Pred tridsiatimi rokmi sa dopustili zločinu a teraz si minulosť ide po nich. Pekne po rade, jeden za druhým sa stávajú obeťou, ktorá zomiera v ukrutne mučivých bolestiach svojho pomstiteľa. (sochoking)

Rockerman

Všechny postkomunistické země mají asi podobné problémy. Z komunistů a agentů tajných policií se přes noc stali demokraté, využili svých kontaktů a obsadili vysoké posty v politice či policii. Známe to dobře i od nás, kdy se i třicet let po revoluci mohl stát premiérem bývalý agent STB. Velmi dobře vypointovaný závěr, který však "kazí" jinak dobře připravenou pomstu, kterou pomocí bizarních vražd vykonává překvapivý mstitel. Výborný thriller! ()

Fr

„DALŠÍ NA ŘADĚ JSI TY. BUĎ DOSTANEME MY JEHO, NEBO ON DOSTANE TEBE. A PAK MĚ…“ Zpočátku to vypadá jako kriminálka, ale postupně se to mění na fajn revenge thriller, zasahující do Litevský minulosti po rozpadu SSSR. Lehce drsný, nepředvídavý… Doporučuju mrknout. /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film stál milion Eur. 2.) Podle kritiky jde o nejdrsnější litevský film. 3.) Thx za titule „Piorun“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Morholt

Sakra tak už i Litevci to umí lépe než my. Od Baltu přilétl syrový thriller s výrazným přesahem do minulosti, ve kterém neznámý vrah morduje městskou honoraci. Co asi utkví v paměti nejvíc jsou bizarní vraždy. Vrah si tady fakt vyhrál a zejména první zabití nese punc originality. Líbily se mi i retrospektivní skoky, kter pomalu ale jistě odhalovaly, co za tím vším stojí. A bavil mě i ušpiněný hlavní hrdina, kterému prostě a jednoduše nejde fandit, ale to je tady plus. Neurazil mě ani konec a odhalení vraha fakt překvapí, ale úplně posledním záběrem Velivis trochu zvojtil. ale zase ne tolik, aby pokazil celkový dojem. 85% ()

pornogrind

Pozdrav z Litvy. Kriminální filmy vyloženě nevyhledávám ale dobrej kriminální film nikdy neodmítnu. Piktuju Karta je rozhodně jedním z nich. Perfektně natočený, dobře zahraný, výbornej scénář. Napínavý jako kráva. Kaňkou na kráse je snad jen ten konec. Ten tu ale nebudu rozmazávat abych nespoileroval. Jinak pecka. Milovníci krimi filmů by určitě měli zbystřit a tohle by si neměli nechat ujít. Silný 4hvězdy. ()

dannyyy

Drsná litevská krimi pomsta, která je promyšlená na základě minulosti. Šel bych i do 5*, kdyby ten konec nedopadl tak, jak dopadl. Opravdu nereálné, jakože kde se tam vzal? Zvrat, co se týče vraha mě překvapil, vůbec jsem to nečekal a to jsou body navíc. Naštěstí jsem nečetl předem recenze, protože kdybych přečetl tu od mistra vinduchy, tak bych byl hodně nasraný!! ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho celé natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v Litve. (MikaelSVK)