Príbeh dvoch sestier

• Slovensko V moci zla (viac)

Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex, jejichž matka za podivných okolností před časem uhořela. Protože z její smrti podezírají ošetřovatelku Rachel, která nyní žije s jejich otcem, začnou pátrat v její minulosti...
Hrdinkami hororového thrilleru režiséra Charlese Guarda jsou sestry Anna a Alex Rydellovy, jejichž těžce nemocná matka před deseti měsíci uhořela. Anna se nyní vrací domů z pobytu na psychiatrii a zjišťuje, že otec, který je úspěšný spisovatel, žije s Rachel. Ta matku ošetřovala a on s ní měl poměr už za matčina života. Sestry zjistí, že matčina smrt nebyla nehoda, a protože z vraždy podezírají Rachel, začnou pátrat po její minulosti. Přitom jsou konfrontovány s přízračnými vizemi a hrůznými nočními můrami. Annin bývalý přítel, který se jí svěří, že viděl, jak její matka zemřela a chce se s dívkou sejít, je nalezen utopený. Drama však vrcholí ve chvíli, kdy otec na noc odjíždí z domu... V hlavních rolích Emily Browningová, Elizabeth Banksová, Arielle Kebbelová a David Straithairn. (oficiálny text distribútora)

tron

Anna je ako hlavná hrdinka akceptovateľná, Alex relatívne sexi a svoje uhrávajú aj Strathairn s Banksovou. Plus scény s duchmi sú príjemne nepríjemné napriek tomu, že je to destilát stokrát videného. Niečo do seba má tiež tiesnivá atmosféra domu pri jazere, ktoré je napriek slnečným dňom poriadne desivé. Štandardnú situáciu jemne vylepšuje finálny twist, hoci za seba musím povedať, že som si aj myslel, že sa to skončí takto nejako. A aj skončilo. Finálne rozuzlenie dáva spätne logiku niektorým predchádzajúcim scénam, ktoré už nepôsobia zmätene ani hlúpo (prečo šerif promptne nerieši, keď mu Anna vo finále oznámi, že doma hrozí nebezpečenstvo jej sestre?). Kórejský originál z roku 2003 mi pravdupovediac príde len o jedného ducha lepší, ale o žiadnu ázijskú pecku á la Ju-On alebo Ringu sa nejedná. ()

MM_Ramone

Americký mysteriózny psycho horrorový thriller "The Uninvited" som si pustil celkom náhodou. Vôbec som nevedel, čo od toho čakať. No zaujalo ma to. Anna a jej staršia sestra Alex prišli o matku. Za podivných okolností zhorela v záhradnom domku pri jazere. Domnievajú sa, že sa za smrť ich mamy je zodpovedná jej ošetrovateľka Rachel, ktorá začala žiť s ich otcom. Pokusia sa odhaliť pravdu. Kto je Rachel Summersová? Je to vypočítavá vrahyňa? Nečakané finálne rozuzlenie ma prekvapilo a vytiahlo moje hodnotenie na štyri hviezdičky. **** ()

Falko

70%. Tento film ma problem, ako mnoho inych, ktore vam pripominaju podobne filmy. Napriklad ja som stale myslel na OTCIMA (1987 a 2009) v zenskom prevedeni, chvilkami som si spomenul na Rebeccu De Morney v psychothrilleri RUKA NA KOLISKE (1992) a ku koncu, to radsej nespomeniem ziadny film, lebo by som prezradil tu "sokujucu" pointu. Priznam sa, ze som cakal omnoho slabsi film, ale vydrzal som sa divat do neskorej noci bez toho, aby som zaspal, takze to malo nieco do seba a preto som pridal este tych 10% navyse, spolu teda 70%. Ako vykonny producent je tu podpisany aj Ivan Reitman, ktory je skor znamy ako reziser roznych fantasy komedii, jeho najuspesnejsia bola napr. KROTITELIA DUCHOV (1984). _______ Emily Browning - (Anna) +++ Arielle Kebbel - (Alex) +++ David Strathairn - (Steven) +++ Elizabeth Banks - (Rachel) +++ Maya Massar - (Mama) +++ Kevin McNulty - (Šerif Emery) +++ Jesse Moss - (Matthew Hendricks) +++ Dean Paul Gibson - (Dr. Silberling) +++ Produkcia: Ivan Reitman +++ ()

Kailo

O originále tohoto filmu - A Tale of Two Sisters, jsem neměl ani tušení, ale že tenhle remake bude určitě čerpat z japonských duchařin, mě trklo během několika desítek minut sledování. Klasická japonská horror show - řekni, kdo tě zabil, kde se role ducha, lačnícího pokoje, zhostila starší žena a role vizionáře, mladá krev - Emily Browning, což připomíná The Sixth Sense (pomineme-li pohlaví herců). Postupem času, se příběh vyvíjí (ne)očekávaným způsobem a snaží se nás mylně přesvědčit, že bude situace stejná jako v The Orphan - ach ty macechy, ale bratři Guardovi se nás snažily oblafnout.. bohužel opět očekávanou cestou - It's in your head... Nicméně, je to vše podpořeno krásnou mystery hudbou, která ve výsledku dělá hodně, a ještě víc dělá nádherné duo Kebbel & Browning. 55% [HD] ()

darkrobyk

Cink, cink...bu-bu-bu! Předně musím napsat, že originál jsem neviděl, jelikož asijské duchařiny mě moc neberou (snad kromě Kruhu, viděl jsem jich ale dobrou dvacítku) - všechno je tak nějak na jedno brdo. První polovina je průměrné psychologické drama, kdy bubáci vzbuzují spíše úsměv - mrtvá matka ukazující na svoji vražedkyni snad nevyděsí ani malé dítě. Kdyby se film obešel bez bubáků zcela, byl ještě o třídu lepší. Dobrá kamera, zdařilá hudba a obstojné herecké výkony nakonec udrží pozornost i na začátku. Pravý thriller se rozjede s odjezdem otce. Atmosféra houstne a nastává boj na život a na smrt. Finiš a pěkný závěr zvedly mé hodnocení. Zajímavé, nejstrašidelnější jsou na první pohled tak obyčejné scény, jako je ta s pytlem na odpadky v kuchyni... ()

• Hudbu k filmu složil Christopher Young. Následně pak byla nahrána 78mi členým orchestrem a 20ti členým sborem. (Chatterer)
  • Herečka Emily Browning zde ztvárnila postavu, které je 14 let. V době natáčení však Emily bylo už přes 20. (Dlee)
  • Emily Browning sa pôvodne uchádzala o rolu Alex. (Niles)