Od soudu odchází Rico, gangster, který byl právě zproštěn viny ve všech bodech obžaloby. Venku čeká rozlícený dav, policie Rica a jeho společníky doslova protlačí k autu. Cestou Rica i jeho kumpány zastřelí muž převlečeným za policistu. Je jasné, že kdosi vzal spravedlnost do vlastních rukou. Na případ je nasazen poručík Brix. O vyšetřování se ale na vlastní pěst zajímá i Harry Callahan, který byl před časem suspendován. Harry se večer zastaví u svého bývalého spolužáka Charlieho a získá dojem, že Charlie by mohl být oním mstícím se policistou. Brzy dojde k další akci maskovaného policisty: postřílí bavící se společnost v sídle patřícím také jednomu z šéfů podsvětí. A zanedlouho zastřelí pasáka, který zabil prostitutku. Harry je povolán zpět do oddělení vražd - dochází k dalším zločinům - tentokrát se střílelo v bytě kokainového krále a poté byl zastřelen i policista, který se k případu připletl. Brix je přesvědčen, že za vraždami stojí další z šéfů podsvětí a pošle Harryho, aby ho zatkl. Gang byl ale varován - a opět se střílí. Harry je čím dál tím více přesvědčen, že mezi policisty existuje jakési komando spravedlnosti. Je mu také jasné, že se ho nejspíš pokusí odstranit, protože ví příliš mnoho... (oficiálny text distribútora)

Kothy

Pokračování série o Drsném Harrym, tentokrát s jiným režisérem. Přesto, že je snímek delší a akčnější, tak se mi ten předchozí líbil víc. Harry má nového parťáka a opět řeší všechny průsery San Francisca. Tentokrát musí čelit vrahům z policejních řad. I přes své podezření s tím nemůže nic dělat. Nakonec ale dostanou, co si zaslouží. "Buď jsi s námi, nebo proti nám." ()

pepo

Slušná krimi s Eastwoodom ale to je tak všetko. Príbeh okolo Dirty Harryho je síce dobrý ale zmena režiséra sa bohužiaľ v nedobrom podpísala na výsledku. Celé je to príliš vyžehlené, nemá to špinavosť jednotky a hlavne tomu chýbajú nejaké ikonické scény v štýle "koľkokrát som vystrelil". Ale Eastwood to samozrejme ťahá hore , aj keď je jeho postava oproti originálu trochu vymäklejšia 7/10 ()

Jara.Cimrman.jr

"Pane, po mostě jste jel příliš velkou rychlostí." Řešení? Zastřelit! Totéž za chůzi přes silnici mimo vyznačenej přechod. Samozřejmě jen v případě mafiánů, dealerů drog, pasáků, europolitiků a podobný havěti. Pro ostatní bych doporučoval domluvu. Pokud jsou však policisté ve svém volnu ochotni vraždit grázly, na který slepá spravedlnost nedosáhne, tak bych jim byl ochoten přispět na náboje. Harry se však se svým koltem tentokrát postavil na stranu systému, což respektuju, kryju mu záda a dost jsem si to užil. ()

dopitak

Drsného Harryho jsem neviděl, takže to bude další zastávka po SF. Viděno v prvním dabingu (Pavel Rímský), ačkoliv je to roztahané, akce, logiky a drsného Harryho je dost. Tentokrát i trocha whore´s erotiky. Tohle soudruzi nepustili? Škoda, že zhruba od první hodiny víme, kdo je ten parchant, a pak už se to vrství bez napětí. ()

mzss1

(40%) MAGNUM FORCE, coby druhá část o slavné postavě policisty Harryho Callahana, kterého hraje jedinečný Clint Eastwood. Předchozí prvotina této série nesoucí název DRSNÝ HARRY mě jako film bavil mnohem víc. Ne, že by to byla, bůh ví jaká pecka, ale solidní nadprůměr určitě ano. Zato tohle? Asi to hodnotím až moc přísně, ten čistý průměr s 50% by si to aspoň zasloužilo, ale já holt nemohu jinak. Především mě zde mrzel ten velký posun povahy hlavní postavy Harryho. Nejen, že zde už nebyl tolik drsný, ale byl zde až tak apatický, líně se pohyboval z bodu A do bodu B a tak to bylo po celý čas filmu, kde tempo neznalo význam a 2 hodiny bylo prostě moc. Víc to asi okecávat a shazovat nebudu. Akce zde bylo méně, nezaujala, včetně záporáků na motorce a ani zde nešlo o akční pasáže. Nemělo to výrazné logické zápory, ale i tak hodnotím podprůměrně. ()

• Film byl natočen podle skutečných událostí, které se odehrály v Brazílii. (ClintEastwood)
  • Jedná sa o najdlhší diel zo všetkých častí o Drsnom Harrym. (westerns)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook