Izba s vyhliadkou

• Česko Pokoj s vyhlídkou (viac)

Mladá Angličanka Lucy (Helena Bonham Carter) cestuje v roku 1907 so svojou gardedámou do Florencie. Tam sa zoznámi s excentrickým Georgeom (Julian Sands). Konzervatívna viktoriánska morálka a prudérnosť sa stretáva s nefalšovanou talianskou neviazanosťou a roztopašnosťou. (oficiálny text distribútora)

marhoul

..my děvčata někdy potřebujeme dostat lekci, než si připustíme, kde je nám nejlépe... :) Sladká Helen Bonham Carter v jedné ze svých prvních velkých rolí. Křehká romantická kostýmní podívaná Jamese Ivoryho, který si plave v tomto žánru, jako ryba ve vodě, se mi líbila vždy. A pokaždé mi dala něco dalšího. Jinak je vnímaná v osmnácti, jinak v osmadvaceti a nakonec přijdou roky, kdy to člověk chápe už celé. Maggie Smith je excelentně anglická, D.D. Lewis jakbysmet, Julian Sands je dokonalý románový sen a i zbytek zúčastněných přesně sedí do příběhu podle Forsterovy knihy. Záběry jako z Monetových obrazů, Pucciniho hudba, vůně Itálie... "Klidně si tomu říkejte Itálie, já tomu říkám osud." Pokoj s vyhlídkou mi připomíná všechno možné, kupříkladu, že bychom si měli určitě vyrazit na pár dní do Florencie. ()

rikitiki

Mezi polibky dvou mužů může být tak propastný rozdíl jako mezi Anglií a Itálií. Pak záleží jen na tom, jestli políbená dívka je svým založením spíše blízká slunečné Itálii plné nečekaných vášní nebo tradiční Anglii a jejím společenským pravidlům. ____ Režisér James Ivory natočil snímek prozářený sluncem a hlavně radostí ze života, která je přímo hmatatelná v italských ale i britských scénách. Je to obrazová báseň o štěstí a uvolněnosti. /22. 4. 14./ ()

Sheldra

Nikdy by mě nenapadlo, jak dlouhý dialog lze vést na téma "náš pokoj nemá vyhlídku na Arno/je nebo není nepřístojné vyměnit si pokoj s těmi gentlemany?" - no, hodně dlouhej, ale upřímně řečeno, s takhle skvělým scénářem a fantastickými herci by asi bylo možný rozprávět třeba o rozmnožování ruměnice chlupaté, aniž by někdo mohl pípnout. Víc typicky anglický už je snad jen čaj o páté s okurkovým sendvičem... ()

Madison

Film, ktorý je natoľko reálne anglicky chladný a strohý, až divák túži po hollywoodskom vyčančanom patetizme. Nemôžem si pomôcť, pretože mnohokrát som zástankyňou presného vyobrazenia chladnokrvnej spoločnosti s nádhernými kostýmami, prostredím a vzťahmi, ale Pokoj s vyhlídkou je nemožne odmeraný film a tak napriek mnohým pozitívam zostáva na konci len prázdny pocit z nazretia do vizuálnej maškarády, v ktorej Ivory pomerne ignoruje obsah a emócie. Vizuálna stránka a herecké výkony napriek tomu stoja aspoň za jedno pozretie. ()

Anderton

Keď som dopozeral Sense and sensibility alebo Emmu, chcel som aspoň rok života stráviť v tom čase a na tom mieste. Keď som dopozeral Izbu s vyhliadkou, povedal som si, že je dobre, že nemusím tráviť čas s takými suchármi, akými boli všetky postavy tohoto filmu. Od Day-Lewisovej karikatúry až po Mr. Emmersona. Nechápem, ako mohli hrať tenis na body, keď si nenakreslili ani čiary. ()

• Charlotte Bartlett (Maggie Smith) a Eleanor Lavish (Judi Dench) diskutují při pikniku o zápletce jiného románu E.M. Forstera "Kam se i andělé bojí vstoupit". Helena Bonham Carter, představitelka Lucy, hrála ve filmové adaptaci tohoto románu. (..Lucas..)
  • Scéna, ve které George políbí Lucy (Helena Bonham Carter), se v knižní předloze odehrávala v poli plném fialek. To však nebylo vzhledem k době natáčení možné, a tak se filmová scéna natočila na louce, kde rostl ječmen. (..Lucas..)
  • Obě hlavní hlavní herečky Maggie Smith a Helena Bonham Carter se potkaly o dvacet let později znova při natáčení filmů série Harry Potter (andaa)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno