Stephen Lewis je úspešný spisovateľ kníh pre deti, ktorého život sa náhle tragicky zmení po rutinnej návšteve supermarketu. Kým sústredí svoju pozornosť na platenie, jeho štvorročná dcérka bez stopy zmizne...Jeho manželstvo sa začína rozpadať, žena sa od neho odsťahuje na vidiek a Stepehen hľadá útechu v rozhovoroch so svojimi priateľmi... (STV)

luka4615

Skvěle střižené sociální drama s výborným Benedictem Cumberbatchem, ke kterému právě tyto "civilnější" role prostě pasují. The Child in Time pracuje s poměrně jednoduchou premisou, nicméně režisér Julian Farino z této jednoduchosti vytvořil komplexní a ucelený náhled do zákoutí lidské duše a nejskrytějších emocí, přičemž právě jim se dříve či později bude muset hlavní hrdina a jeho blízcí postavit a čelit jim se vztyčenou hlavou. Skvělá práce! ()

zsn

A takový je přesně život - dává novou šanci, když už bezmocí upadáme do šílenství. Benedict by zasloužil více dramatických rolí, vůbec je třeba ho častěji vidět, je to sympoš. A nejlíp pohromadě s Eddiem Redmaynem. Příjemné drama s nádechy anglického venkova a mého milovaného Maida Vale❤️ A propos - buď mi něco uniklo, anebo tu dcerku jistě zavraždil ten jeho kamarád, co se nakonec oběsil. Aspoň tak tomu logicky nahrává, protože proč by tam jinak tuto vsuvku dávali. Anebo už já ouřaduju se scénářem?😋 Každopádně toto je drama pro neplačky. Což je velice příjemná změna. Víc tam cítím touhy po lásce, než smutek. ()

vesper001

Pozoruhodně natočený film s podivně vystavěným příběhem. Zvraty mají být překvapivé, ale nejsou, za náznaky a tajuplnými souvislosti pomrkává scénárista spíš zuřivě než významně, protože z toho má tik v oku a divák křeč v obočí. Herci chvílemi bezradně tápou, jako kdyby dostávali pokyny v čínštině. Mělo mě to ohromit, ale neohromilo. Naštěstí krásný klavírní doprovod dokázal zalátat většinu slabých míst. I když poslední scéna mezi většinu bohužel nepatří. :( ()

Pítrs85

Docela odvážný film, odvážný v tom, že je celý takový... jiný. A to já jen kvituji, v dnešní šablonovité době dvojnásob. Herci hrají jak o život (především Cumberbatch), exteriéry Londýna nebo i toho anglickýho zapadákova totally lovely, jen tu vedlejší dějovou linii jsem úplně nepobral (měla to být nějaká symbolika s tou dějovou linií hlavní?), ale možná že to byl účel. Fanoušci (nebo spíš fanynky) Bena Cumberbatche budou mít Vánoce, pač ten víceméně nesleze z obrazovky/monitoru. A hraje fakt výtečně. Nejzvláštnější film, co jsem letos viděl. (Skotský přízvuk Kelly Macdonald bych dokázal poslouchat hodiny a hodiny ♥ :-). ()

Marze

Sparovat Cumberbatche a MacDonaldovou ne strasne.Drama se casem preklopi v melodrama.Je to film o male nadeji udrzovane pri zivote a bolici.Nedavno shlednuty rumunsky snimek se stejnou zapletkou se mi zdal zajimavejsi.Dej se soustredil na zoufaleho otce a vysetrovatele.Zde v zaveru nechybi zvrat,ale konec je neuspojojivy.Film je celkove dost nudny a hodi se spis jako inscenace na TV obrazovky.Zfilmovano je to podle stejnojmene knihy McEwanse,ktera u nas vysla v nakladatelstvi Odeon v roce 2012. Ma velmi bohate kosate slovni vyjadrovani,ale pro film je zrejme neprelozitelna.McEwan zde ukazuje mimo jiné, jak důležité je, kromě samotného vnímání, i hledání vlastního místa na časové ose. Je totiž potřeba umět se na ni pohybovat oběma směry, ztráta této soudnosti a ustrnutí v jediném okamžiku, v jediné době, je pro lidskou mysl nepřirozené a v konečném důsledku i destruktivní. McEwan zde take kritizuje bez obalu politiku, ma odpor ke konzervativní politice, která se příčila jeho liberálnímu smýšlení. Ačkoliv se jedná o slabší části knihy, kritika rostoucího napětí mezi lidmi, agresivity a extrémního individualismu je nyní, pětadvacet let od prvního vydání knihy bohužel mimořádně aktuální. ()