Kriminální příběh, v němž policie hledá vraha černé studentky Sapphiry Robinsonové, slouží k zamyšlení nad rasismem a pátrá po příčinách rasové nenávisti. (oficiálny text distribútora)

Flego

Poctivá britská kriminálka s dorazom na dialógy sa spočiatku vyvíja ako obyčajný prípad, ale čoskoro sa sympatická dvojica vyšetrovateľov ( hlavne Nigel Patrick ) ocitne tvárou v tvár rasistickému podtextu. Dej ubiehal rýchlo a je to aj tým, že scény boli krátke a svižne zostrihané. Veľká spokojnosť. 4+ ()

nervoznideda

Vyšetřování vraždy mladé ženy . Klasická anglická krimi s anglickým humorem. Problémy z roku 1959 platí i v roce 2010. Vřele doporučuji. Film jsem viděl v 1959 na FFP v Praze jako 18letý a byl to silný zážitek, který mám až do dnes. Jako starý si ho vychutnávám ještě líp (4x) V tv ho uváděli jako Nenávist. Po dlouhé době jsem si dal Sapphiru a udělal jsem dobře je 11.06 . 2018 ten film nemá chybu, rasismus byl a bude deda :-) i dnes fascinující film 3.12.2019:-) ()

evulienka3

Nemôžem si pomôcť, ale niektoré scény v starých filmoch mi vyvolávajú úsmev na tvári. Najmä tie s prehnanými mimickými výrazmi a som rada, že dnes je už herectvo menej afektované. Pretože to bolo dôvodom, že tomto filme namiesto toho, aby bola naháňačka policajtov a Johnnyho pre mňa napínavá ma skôr príjemne pobavila. Odhliadnuc však od týchto mojich nepodstatných "výhrad" sa jedná o skutočne kvalitnú kriminálnu drámu poodkrývajúcu "démonov", ktorý v nás žijú. ()

Kenneth

Detektivka působí velmi přesvědčivě ikdyž se každému nemusí zdát pravděpodobné, že černoška je považována za bělošku. Mě překvapily tehdejší pravidla v Anglii, přestože je film z roku 1959. Pokud to režíruje Dearden a roli detektiva hraje Patrick, tak se dá předpokládat, že to dopadne dobře, což se potvrdilo. ()

Aky

Špičková anglická detektivka, která nezůstává v ničem na povrchu. Nenásilná úvaha nad rasismem ze všech úhlů, z nichž na něj lze pohlédnout, končící závěrem, že sice nebylo vyřešeno, neboť uvnitř v lidech se toho příliš vyřešit nedá a jsou situace, které jsou na daném půdorysu už vůbec neřešitelné. Ovšem i první plán vyšetřování vraždy mladé ženy by stačil k tomu, aby to byl skvělý film. ()

• Snímek je velmi ceněný jednak pro rafinované režijní zpracování, tak i pro nevšední motiv hledání příčin rasových předsudků a konfliktů. (E.R.E.)