Chudá dívka Stella (Barbara Stanwyck) si vezme za muže Stephena Dallase (John Boles), elegantního muže z vyšších společenských vrstev. Mají spolu dceru Laurel (Anne Shirley), ale Stella již nadále není schopna snášet Stephenovy požadavky na její vystupování a rozvede se s ním. Jejich dcera Laurel zůstane se Stellou, která se na ni po rozchodu s manželem ještě více upne. Brzy si ale uvědomí, že je pro Laurel překážkou v jejím budoucím spokojeném životě. (ČSFD)

NinonL

Vynikající film, který shlédnete jedním dechem. Stella není vůbec sympatickou dívkou, má ostré lokty a jde tvrdě za svým. Nezmění se ani když už má své jisté (vytouženého ženicha). John Boles v roli bohatého Dallase byl úžasně sladkokyselý a Barbara Stanwyck hodně peprná s hořkou příchutí. Chvílemi jsem žasla, co všechno si dovolila, jak byla odvázaná. Cítila jsem, že všechno není tak, jak se zdá. Ale závěr na mě byl příliš hrr a starosvětský. Proto nedávám plné hodnocení. ()

kaylin

Silný dramatický příběh, který má výborný i komické nebo odlehčené momenty. Když ale přijde na závěr a na scénu matky s dcerou, je skoro až nemožné to sledovat naprosto klidně a snažit se zůstat chladný. To prostě nejde. Tohle je drsná láska v tom nejčistším provedení a není t příjemné, i když víte, že to je nejspíš pro dobro dítěte. ()

Padme_Anakin

Začalo to zvolna, hezky romanticky a Barbara Stanwyck upoutala cele mou pozornost. Pak se to zhouplo do rodinného dramatu a to už mi tak příjemně nebylo, postava Stelly je čítankovým příkladem toho, že ani splněné životní přání nemusí vést ke štěstí. Závěr se dal lehce vytušit a ač jsem z Barbary nemohla spustit oči, byla ve své roli uvěřitelná a svým způsobem i pochopitelná, až tak mi ten poslední úsek nesedl. ()

hanagi

Pohádka o tom, jak si chudá holka vzala za muže boháče a povila mu krásnou dceru. A tady pohádka končí. V reálu se ukáže, že jejich světy jsou tak odlišné, že nezbývá, než jít od sebe. V dnešní době by to nejspíše pokračovalo drsnou soudní bitvou, ve které by se mydlili hlava nehlava a jako štít by jim posloužila právě jejich tolik milovaná dcera. Jenže to tak nemusí být... Sebeobětování Stelly se už opět pohybuje v nereálném, pohádkovém světě, ale i tak to na mě působí pochopitelně a jedině správně. Barbara Stanwyck je úžasná, krásná a jedna hvězdička z těch pěti je jenom její. ()

Sarkastic

Mnohdy mě nějaký snímek hned od úvodu chytne, spokojeně u něj předu jako kocour, ale postupně jeho kouzlo přestává působit, film začne nudit a ke konci jsem už zcela apatický. V případě Stella Dallas jsem to měl obráceně. Začátek mě neoslovil, následující děj také moc ne, ale postupně, s každou další minutou mě bavil víc a na konci jsme už byli téměř na stejné vlně. Na Stanwyck tu pouhý rok před skvělou Ztřeštěnou čekala (nejen) žánrově dost odlišná výzva. K její postavě si člověk musí najít cestu, protože po naplnění prvotní tužby se Stella začne chovat docela nesympaticky. Ne zcela, chvílemi je k ní film až nespravedlivý, ale ta jistá konvenčnost, upjatost a moralizování už patřila k době. Tak či onak, panovačná dámička by se rozdala pro svou dcerku. A o obětech je tenhle film především. Stejně jako o vztahu matky a dcery, který někdy bolí…Emocionální závěr na mě fungoval a Stanwyck tu zase jenom potvrdila své herecké kvality (i za vydatného přispění maskérů a kostymérů, kteří ji „proměnili“). Nakonec to přece jen budou ještě slabší 4*. ()

• Olive Higgins Prouty pokračování svého románu Stella Dallas (1923) nenapsala, ale po úspěchu této druhé filmové adaptace, byl celých 18 let (25. 10. 1937 - 23. 12. 1955) vysílán rozhlasový seriál, který je považován za první soap operu. S dalším vývojem svých postav autorka spokojená nebyla. (NinadeL)
  • Film sa stal tak populárny, že na jeho základe sa v októbri 1937 začal vysielať v rozhlase seriál, ktorý zachytával ďalšie osudy postáv vo filme. Seriál sa vysielal osem rokov. (Michal74)
  • Laraine Day v tomto filmu herecky debutovala. (Pumiiix)