Japonskí samuraji dobre poznali slovo ronin. Roninom sa mohol stať každý z nich, ak by prišiel o svojho pána. Uplynuli však storočia, aby si tento pocit muselo zažiť množstvo agentov tajných služieb. Po konci studenej vojny mnoho z nich odišlo z tajných služieb a začali pracovať na čomkoľvek a pre kohokoľvek v prípade, ak na to boli peniaze. Veľa peňazí. Aj teraz sa pár z nich stretlo, aby získalo dôležitý kufrík a zabránili tak možnosti fatálnych následkov. Operácia prebieha bezchybne až do momentu, kedy a ukáže, že jeden z roninov koná na vlastnú päsť. Ako sa však zdá, na vlastnú päsť môže konať ktorýkoľvek z nich. (oficiálny text distribútora)

Shit

Výborný akční krimi se skvělým hereckým obsazením, už jenom přítomnost takových hereckých es jako je Robert De Niro, Jean Reno a nebo Jan Tříska, který je tady sice jen na chviličku než mu vystřelí mozek na sklo u auta, ale přeci tam je na tu chvilku a to potěší, tak musí donutit se na to aspoň jednou kouknout a ještě když jsou výborný i ve svý roli, tak je skvělej film zaručenej. Tohle sice neni nic výjmečnýho, ale svým na tyhle filmy netypickým dějem zaujme a udrží pozornost až dokonce, někdy si sice musel Frankenheimer vypomoct akcí, ale ani tam stařící jako je De Niro s Renem nezaváhali a poradili si bez větších problémů a i když je to zpracovaný tak, aby to vypadalo jako nějaká stará kriminálka, tak i ta akce je nadprůměrná a spolu s dobrou hudbou je zábavná a svižná. Jediný co mi trošku vadilo bylo protahování ke konci a to i přesto, že to má jenom dvě hodiny. Myslim si, že by to nějaký to zkrácení určitě sneslo, ale nějak zvlášť to nevadí a dá se u toho příjemě strávit večer ()

lamps

Skvělá kriminálka s prvky klasických noir thrillerů, která kromě hereckých výkonů těží především z technicky obrovsky podmanivého příběhu. Prvních 15 minut se všechno chystá a představují se nám hlavní protagonisté, aby následně mohla vypuknout neutuchající akční jízda, u níž není třeba moc přemýšlet, a přesto dokáže uchvátit svým dokonale propracovaným a dravě pojatým námětem. Hlavně automobilové honičky mají neskutečný spád a právem se řadí k těm nejlepším, jaké kdy byly natočeny. Frankenheimer to má ale celkově jasně v malíčku, zkušeně diktuje odpovídající tempo a vynikající scénář vyšperkovává trefnou atmosférou napětí a zrady, která číhá doslova na každém kroku. Pomyslná koruna v podobě herectví De Nira a Rena a také menší roličky Jana Třísky mě nenechává na pochybách, že Ronin si plné hodnocení jednoznačně zaslouží.. ()

GilEstel

"Ten amík je tvrďák co? Neni náhodou ze CIA?" "Pokud by byl ze CIA, tak proč by se operoval sám." :-) Docela dobrá akční podívaná, okořeněná několika vtipnými dialogy. Hlavní lákadlo ale zůstávají akční sekvence automobilových honiček. Závěr naštěstí není přehnaně happyendový. Přesto s takhle dobrým obsazením bych si dokázal představit lepší výsledek, zajímavější zápletku a dějové zvraty. Určitě chybí charismatičtější postava na té "zlé" straně, jako protipól dvojice Reno a De Niro. 60% ()

Slartibarkfast

Moc se mi to líbilo, ale proč to bylo tak zatraceně o ničem? Skvělá atmosféra, drsní hoši, neskutečné automobilové honičky, nelítostné vraždy. Kdyby tohle obsahovala většina detektivek, tak se nekoukám na nic jiného, ale ten scénář byl tak šíleně o ničem. Prakticky se celý film honili za kufrem a ani na konci jsem se nedozvěděl, o co vlastně šlo. Jestli to byl záměr, pak mne to zklamalo. De Niro s Renem se snažili zbytečně. Dojem udělali, ale po té skleničce tvrdého nářezu mi na jazyku zbyla jen hořkost. Celkově jen lehce nadprůměr. 60% ()

H34D

Ronin, ač s perfektně natočenými automobilovými honičkami i schopnými herci v popředí, je stále jen prosté béčko s rozporuplným scénářem. Pár detailů je příjemně propracovaných (proklepnutí ostrahy u kufru), ale jinak se film omezuje na rádoby velkolepé zvraty, hraničící s překombinovaností, zjednodušuje myšlenkové pochody hrdinů (tam kde je ruská krasobruslařka je automaticky i ruská mafie?) a zkrátka nepůsobí na mozek, ani na srdce. Kvůli klasickému De Nirovi a intenzivním honičkám v atraktivním prostředí však stojí za zhlédnutí. 6/10 ()

• Zrcadlovka, kterou lstí, inkognito fotografují kufr, je Leica R6.2. (Jirka85)
  • Když Sam (Robert De Niro) léčí svého kolegu, tak láhev s alkoholem odhodí na postel dvakrát za sebou. (SONY_)
  • Hnědý Mercedes, který je použit v druhé automobilové honičce přibližně ve 40. minutě filmu, patřil režisérovi filmu Johnu Frankenheimerovi. (Caaslav)

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale

22.09.2020

Keanu Reeves trénuje na samuraje

Keanu Reeves trénuje na samuraje

20.11.2009

O filmu 47 Ronin už jsme kdysi dávno psali, ale pak bylo ticho a vypadalo to na jeden z projektů, které se nakonec nedočkají realizace. Zdá se však, že to studio Universal s napůl legendárním, napůl… (viac)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (viac)