John Shaft (Samuel L. Jackson) se v roce 1989 dostal do přestřelky, které byla přítomna i jeho žena s dítětem. Nestalo se jim sice nic, ale tahle událost vedla k rozvodu. Od té doby Shaft svého syna JJ (Jessie T. Usher) neviděl. Ten momentálně pracuje jako kybernetický analytik u FBI. Jednoho dne je jeho nejlepší přítel, bývalý voják, nalezen mrtvý. Podle policie se předávkoval heroinem a případ je uzavřen, nicméně JJ najde pár nesrovnalostí, které indikují vraždu. Obrací se proto na svého otce, který pracuje na volné noze jako soukromý vyšetřovatel. (C0r0ner)

Ellmariachi

Já mám prostě pro tyhle na nic si nehrající, předvídatelný a odlehčený kousky slabost. První díl jsem neviděl a těžko říct, kdy uvidím. Ale s ohledem na to, že prý není třeba jsem na Netflixu pustil podstatně mladší díl a nelituji. Prvoplánové hlášky jsou super, laciné vtípky taky baví a děj u kterého krásně vypnete hlavu nenudí. Akce zábavná a nechybí v dnešní době trošku vzácná krev. Mám prostě rád, když sviňák dostane zásah a zanechá tu nějakou stopu. SLJ je suverén a já mu to jeho nekompromisní postavu žeru. Stejně jako postavu dědy. Mladej občas příjemně překvapí a problém s ním taky nemám. Kolem a kolem 70 za fajn nenáročnou zábavu. ()

Asia_Power

Tak zas jednou tu máme film tak černej, že může z fleku jít sklízet bavlnu. Samík Džeksnů opět v roli drsnýho Shafta a jako bonus aspirující na cenu Táta roku. Jeho potomek je ze začátku klasickej přizdisráč, co kdyby viděl na vlastní oči kundu, tak omdlí, no díky tatíkovi se postupem času otrkává, začne být mužnější a člověk si po cca tři čtvrtě hodině říká, že ten zoufalej kus kokota je vlastně pohodovej týpek a Shaft starší se nemusí stydět, že před lety ženušce vykropil hrobku a dovolil tak tomuhle holomkovi spatřit světlo světa, Do akce se nám ke konci filmu přisere i děda Shaft, takže tu máme tři generace, co jdou dát, pěkně nigga stylem, na prdel všem zmrdům od drogových dealerů, přes islámský radikály až po krávy s pálkama v ruce. Některý hlášky jsou fakt povedený, jiný jsou prostě klasicky neggerský jako naše ti ta pade, suší suší nebo neumim šésky. Celkově jsem doufala ve větší námrd, ale lehce nadprůjemný to je a jako bonus sem si u toho stihla vyžehlit. ()

B!shop

Roundtreeho Shafty jsem nevidel, Samuelovo jo a nijak zvlast me nebral a tohle je bohuzel podobnej pripad. V podstate prumerna kriminalka s tuctovym pribehem, kde je akce pomalu a neni buhvijak natocena a jediny, co film tahne z bahna je hlavni dvojice. Respektive hlavne teda Samuel, ten hlaskuje jak o zivot, nicmene Usher mu docela dobre nahrava a neni nastesti tak otravnej, jak jsem se obaval. Par scen je vcelku cool, spousta hlasek pobavi, ale to je tak vsechno. ()

iXtr3m3

Omnoho lepšie ako predposledný Shaft. Do klasickej Jacksonovej One Man Show sa nakoniec podľa nemastných neslaných traileroch Jessie T. Usher hodil, nebola to čistá komédia, skôr krimi s komediálnymi prvkami na úrovni. Jackson bol fantastický a zo synáčika sa nakoniec vykľul tiež celkom zaujímavá moderná (Capuera) varianta Shaft. Malý film, ktorý ani nenudil, skôr potešil a na Netflix jeden z tých lepších počinov. ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $21,360,215Tržby Celosvetovo $21,360,215▐ Škoda toho upišťaného Shaftovho syna, či občas toho prílišného vatového blabotania lebo ináč to celkom dobre sype. Fajn nádych retra, potešia aj nejaké tie hefty, či sexuálne narážky. /60%/ ()

• Na konci filmu po prestrelke rozreže JJ (Jessie T. Usher) svojej priateľke putá, avšak o pár scén nato má ruky opäť zviazané. (johnsnow)