Ani v roce 1941 asi nebylo úplně jednoduché imigrovat do USA, už tehdy používali systém kvót pro občany jiných států. Šlo to ale mnohem lépe, když byla manželka občanem USA. Takže jednoduchý návod je najít dostatečně naivní svobodnou Američanku, co nejdříve se oženit a v Americe ji pak nechat. Návod ale naráží, když zvítězí přitažlivost Olivie de Havilland a věci se začnou komplikovat. (Atron)

Atron

Atmosféra mexického pohraničního městečka a hotelu pro čekající imigranty výborně vykreslená. Jen si nejsem jist, že - byť sebenaivnější - Američanka by se vdala z lásky za Rumuna čekajícího na přistěhovalecké povolení jen několik hodin poté, co jej poznala. Olivia ale tu naivku hrála tak fantasticky, že bych tomu snad i uvěřil:-) ()

Dale

Boyer aj Olivia sú skvelí a veľmi dobre sa na nich pozerá, ale samotný príbeh ma až tak neoslovil. Taká tradičná romantika bez nejakých prekvapivých momentov, až príliš rozprávková. ()

IQ Tiqe

Milá a poutavá romantika. Sice jsem měl zkraje velkej problém uvěřit, že by na ty sladkobolný řečičky někdo tak snadno skočil, ale budiž. Přestože je děj docela přímočarej a, nechybělo mu na poutavosti. Za pár let si to klidně pustím zas. ()