Podnájemnice

• Francúzsko My Old Lady (viac)

Mathias (Kevin Kline) přijíždí z New Yorku do Paříže, aby se tu pokusil prodat dům, který zdědil po svém otci. Věří v hladký průběh prodeje a v brzký návrat domů. Jeho plán však vezme za své, když se seznámí se současnými nájemnicemi usedlosti. Starší dáma Mathilde (Maggie Smithová) ani její dcera (Kristin Scott Thomasová) nemají sebemenší chuť ani důvod odejít. Zatímco se Mathias snaží dům prodat i s nájemníky za každou cenu, postupně poznává Mathildu, díky níž se přiblíží k zesnulému otci. (Cinemax)

Malarkey

Milý film, který mi svojí atmosférou v mnohých momentech připomíná právě Dobrý ročník. Jen s tím rozdílem, že Dobrý ročník měl daleko sympatičtější postavy a ještě o stupínek lepší prostředí, čímž netvrdím, že Kevin Kline se zde nepředvedl nebo že by Paříž měla menší kouzlo než francouzský venkov. Jen je to o tom, jaké vlastnosti u lidí a místa, mě osobně přitahují víc a Podnájemnice je v tomhle ohledu pocitově trošku někde jinde. Na druhou stranu uznávám, že některé obchodní schopnosti Kevina Klina mě rozesmávají ještě teď. ()

Marthos

Vynikající rodinné drama o krutých nevinnostech, fatálně poznamenávajících charaktery ústředních protagonistů. Stará matka, povznesená nad vlastní morální selhání, citově frustrovaná dcera a neurvalý, drzý návštěvník, ze kterého se vyklube někdo docela jiný... Herecký koncert Maggie Smith, Kristin Scott Thomas a Kevina Klina. Paris est la ville des rêves. ()

DwayneJohnson

Sázka na jistotu, která nepřekvapí a ani neurazí. Celkem banální příběh, s dobrými herci a hlavně Kristin Scoott Thomas, na kterou jsem poslední dobou nějak hodně moc vysazen. Sám nevím, čím to je, ale je to prostě tak, jak jí vidim jsem ochoten hodnotit velmi subjektivně, což se mi stává jen jednou za padesát let! ()

Aljak

Prvá hodina filmu mi prišla až nechutne monotónna a nudná, prakticky nič sa nedialo a okrem niekoľkých zaujímavých dialógov to bola viacmenej čistá lyrika. Avšak záverečná tretina už priniesla to, v čo som dúfal po celý čas - a razom tá zápletka získala aj nejaký poriadny spád, hoci tiež miestami až príliš lyrický a existencionálny. Ale tam to už tak nevadilo, len škoda, že kým to celé rozkvitlo do takej kvality ako v závere, tak to bolo treba občas fakt až pretrpieť (nesmierne sa mi zívalo a zaspával som). Ale napokon to čakanie stálo za to, no aj tak na viac ako 3* to neni. ()

rt12

Rozvláčný začátek, zpříjemněný celkem vtipnými dialogy mezi Kevinem a Maggi, navodil atmosféru poklidné komedie. A vše je tak poklidné až je to nudné a já si říkala, proboha o co tu vlastně půjde, kdy už se začne něco dít. A bác po třetině nastane výrazné ochlazení děje, dialogy se vyostřují a o něco zde jde, Vše začíná mít správné obrátky a napětí. Bohužel posledních 12 minut dojem z filmu vše zhatí . K originálnímu vyvrcholení, jaký by si tento příběh zasloužil, rozhodně nedochází. Děj se opět ocitá v klidných vodách, závěr CO JSME SI - TO JSME SI ,značně poškozuje celkový dojem. ()

• Záverečnými titulkami film nekončí. Nasledujú ešte dve krátke scény. (koba)