Inšpektor Frank Bullitt (Steve McQueen) má za úlohu strážiť mafiánskeho informátora. Úlohou ho poveril ambiciózny politik Chalmers. Bullitovho priateľa zastrelia nájomní vrahovia, ale chráneného svedka nie. Vrahovia však vedeli, kde sa skrýval. Bullitt pátra po vrahoch, ale aj po tom, kto ich informoval. Chce ich prilákať naspäť, ale Chalmers nemá záujem na jeho vyšetrovaní, chce iba získať pozornosť verejnosti. (RTVS)

jojinecko

Prioritnou motiváciou pre vzhliadnutie Bullitta bola, že vraj (podľa viacerých filmových ankiet) najlepšia automobilová naháňačka všetkých dôb...Hmm, je to vec názoru, mne sa viac páčila napr. naháňačka vo French Connection. Každopádne tieto old-schoolové kriminálky mám veľmi rád, Bullitta považujem za veľmi dobrý priemer s charizmatickým hrdinom...Hlbšie a trvalejšie nadšenie film nezanechá, ale jednoznačne poteší. ()

dopitak

Zvláštní film, o kterém se dá říct, že pokud jde o filmařské prostředky, opravdu se toho režisér nebál... Honička v kopcích SF mi dala vzpomenout známým počítačovým hrám, které jako (skoro) jediné byly k v začátcích výpočetní techniky k sehnání snad na každé mašině. Jako krimi ale průměrné a ani o brok víc. Pozor na dabing, k sehnání jsou dva, vy rozhodně chtějte ten, ve kterém McQueena dabuje Eduard Cupák, a nikoliv Aleš Procházka. Už jenom kvůli těm dnes už archaickým dialogům a ojedinělým slovním obratům, které přesně pasují na filmy ze stejné doby, ale to dnešní překladatelé a režiséři (jedním slovem patlalové) nikdy nepochopí. ()

gogo76

Stará klasika s mojim obľúbeným McQueenom. V dobe vzniku a ešte dlho po ňom uznávané krimi, s na tú dobu naozaj bravúrne zvládnutou automobilovou naháňačkou. Po druhom vzhliadnutí po rokoch musím uznať, že to čaro trošku vyprchalo a mnohé scény tento v podstate jednoduchý príbeh zbytočne naťahujú. Ale 100%-tný Steve McQueen zostal. Film 80%. ()

nascendi

Film, ktorého hodnota spočíva v opätovnom stretnutí s húževnatým Steve McQueenom, slizkým Robertom Vaughnom a krásnou Jacqueline Bisset. Strmé ulice San Francisca nemohli ostať nevyužité na efektnú naháňačku automobilov, ktoré už dnes nazývajú veteránmi. Inak sa v ňom veľa chodí a jazdí bez toho, aby sa divák počas hluchých miest mal nad čím zamýšľať. Jedine ak nad tým, ako si scenárista zjednodušoval svoju prácu. Dnešní mladíci sa budú asi čudovať, čo vlastne na tom filme príslušníci staršej generácie videli. ()

Anderton

Je zaujímavé sledovať, ako sa podobajú a koľko styčných prvkov majú americké a francúzske kriminálky zo sedemdesiatych rokov (plus pár rokov hore a dole). Zápletky, herecké typy, dusná atmosféra. Dosaďte si v prípade Bullittovho prípadu za McQueena Deloina alebo Belmonda, za šéfa alebo zabijáka Gabina, za San Francisco Paríž a výsledok bude rovnaký. Bullittov prípad je síce najznámejší geniálnou automobilovou naháňačkou, ale aj samotná zápletka je solídna a drží diváka celý čas v napätí, nie je však výnimočná. Zároveň je snímka dôkazom, že si filmy pamätáme najmä vďaka obrazom a sekvenciám, ako kvôli deju. Jej základná myšlienka je vyjadrená pár vetami v sekvencii McQueen/Bisset pár minút po nájdení mŕtvoly mladej ženy. Proti jednoduchosti v tomto prípade nemám žiadne námietky. Taktiež je zaujímavé sledovať, ako je ťažké v prípadoch oboch krajín na túto kriminálnu tradíciu úspešne naväzovať. ()

• Při automobilové honičce řídí Frank Bullitt (Steve McQueen) auto Ford Mustang 390 G.T. a jeho protivník Phil (Bill Hickman) Dodge Charger 440. (lofa)
  • Prvotná verzia scenáru neobsahovala legendárnu automobilovú naháňačku a film nemal byť pôvodne zasadený v San Franciscu. (Real Tom Hardy)
  • Na českém plakátě má Steve McQueen brýle, které ve filmu jeho postava nenosí. U nás bylo v té době nedostatek fotek k filmům, a tak tvůrci plakátů museli improvizovat. (Fenk)

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Spielberg našel svého Bullitta

Spielberg našel svého Bullitta

18.11.2022

Známý režisér Steven Spielberg (Mnichov, Jurský park) zdá se našel svůj další projekt. Bude jím „remake“ akční klasiky se Stevem McQueenem (Le Mans, Sedm statečných) Bullitt. Vedle toho už pak tvůrce… (viac)

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (viac)