Moorwehan

Joon-gil Park (Seong-woong Park) byl kdysi druhořadým gangsterem, vymahačem a tvrdým ranařem Jay Investments, který měl v malíčku nejednu velkou rybu. Dokázal tahat za nitky při volbách, soudních tahanicích nebo policejních vyšetřováních. To vše ale až do okamžiku, než projevil svoji slabost. Jedinou slabost. Touhu vlastnit ženu svého nejvyššího nadřízeného, firemního prezidenta Jong-ho Park (Seung-won Yoon). Stal se tak terčem, ústředním motivem, pro své vlastní odsouzení k vyhnanství s cenou smrti. Svými podřízenými byl pronásledován jako pes stejně zuřivě jako policejním detektivem Jae-gon Jeong (Nam-gil Kim), v němž hořela zároveň touha po naplnění obav, možná trochu i strach z budoucnosti, protože jeho útvar řídili vždy zkorumpovaní a politicky vlivní. Díky své pověsti čmuchala mu jeho kontakty šly pěkně na ruku a krátce po zjištění podrobných informací, dostával se prchajícímu na stopu. Co ale nečekal, to byl fakt, že i on sám vlastní slabosti. Ty lidské. Všední a zcela obyčejné. A dokonce je i projevuje. A to právě v okamžiku, kdy by to sám nečekal; v okamžiku, kdy má být silný, odolný jako tvrdá slupka od pomeranče, nekompromisní a neodbytný. Chladný jako led. Nalezl v sobě pocit vzájemného spříznění s hlavní podezřelou, s hlavní protagonistkou celého komplotu s cejchem vášně, s ženou, která vzala srdce tolika mužům, inkriminovanou Hye-kyeong Kim (Do-yeon Jeon), bývalou přítelkyní toho nejmocnějšího. Jenže ta ve své dvojroli, v níž se jako prolhaná Kumiho adaptuje mužským chutím a touhám, aby dostala vždy to, po čem touží, utlačuje strádajícího detektiva svými ženskými zbraněmi až do okamžiku, kdy si je jistá, že jej zlomila. Jae-gon tak ve svém racionálním úsudku selhává a pracovní city mění za city osobní, jeho náklonost k podezřelé roste, zatímco pravý důvod jejího sledování mizí kdesi ve zpětném zrcátku. A právě v tom okamžiku se vrací hledaný Jong-ho, aby udeřil. Znovu. A o to tvrději. (Conspi)

Pedross800

"DO PRDELE....ŠTASTNEJ NOVEJ ROK, DĚVKO" a já přidám, do prdele kterej mentál a idiot psal k tomu filmu scénář? A hele, koukám, že sám režisér....hmmm, tak tomu bych doporučil se soustředit do budoucna jen a jen na režii. Přes veškeré stupidity v ději, nelogičnosti, absurditu jednání hlavních postav a nepřehlednost v ději i lidech ten film má totiž sakra dobrou atmosféru! Takže natočeno je to hodně dobře, i hlavní herecká dvojka hraje super, ale ale ale......ten scénář! Takhle zabít šanci na povedený psycho krimi. To je na pořádnou ťafku do hlavy..... ()

ainny

Nic naplat, Kim Nam-gil je prostě moje krevní skupina. Filmy, které si vybírá, rozhodně nejsou, až na výjimky, tuctovky a mně se vždycky dostanou pod kůži. Temné, nutící diváka hledat mezi řádky a přemýšlet. On sám si roli střihnul dokonale, a i když jeho gesta a mimika byly většinu času úsporné, přesně vyjadřovaly, co hlavní hrdina prožívá. Jeon Do-hyun, tedy jeho ženský protějšek, byla dokonalá. Viděla jsem ji podruhé. Poprvé se mi moc nelíbila, ale tahle role jí sedla. Asi ji nezačnu cíleně vyhledávat, ale vážně se mi moc líbila. Kdo čeká klasickou kriminálku, bude pravděpodobně zklamán, i když i pěkná akce se tu najde. Kdo psychologický snímek, ten bude spokojen. P.S. To romantický v žánru je dost zavádějící, sladkou romantiku rozhodně nečekejte. ()

kaylin

Poslední dobou jsem zjistil, že mám prostě rád korejskou kinematografii. Kdyby mi někdo nabídl, že se můžu podívat na nový film z Jižní Koreje anebo z Velké Británie, asi bych ani moc neváhal, protože to, co vídám z obou zemí, jasně kloní jazýček vah ve prospěch Koreje. Tohle je další důkaz toho, že natáčí dobré, i když ne vždy ohromující filmy. ()

JASON_X

Nenechte se příliš odradit zdejším zdlouhavým a málo srozumitelným cancem o obsahu filmu. No, vlastně se nenechte odradit ani zdlouhavým a málo srozumitelným začátkem filmu, aspoň tedy mně osobně chvíli trvalo, než jsem se v postavách a zápletce jakž takž zorientoval. Ale postupně mně to začalo docela bavit, psychologické krimifilmy na korejský způsob mají něco do sebe. Z jistého úhlu pohledu je sice zápletka o nenaplněném vztahu rozpolceného a rozporuplného fízla s vulgární, vypatlanou, ale hodně přitažlivou flundrou poněkud přiboudlá, ale zároveň je to i místy docela záživné existenciální drámko, jehož vedlejším plusem jsou třeba i perfektně natočené soulské uličky a všelijaká zákoutí, jejichž atmosféru nasaje vnímavý divák až do morku kostí a po čase má skoro pocit, že ono město navštívil osobně. A jak už u Korejců bývá zvykem, konec rozhodně nebude happy. Po případné druhé projekci bych šel možná o hvězdu výš, protože bych byl od začátku v obraze a film si tak lépe užil, ale napoprvé mi holt ta stavba scénáře přišla hrozně těžkopádná. ()

LangiJ

No... tak v tuhle chvíli moc nevím, co si myslet. Možná až se mi to rozleží v hlavě nebo se na film podívám znovu, nějak si to srovnám. Film to je zvláštní a celkově se mi líbil, i když pár věci mi tam přišlo nejasných. Atmosféra je povedená, Kim Nam-gil super - už jsem ho viděla v několika filmech/seriálech, ale když nemá knírek, jako bych objevila novýho herce :) Jeho pohodový, flegmoušský styl mě bavil. Naopak Jeon Do-yeon v tomhle filmu prostě ne-e, v A Man and a Woman mi sedla, tady mi v některých scénách vyloženě vadila. Ne že by hrála špatně, jen se mi tam prostě moc nehodila, snad příště. ()

• S filmovou rolí detektiva Jae-gon bylo spojováno jméno jihokorejského herce Jeong-jae Lee. Ten se však ve snímku neobjevil; na úkor nepříjemné zdravotní újmy, utržené v oblasti ramene během natáčení filmového snímku Big Match (2014). Jeho pozice byla filmovými tvůrci přeobsazena hercem Nam-gil Kim. (Conspi)