Vždy dokázal zajít o kus dál, aby nastolil spravedlnost... Drsný detektiv Buddy Manucci (R. Scheider) vede speciální policejní útvar, který jde po zločincích, jimž ve vězení hrozí sedm a víc let. Postupně rozkrývají rozsáhlou zločineckou síť a dostávají jednoho gangstera za druhým. Vůdce organizací však začne znenadání někdo unášet v přestrojení za policisty a žádat o výkupné. Situace se vyhrotí ve chvíli, kdy gangsteři odhalí jednoho z Buddyho parťáků, který je následně i zastřelen. Činnost Buddyho útvaru je poté sice dočasně pozastavena, jeho odhodlání dopadnout vrahy svého přítele ale nikoliv… Sedm a víc z roku 1973 je nepřímým pokračováním úspěšného filmu Francouzská spojka a vzniklo mezi jejími oběma díly. Není také náhodou, že se postava Roye Scheidera jmenuje stejně – Buddy. Kvůli problémům s autorskými právy mu však bylo změněno příjemní z Russoa na Manucciho. Režisérem snímku byl Philip D’Antoni, producent zmíněné Francouzské spojky ale také filmu Bullittův případ se Stevem McQueenem z roku 1968. Ve všech třech snímcích, na nichž se D’Antoni podílel, vyniká skvěle natočená automobilová honička. (Česká televize)

Mol

THE GUY YOU ICED WAS A COP! Vito si chtěl prostě trochu zadělat na důchod, no. Kdo mohl tušit, že se to tak posere a Roy Scheider mu oddělá dvorního killera. Musím vyzdvihnout automobilovou honičku, protože byla prostě brilantní. Hodně záběrů se odehrávalo v exteriéru a to v impozantních ulicích New York City! Za to má u mě film velké plus. ()

charge

Opět jeden z krimifilmů s nemastným a neslaným příběhem, kterých se natočily v 70. a 80. letech snad stovky a všechny mají společné nudné vlečení se dějem, nezáživné herce a spousta automobilových honiček, která nechybí asi v žádném z nich, ale v podstatě jsou pouze spestřením, nikoli věcí, která dělá z filmu kultovní záležitost. ()

mikulem

Nelze nesrovnávat s FRANCOUZSKOU SPOJKOU - podobnost je značná. První hodina filmu si s ní ani v ničem nezadá. U půlhodinové sledovačky, zakončené honičkou, jsem chrochtal blahem; to je pro mě vrchol filmařiny. Minimum dialogů, vyprávění příběhu kamerou. Pak ale přijde poslední třetina, a tam film trochu ztratí dech. Finální střetnutí není tak výrazné, jak bych si přál. Přesto tenhle film nabízí mnohem víc než FRANCOUZSKÁ SPOJKA 2, kde se naopak všechno dobré soustředí jen do závěru. ()

pepo

Ma to dve uzasne sceny (autoumyvarka, nahanacka) aj vyborny namet. Ale nieco tomu chyba. Ako zamyslany spin off Francuzskej spojky je to na hranici s trapasom. Viac to pripomina menej vydarene diely Dirty Harryho (akurat bez megasupercool ustredneho hrdinu). Proste spotrebna zanrovka, ktora neurazi ale v porovnani s dobovou konkurenciou nenadchne. Ani ten Scheider nejde na plny plyn 6/10 ()

Foma

Nemusim nostalgii, ale přece jen dětství prožitý v 70. letech ve mně zanechalo následky natolik, že kriminálky z tý doby mě pořád něčim oslovujou - většinou zajímavou hudbou (často jazz nebo současná vážná), pomalejším tempem, americkejma silničníma korábama ( v tomto filmu je ještě k tomu opravdu znamenitá honička), atmosférou a taky samozřejmě oblíbenýma hercema (zde Roy Scheider). JInak scénář trochu kulhá, objektivně by to asi bylo na tři hvězdy, ale s potěšením dávám čtyři. ()

• Film je spin-offem Francouzské spojky a vznikl mezi oběma díly. Aby nedošlo k dotčení autorských práv, postava hlavního detektiva byla přejmenována z z Buddy Russoa na Buddy Manucciho. (honajz)