Zlodej zostane zlodejom

• Slovensko Zlodeji (viac)

Trojice špičkových zlodějů Joe (CHOW YUN-FAT), Jim a Sherry se živí krádežemi vzácných uměleckých děl. Užívají si luxusu, ale jen do chvíle, kdy dostanou za úkol ukrást z dokonale střežený vzácný obraz od Modiglianiho. Situace se jim vymkne z rukou a během riskantní akce je Joe smrtelně zraněn. Svou smrt však přežije a vrací se s myšlenkou na loupež století a ďábelskou pomstu v jednom. Režisér John Woo ve své akční komedii dokazuje, že dobře střílet se dá i z invalidního vozíku, s výbušninou můžete hrát kopanou a míčem zabíjet lidi! (oficiálny text distribútora)

nash.

John Woo a Chow Yun Fat v dobrém rozmaru a nejlepší formě... uvolněná akční komedie o trojici zlodějů, skvělýb koktejl přestelek, honiček a ujeté komiky... včetně řady gagů, které si střílejí z filmových klišé... znovu už po několikáté jsem se skvěle bavil (zejména vyloupení trezoru v budově aukční síně, je plný skvělých perliček)... ()

castor

Asi takhle: fanoušci Johna Woo chtějí mimořádně násilný obsah, chtějí vidět padouchy padat k zemi až specificky zvráceným způsobem a rozhodně nechtějí sledovat připitomělé pitvoření herců před kamerou. Ústřední trio se dlouhá léta „živí“ krádežemi vzácných uměleckých děl. Slušný výdělek jim přeju, jenže nějaká slušná hongkongská akce je tím pádem k vidění až po dlouhých čtyřech desítkách minut. Do té doby, jestli akční klasik vidí něco vtipného na té rozjařené hudbě, kterou cpe do každé druhé scény, se dle mého skromného diváckého mínění mýlí. První loupež obrazu je provedením směšná, zbytečně komplikovaná (druhý zloděj je tam úplně k ničemu), podobných akcí navíc nejsme ušetření ani s přibývajícím dějem. Ten sice nabízí i profláknutou scénu, kterak Chow Yun-Fat likviduje protivníky z invalidního křesla, obávám se ale, že už to nahoru vytáhnout nedokáže. Navíc jsem viděl v angličtině a to je slušné peklo na zemi. ()

Vavča

John Woo tentokrát trochu jinak a přece pořád stejně. Příběh o trojici zlodějů, kterou se snaží vyšplouchnout jejich "otec", nabízí tradiční igredience, témata jako pomsta, přátelství, láska. Tentokrát je však stylová akce v komediálním hávu, tedy občas. Některé vtípky byly výborné, jiné trochu slabší. Opět uvidíte geniální akční scény. Zejména závěrečná přestřelka patří k památným momentům. Uvidíte také například tvrdého karetního hráče, využítí dvou plechovek coly a basketbalového míče + mikrovlnky. Chow Yun Fat je fenomenální hitman i jako vozíčkář a dokazuje svoje schopnosti, k ruce má skvělého parťáka Leslieho Cheunga, který to také kosí na všechny strany. I ty zlodějské parádičky stály za to a nejen bojové scény. Navíc se podstatná část děje odehrává v aktraktivním prostředí Paříže, další důvod proč to shlédnout.Tento film je jasná volba pro fandy Johna Woo, HK akčních filmů, Chow Yun Fata a Leslieho Cheunga. ()

Ravi

Určitě jeden z horších Woofilmů staršího data výroby, ale příjemná zábava, která neurazí. Režisér si opět neodpustil několik zbytečných hovadin (za vše mluví úplný závěr) a jako vždy se mu povedlo několik geniálních kousků, kterými to jakž takž vyvažuje. No, zasloužených, ale slabých 60% = 3/5 ode mě ()

zlabus

Woo natočil poměrně podařenou akční komedii, které ovšem mnohem více funguje (nepřekvapivě) v akční poloze. Nejsem si jistý, jestli je to dáno kulturním rozdílem, ale ta komediální rovina na mě v dobré polovině případů působila neuvěřitelně infantilně, což v kombinaci s vážnějšími motivy, které Zong heng si hai má, působí místy těžce nepatřičně. Na druhou stranu je to pořád Woo v dobách jemu těžce zaslíbených a já se (výtkám navzdory) necelé dvě hodiny celkem bavil. 70% ()