přeje být intelektuálem, který okouzlí kolegyni Margaret přesně formulovanými názory, poté bohatým obchodníkem, který jí koupí, na co si jen vzpomene, pak zpěvákem popu. Všechna přání však postupně ztroskotávají, žádné nedopadne, jak si Stanley přál. Na vině je ďábel, který se do realizace jednotlivých přání plete a více či méně nápadně je Stanleymu kazí. Ten je ze všeho znechucen a omylem si další přání vyplýtvá, když řekne, že by chtěl být mouchou. Ani jako s hmyz však vztah s Margaret nikam neposune. Stanley chce všeho nechat a nic už si nepřát. Ale ďábel dál pokouší… (oficiálny text distribútora)

joehot

Plný počet možná ne zcela právem, vzhledem k několika málo hlušším místům, rozhodně je okouzlený o dvě třídy lepším snímkem, než jeho moderní americký remake. Jízlivý a cynický anglický humor mi sedí, představitelé dvou hlavních rolí jsou parádní (ovšem nejlepší je Raquel Welch jako Chtíč) a skvělých hlášek je tu habaděj. ()

pakobylka

Zdá se, že doktor Faust je pouhou kapkou v moři - v moři těch, kdo se upsali ďáblu. Neboť "padlý anděl" alias satan je flexibilní, iniciativní a vůbec po všech stránkách nadmíru snaživý - pro jednu duši šel by světa kraj. Je to neobyčejně vychytralý a výřečný švihák se svérázným smyslem pro humor - a jde s dobou ... kdo by mu odolal ? Svěží, nenucená, typicky britská záležitost, která škodolibě rozebírá na součástky naše naivní sny a přání - především naše představy o ideálním vztahu ... americký remake "Smlouva s ďáblem" z roku 2000 jí nesahá ani po kotníky - ne proto, že není originálem, ale pouze a jenom z toho prostého důvodu, že postrádá jiskru, šarm ... i úroveň. ()

Bigrambo

Povedená komedie plná anglického humoru a drobných vtípků. Nebudete se sice za břicho popadat, ale pokud přistoupíte na režisérova pravidla hry, velmi dobře se pobavíte. Za zmínku rozhodně stojí minirole Chtíče, ve které se přestavila spoře oděná kráska Raquel Welch. Takže "Audrey Hepburn" a hurá do toho! ()

slunicko2

Skvělá intelektuální britská crazy komedie, při níž se nudím. Tak nevím. Film je plný vtipných velmi britských (o humoru nemohu říci nic lepšího) gagů. Námět je vpravdě roztomilý a ďábel Petera Cooka je k sežrání. A přesto se asi třetinu filmu vyloženě nudím a další nemastnou neslanou třetinu prostě přežívám. Něco tu nehraje a já nevím přesně, co to je. Že by příšerný český dabing? ()

dopitak

Geniální námět, Peter Cook je o dost škodolibější ďábel než Elizabeth Hurley (ale když ona je v tom tak sexy), jenomže humor Dudleyho Moorea mě tentokrát obloukem minul, nezasmál jsem se snad ani jednou. Scéna v autě, kdy Stanley a Margaret nešťastně pláčou nad tím, jak podvádí George, je straaaaašlivě přehraná. Mouchy jsou naopak docela dobré. ()

• V českém znění používá ďábel (Peter Cook) jako magická slova „Audrey Hepburn" a „JFK", kdežto v originálním znění vyslovuje jméno herečky Julie Andrews a amerického prezidenta LBJ, tedy Lyndona B. Johnsona. (realhound)

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (viac)