Zámožná podnikatelka z Philadelphie, Tracy Lord, krátce po svatbě vyhodí z domu svého světáckého manžela C. K. Dexter Havena. O dva roky později si má vzít úctyhodného George Kittredge. Mezitím Dexter našel práci v bulvárním časopise Spy. Den před svatbou přijíždí Dexter, pisálek Mike Connor a fotografka Liz Imbrie do Tracyina sídla, aby slavnou událost překazili. (oficiálny text distribútora)

danoo

Síce býva jedna z najznámejších romantických komédií . G e o r g e a . C u k o r a . v literatúre tradične hodnotená ako vrchol subžánru s c r e w b a l l c o m e d y, možno povedať, že vo svojej podstate nie je ani tak bláznivá ako skôr rafinovaná, čo vďaka citlivej a elegantnej réžii oceníme ešte aj dnes. ()

ladynka

Můj neoblíbenější film z žánrové škatulky jménem romantika. Důvod? Má proklatě daleko k cukrkandlovým výlevům. Naopak jde o výjiměčně povedenou konverzační komedii, která stíhá trefně glosovat i svět kolem sebe. "Nenávidíte mě, slečno Imbriová?" "Nemůžu si dovolit někoho nenávidět. Já jen fotím." Celý snímek stojí především na chytrých a vypointovaných dialozích ("Snad ses nevzdal své milované whiskey?" "Ne, jen jsem změnil barvu. Teď jsem na pastelové odstíny. Víc mi sluší.", kde exceluje Zrzka Katharine Hepburn, sarkastický Cary Grant a taky škytající James Stewart :-) ()

Lucjen

Úžasná Katharine Hepburn medzi Grantom a Stewartom? Wow! Tu sa stretli dvaja páni herci a jedna bohyňa a neviem ktorý z nich bol lepší. Samozrejme som fandila Grantovi, aj keď herecké výkony boli oba skvelé. Vlastne sa opakujem. Príbeh bol zdanlivo jednoduchý a vďaka dialógom, hlavne vsuvkám Caryho vtipný. Koniec samozrejme od začiatku kričal.. ani neviem či to nazvať SPOILEROM: "Dexter and Red! Dexter a zrzka!" Ale tak strašne ma potešil a tak som sa usmievala že nemôže byť iné hodnotenie ako 5* :) ()

Borrtex

Rozhodně zábavný snímek, na který jsem se rád podíval. Ovšem druhá půlka mi připadala zásadně lepší, než ta první. V první části bylo nutné pochytit všechny nutné dějově potřebné informace, které se mi asi nějak v 8 ráno pochytit nepodařilo. Příjemná screwballová komedie. Lehký nadprůměr, sympatické herečky 65%. Viděno v kině na 40. LFŠ ()

IQ Tiqe

Nemůžu si pomoct, ale zkrátka si potřebuju sehnat dabovanou verzi, abych si snímek dokázal pořádně užít. Sice už pár let dabované filmy vesměs odmítám, ale u téhle komedie jsem se nedokázal pořádně zasmát, byť je dost vtipná. Mám za to, že to je právě absencí češtiny - zkrátka potřebuju dialogy slyšet česky, abych vnímal atmosféru stejně jako u našich prvorepublikových veseloher. ()

• Přestože divadelní hra byla obrovským hitem a Katharine Hepburn za svůj výkon získala i cenu Kroužku divadelních kritiků, byl problém ji obsadit do filmové verze, jelikož byla pořád považována za „otravný hmyz“ a nedokázala si získat filmové diváky. (Pavlínka9)
  • Hlavní mužskou roli odmítli Clark Gable a Spencer Tracy. Nechtěli riskovat obsazení vedle Katharine Hepburn, která byla přezdívána „jed pro kasu“. (Pavlínka9)
  • Právě tímto filmem přestala být Kathrine Hepburn považována za "jed pro kasy". (kenny.h)