Michael Logan je vysoce závislý feťák a zároveň zkorumpovaný policejní důstojník, jehož svět se obrátí vzhůru nohama díky příchodu drsných albánských gangsterů. Hrozí totiž, že tyhle krvelačné hyeny změní londýnské podsvětí jednou provždy. Seznamte se s Michaelem Loganem - antihrdinou naší doby, přirozeným predátorem v džungli londýnského podsvětí. Michael stojí v čele zvláštní protidrogové jednotky zaměřené na největší a nejpodlejší překupníky drog. On ani ostatní členové jeho týmu ovšem nejsou o nic lepší než tihle padouchové - tak to ale ve světě, v němž se pohybují, zkrátka funguje. Rozlišit, zda se pokoušejí infiltrovat gang proto, aby ho zničili, či snad aby jim z obchodu s drogami taky něco káplo, je téměř nemožné. Pak ale na scénu vstoupí dva brutální albánští bratři, díky nimž hrozí, že se pravidla londýnského podsvětí změní jednou provždy. Michaelův život se ještě víc zkomplikuje, když jeho starý kolega David převezme případ s Albánci, a oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí se dostane na samý práh odhalení pochybných činností Michaela a jeho skupiny. (Cinemax)

herr_carter

Jsem nadšen z téhle přímočaré, hutné a necenzurované kriminálky ve všech ohledech - hrozný pocit, když se Vám všechno začne hroutit pod rukama a z původního mistra dvou tváří, který je zadobře jednak s policií, tak především z lůzou podsvětí, se najednou stává štvanec obou těchto protipólů, brrrr.....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Padme_Anakin

Film jak žiletka. Zařízne se rychle a bolestně. A zůstane po něm stopa. Sonda do londýnského podsvětí výrazně opepřená přítomností albánských bratrů mi svírala útroby. Logan v podání Petera Ferdinanda byl dokonalý šmejd s věčně nacpaným chřípím. A přesto, že jsem ho těžce vydýchávala, když mu začalo skutečně téct do bot, bylo mi ho líto. Ono postavit se do cesty někomu, kdo nemá v úctě lidský život, postrádá jakoukoli morálku, bez skrupulí brutálně morduje, de facto nelze. Zneklidňující a velmi tísnivé kriminální drama. ()

Fr

„PŘEDSTAV SI, ŽE BY POLICAJT JAKO MICHAEL LOGAN NEEXISTOVAL. EXISTUJÍ, PROTOŽE DĚLAJÍ DOBROU PRÁCI. A STANOU SE NEDOTKNUTELNÍ…“ /// Film natočenej za pět tejdnů použil k inspiraci i příběhy bábovek, který vyvázly z pazour obchodníků s bílým masem. Navíc prej aspoň uvidíme, co všechno se může dít na ulicích velkejch měst. Tady je zaneřáděnej Londýn. Úplně nejvíc baví ponurá, syrová atmosféra. Ta film dělá atraktivním, což podtrhne i těch pár brutálních scén, který tam padnou jako hrnec na prdel. Navštívíme albánskou mafii, zatleskáme vysvobození holky z brlohu obchodníků s bílým masem, ale jestli chcete nějaký hlubší morální rozhřešení, budete zklamaní. Tady totiž platí jen to o tý svini a řezníkovi. Obsazení je zajímavý. Nevokoukaný tváře, stejně jako drsný ksichty Albánců, působí víc než věrohodně. A Stephen Graham (AlCapone v sérii Impérium – Mafie v Atlantic City) za sebou i v krátkým partu zanechá nesmazatelně krvavou stopu. Konec je na hovno. Protože… prostě myslím, že k tomu filmu nepatří. (Ale to je asi jediný, co s tím můžu dělat.) Dík častým zvratům patří závěrečná půlhodinka rozhodně k tomu nejzajímavějším co žánr „policejní krimi thriller“ nabízí. Nejde vo žádnej biják pro citlivky. O zkorumpovanejch policajtech, obchodu s lidma a temný stránce Londýna se ani jinak, než autenticky a bez zbytečnejch kudrlinek vyprávět nedá. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Bad Lieutenant je můj vzor! 2.) Jsem polda a potřebuju prachy. 3.) Thx za titule „UniCorn“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Crocuta

Syrová kriminálka, která svojí tématikou i vyzněním hodně připomíná stejně nepřikrášlený francouzský seriál "Zvláštní jednotka" (2009) a to zdaleka nejen proto, že Ferdinando a Auteuil jsou si fyzicky dost podobní. V komentářích je často zmiňován Refn, nic proti tomu, při sledování "Hyeny", zvláště pak porcovacích scének nelze nevzpomenout na "Pushera", zejména jeho trojku, mě tento snímek navíc výrazně evokoval i tvorbu Oliviera Marchala. V této souvislosti jen podotýkám, že ačkoliv se z té albánské verbeže pomalu stává filmové klišé, inspirace realitou je jednoznačná, když se zmíněného ksindlu obává už i náš vrchní financ :-). Jo, a abych nezapomněl, další prima kriplovská role pro Neila Maskella :-)). ()

HonzysKISS

Nejsem z toho tak vyjukaný, jako ostatní diváci. Je to určitě velmi dobré krmi. Takový, který se jen tak nevidí, což je dobře. Jenomže občas jsem moc nevěděl, co si o tom mám myslet. Některé (ne)domyšlené scénky byly strašně rychle vyřešený, některé zase naopak. Hrozně moc se mi líbilo, jak se s „případy“ tolik nemazlili. Akorát to zase takový masakr není. Jasný, parádní je, že film ukazuje nebezpečnou policejní brutalitu, ale zase ne tolik. Jediná pěkná scénka byla porcovačka, ve které vlastně nebylo vidět skoro nic. Spíš mi přišlo, že tak nějak celý film občas zachraňovala hudba, která často vyvolávala takovou tu správnou dramatickou atmosféru. A závěr? To nevím, co na to říct. Z toho nejsem ani moc zklamaný, asi to mělo působit originálně? ()