Lukostřelci

• Južná Kórea Choejongbyeongki hwal (viac)

Zrodila se legenda. Akční historický velkofilm s propracovanými bojovými scénami. Za válečných let druhé invaze Mandžuů do Koreje roku 1636 se Nam-Yi a jeho malá sestra Ja-In stanou svědky popravy svého otce a sami jen náhodou uniknou smrti. Když oba vyrostou, z Nam-Yi je skvělý lukostřelec a Ja-In se chystá na svatbu. Uprostřed obřadu je ale napadne horda nájezdníků a Ja-In je unesena přímo ze své svatby. Mandžuové ji prodají knížeti Dorgonovi, v jehož službách je jeden z nejlepších střelců, velitel a elitní bojovník Jyu Shin-Ta. S ním a jeho vojskem se bude muset Nam-Yi utkat, bude-li chtít sestru zachránit. (oficiálny text distribútora)

Martrix

Asijský historický film bez kung-fu a šermovaček, bez pořádné dávky patosu a afektu? Se solidním příběhem, napínavou akcí a s parádním finálním soubojem? Jako fakt? Jo, jako fakt. Stačí postavit proti sobě komando elitních bojovníků, kteří si na venkov přijeli zanájezdničit a zarputilého maníka, který chce za každou cenu zachránit svou sestru. Že je to klasické schéma jeden proti přesile, tak jako to bylo v Rambovi, 96 hodin, Zatoičim a mnoha dalších filmech? Jasně, ale funguje to skvěle, takže proč ne? Navíc místo vykošťováku, nástrah, brokovnice nebo katany, se tady střílí z luku, což je velmi osvěžující změna. Už jsem to zmiňoval v mnoha komentářích...korejské filmy pro mě mají zvláštní kouzlo. Na rozdíl od současných čínských filmů, zůstává korejská kinematografie vcelku autentická a přesto má třeba k té evropské mnohem blíž, než mají filmy z Indie, nebo právě Číny. Evidentně si to uvědomují i čeští distributoři, protože se rozhodli zainvestovat do dabingu. A ten se povedl, takže k sympatickým postavám dostaneme i skvělé hlasy, což jistě ocení brblalové, kterým prý asijské tváře splývají a mají potíž se orientovat v ději. Jen houšť, čeští distributříci, jen houšť, pořád je z čeho vybírat! ()

Tony.cs

Nepřítel před branami, akorát místo pušek tu máme luky. Není to moc přehnané, hlavnímu hrdinovi docházejí šípy, takže akce ala Robin Hood se nekoná. Nevím, jak je to se střelbou do zatáčky, ale budiž, přimíchalo se trochu Wanted. Nakonec je z toho docela parádní akční film na který se klidně podívám znovu. ()

ainny

Bavil, nenudil. Byl kupodivu svým způsobem "civilní" bez zbytečných příkras, ale... Rozlítaná kamera ze začátku a při akcích mi dost vadila. Nakolik byli realističtí němečtí ovčáci (aspoň mám pocit, že to byli oni) v Koreji 17. století to ani neřeším. Ale to, že vesele minou sledované oběti, to na mě bylo dost silný kafe. Scéna s tygrem... tu snad ajťáci dělali na pravěkém Didacticu, jinak si takový amatérismus neumím vysvětlit. Je to tak za 3,5. Ale jak jsem psala na začátku, nenudila jsem se, takže ty čtyři dám. ()

sniper18

Je to veľmi dobrý akčný historický film z juhokórejskej produkcie. Má výborný príbeh o špičkovom lukostrelcovi, ktorého domovina bola napadnutá mandžuskými bojovníkmi, pričom okrem iných uniesli aj jeho sestru, aby bola za hranicami otrokyňou a tak sa bez pomoci vydá na jej záchranu, ale prenasleduje ho aj skupina elitných vojakov na čele s veľmi schopným a neprehrávajúcim veliteľom. So spracovaním som veľmi spokojný, ešte prvá polhodina pôsobí len tak rozbehovo, nič dôležité sa nedeje, iba sa dá zoznámiť s hlavnými postavami, ale potom už do deja vstúpia mandžuskí vojaci a tak sa už je na čo pozerať, dej je po celý čas veľmi zaujímavý a celá druhá polovica je už skvelá dynamická naháňačka s neustálym napätím a tak mi po jej hodinovom skončení bolo ľúto, že sa film už skončil, dvojhodinová dĺžka tu rozhodne nie je slabinou, kľudne by som uvítal aj viac. Akcie je tu plno a je perfektná. Zameriava sa hlavne na lukostreľbu a celý čas som mal pocit, že sledujem film o sniperoch, akčné scény sú veľmi dobre vymyslené, skvelo natočené, plné výborných momentov a s množstvo zabitých, pričom nechýba ani krv. Tu sa nedá vybrať to najlepšie, všetka akcia je vo svojej kategórii bezchybná. Herecké obsadenie je na tom dobre, jedine hlavná postava mohla byť obsadená niekým charizmatickejším, ale ani Park Hae-Il nie je zlý, fandiť sa dá rozhodne aj jeho sestre, skvelí záporáci a dobre zvolené vedľajšie postavy. Réžia je vynikajúca, tu nemám čo vytknúť, neakčné scény fungujú dobre a v akcii to už ani nemohlo byť lepšie. A technická stánka je až na pár horších efektov výborná. A chválim aj skvelý výber prostredí. Som veľmi prekvapený, ale len v dobrom, vôbec som netušil, čo od tohto filmu môžem čakať a dočkal som sa skvelej historickej variácie filmov o sniperoch s výborným príbehom, akciou, obsadením a aj vizuálom. Tu až na pár detailov, ako trochu pomalší úvod nemám čo vytknúť. 85% ()

Johnny.ARN

A tu môžeme sledovať prapočiatky vzniku sniperov. Prvá hodina čistá nuda, občasný súboj a ani vykreslenie príbehu či deja vás nezdvihne zo sedadiel. Druhá polovica je však o niečom inom. Skvelé súboje, lietajúce šípi, odstreľovanie nepriateľa. Scéna na skalách priam fantastická. Škoda nereálneho digitálneho tigra, ale potešil. Výprava nádherná, herci obstojný. U mňa to trošku zaostáva za japonskou alebo čínskou filmografiou, ale epická "podívaná" to bola. Na štyri však tomu niečo chýbalo. 3 z 5 ale s odporúčaním. ()