Lejla a její bratři

• Irán Leila's Brothers (viac)
všetky plagáty

Lejla zasvětila svůj život péči o rodinu. Nakonec se chce o sebe postarat sama a přesvědčí znepřátelené bratry, aby spojili síly a pronajali si malý obchod. Jejich plány jsou však zmařeny, když otec přijde o své úspory. (Cinemax)

sochoking

Leila prakticky ťahá zo svojho platu celú domácnosť, kde pod jednou strechou žije spolu s rodičmi a štyrma bratmi. Ked už je na dne so svojimi psychickými a fyzickými silami, dostane nápad, ako z nezávideniahodnej situácie von. Ale na to treba istý obnos peňazí. A tak celý film sa riešia prachy a ako ich dať dokopy. Ak máte radi WTF situácie, tak smelo do toho! Je ich tu totiž neúrekom. Ide síce o veľmi slušnú drámu, ktorá je skvelo napísaná a herecký excelentne zahraná, ale práve kvôli tým WTF situáciam som šiel neraz od smiechu do kolien. Spočiatku som aj myslel, že sa jedná o komédiu. Záverečný výstup Leily je dosť silný a nevedel som, či sa mi to všetko sníva. I skrz svoju dlžku film nenudí a ubehne rýchlo ako voda. 100% ()

kolemjdouc

prvních, asi dvacet minut, jsem se nemohla na děj soustředit.Ale potom,když jsem si uvědimila že to ani tak není o kultuře a zvycích v dané zemi,ale o lidské zlobě ,chamtivosti a otcově egu.Jaký mělo smysl že člověk když tam přišel o práci a aby pobíral dávky ,tak musel sedět určité hodiny, od osmi do dvou, doma a nemohl si hledat práci?? ()

rivah

Ve svých čtyřiceti strávila Leila celý život starostí o rodiče a čtyři bratry. Rodina se stále hádá kvůli dluhúm a sankcím vůči zemi. Zatímco bratři se snaží vybřednout, Leila má plán.....Živý, ukřičený, nepřehledný film. ()

AdamXB-1

Íránská komedoška, co si pod tím představit? Kultura, prostředí, zvyky, vše je jiné, divák musí trochu přeladit a pak o vtipné momenty není nouze. Jen ta stopáž, na tu člověk tak snadno nepřeladí, rodinné spory jsou v Íránu zřejmě něco, co se jen v pár slovech prostě neodbyde. ()

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

17.04.2022

Přesně za jeden měsíc, tedy v úterý 17. května odstartuje 75. ročník prestižního mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Obří filmový svátek konající se na francouzské riviéře letos oslaví tři… (viac)