Ostřílený kovboj John OHanlan (James Stewart) zdědí klub. Společně se svým parťákem Harly Sullivanem (Henry Forda) se vydávají do města. Po několika nevrlých pohledech od dam a rozpačitých od pánů zjišťují, že Cheyennský společenský klub nebude asi přesně to, co si představovali. A ani jejich idea to změnit jim nevyjde. (Jezinka)

misterz

Po obsahovej stránke taký skromnejší komediálny western, ktorý navyše neoplýva ani nejak výraznejším humorom, aj keď na pár scénkach sa pobaviť dá. Film ťaží najmä z hereckého majstrovstva dvoch hereckých legiend a chémie, ktorá tu medzi nimi fungovala na sto percent. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Martin741

Reziser Gene Kelly /Zpivani v desti/ matocil nudnu komediu, ktora nema dohromady co ponuknut. Su tu sice 2 herecke legendy ako James Stewart /It´s a Wonderful Life, Man who knew too much, Vertigo/ a Henry Fonda /My Darling Clementine, Tenkrat na Zapade/, ale humor tuna zufalo chyba. Uvod divaka aspon trochu zaujme, ale potom nastupi doslova priserna nuda, kde sa nic nedeje, len odznie kopa prazdnych dialogov. Spolu s dalsou planobou menom Firecreek 1968 je toto jeden z tych filmov, ktore sposobili, ze Stewart - a postune aj Fonda - komplet vyhasli a v 70.-kach uz nemali co ponuknut, obcasne pokusy /Strelec 1976 s Wayneom/ ostali az na par vynimiek /Letiste77/ len v znesitelnom priemere : 30 % ()

MikO_NR_1909

Tak tu už nejde o žiadne výstavné dielko či experimentovanie s niektorými stavebnými prvkami deja, ale o číru zábavu, akou nás v neskorom veku ústredná dvojica matadorov zásobuje. Možno je na škodu veci, že sa stretli v jednom filme až koncom 60-tych rokov. Pokiaľ teda viete, akou optikou sa na Cheyenne Social Club máte dopredu pozerať, príjemne vás pobaví. ()

Cervenak

Ohromne milý western o dvoch postarších kovbojoch, ktorých priateľstvo prejde skúškou, keď jeden z nich zdedí luxusný nevestinec plný očarujúcich dám. Má to špičkový scenár natlakovaný hláškami ako "Raz som si myslel, že som zamilovaný, ale potom sa ukázalo, že sú to tráviace problémy." alebo "Bola to taká dlhá a tuhá zima, že na jar boli všetky ženy v okrese tehotné." alebo "Pauline v skutočnosti nemala problémy s pečeňou, len nosila príliš tesný korzet." Stewart a Fonda to hrajú s veľkou pohodou a je cítiť, že boli aj v skutočnosti celoživotní priatelia. Réžia hladká, film nemám hluchú ani jedinú minútu (čo je pri starých filmoch veľká vzácnosť) a dokonca aj záverečná prestrelka je veľmi pekne natočená. ()

Han22

Je neuvěřitelné, že James Stewart a Henry Fonda, kteří hráli už ve 30. letech ještě v roce 1970 natočili western, i když pro oba to byla víceméně westernová labutí píseň. Tady hrají dva zestárlé kovboje, kteří se věčně hašteří, neumí moc dobře střílet ani se chovat a jeden z nich zdědí podnik, přesně řečeno bordel. Ve městě je za hrdinu, dámy ho milují, ale on ho chce zavřít, protože si neumí představit co by s ním dělal. Rázem tak čelí nenávisti městečka, smutku "dam" a navíc ještě skupině pistolníků. Cheyennský klub je trošku vtipný, trošku starosvětský a neskutečně milý film, který si obě legendy patřičně užívají. Některé suché hlášky či scény (žádáí o ruku) jsou parádní, stejně jako Fondovo louskání ořechů a ač jde spíše o konverzačku, nechybí tu ani výborná finální přestřelka. Velice příjemné 4*. ()

• James Stewart súhlasil s natáčaním filmu a navrhol producentom, aby ponúkli rolu Harleyho Sullivana jeho dobrému priateľovi Henrymu Fondovi. Fonda si prečítal scenár a hneď súhlasil. (westerns)