Pred tridsiatimi rokmi sa dopustili zločinu a teraz si minulosť ide po nich. Pekne po rade, jeden za druhým sa stávajú obeťou, ktorá zomiera v ukrutne mučivých bolestiach svojho pomstiteľa. (sochoking)

Rockerman

Všechny postkomunistické země mají asi podobné problémy. Z komunistů a agentů tajných policií se přes noc stali demokraté, využili svých kontaktů a obsadili vysoké posty v politice či policii. Známe to dobře i od nás, kdy se i třicet let po revoluci mohl stát premiérem bývalý agent STB. Velmi dobře vypointovaný závěr, který však "kazí" jinak dobře připravenou pomstu, kterou pomocí bizarních vražd vykonává překvapivý mstitel. Výborný thriller! ()

Fr

„DALŠÍ NA ŘADĚ JSI TY. BUĎ DOSTANEME MY JEHO, NEBO ON DOSTANE TEBE. A PAK MĚ…“ Zpočátku to vypadá jako kriminálka, ale postupně se to mění na fajn revenge thriller, zasahující do Litevský minulosti po rozpadu SSSR. Lehce drsný, nepředvídavý… Doporučuju mrknout. /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film stál milion Eur. 2.) Podle kritiky jde o nejdrsnější litevský film. 3.) Thx za titule „Piorun“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Litevský Revenge Krimi Nářez, který aspiruje na kriminálku roku. Nevzpominám si, že bych někdy viděl film z Litvy, ale tohle je světová úroveň od řemesla po scénář, kde funguje úplně všechno a je tu vše, co by pořádné Krimi mělo mít. Máme tu sympatického komisaře, který zrovna kandiduje i na Starostu, jenže jakmile záhadně zemře jeho přítel státní návladní, veškeré důkazy začnou směřovat k němu a problém je na světě. Film se možná rozbíhá pomaleji, ale od první vraždy upoutá pozornost a chytne za koule. Líbilo se mi morbidní, syrové pojetí vražd, které mají až rituální nádech a naaranžování připomíná Hannibala. Je to zkrátka drsně pojatá pomsta za hříchy z minulosti, které se postupně dozvíme. Rozhodně potěší, že uhádnout vraha není vůbec jednoduché naopak jde o velmi překvapivý a atraktivní element celého filmu. Motivace vraha je taktéž super, celé to dává hezky smysl a divák opravdu má pocit, že sleduje dobře promyšlený scénař z Outsiderské země. Chválím i napětí a atmosféru, která připomíná severské Thrillery. Tady je opravdu vše v pořádku. Škoda úplně posledních pár sekund, které lehce kazí dojem ( náběh na plný počet tu bezpochyby je), ale i tak jde o velmi vydařenou a překvapivou záležitost, kterou si fanoušek temných a brutálních Krimi nemůže nechat ujít.8/10. ()

Sarkastic

„Účelem trestu není napravit viníka, ale trestajícího. Informujte všechny agenty osobně, že jsou odkázáni sami na sebe.“ - „Znamená to, že je po všem?“ - „Ne, kapitáne. To znamená, že vše teprve začíná.“ A jak se pro veřejnost ctnostný a na starostu čerstvě kandidující komisař Ginty přesvědčí, jde o noční můru, ve které jde o život …Tvůrci nám nepředstaví hlavního hrdinu, kterému máme fandit. Kdepak, ukážou nám bezcharakterní, arogantní svini i s hříchy Gintyho minulosti. A nejen jeho. Publikum zde sympatizuje se mstitelem. A nutno dodat, že se tenhle moderní revenge thriller Litevcům náramně povedl. Alespoň někde zase platilo, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě…Už jsem byl připravený tomu lupnout 5*, ovšem úplný závěr v podobě zbytečné režisérské berličky to zhatil, proto „jen“ silné 4*. „Koukni tati, našel jsem pavouka. Můžu ho zabít, nebo ne?“ - „Ne, Benasi, nech ho být. Nech ho žít.“ - „Proč?“ - „Protože je chudák mnohem slabší než ty.“ - „Kdyby byl silnější než já, měl bych právo ho zabít?“ - „Ano, Benasi... pravděpodobně.“ ()

*CARNIFEX*

Miestami celkom drsná záležitosť, obohatená o nápadité mordovačky, s rozuzlením, ktoré “prečíta” len zriedka ktorý divák i keď je teda kurevsky pritiahnuté za vlasy. Nečakal som nič a dostal som celkom solídny krimi thriller. ()

pornogrind

Pozdrav z Litvy. Kriminální filmy vyloženě nevyhledávám ale dobrej kriminální film nikdy neodmítnu. Piktuju Karta je rozhodně jedním z nich. Perfektně natočený, dobře zahraný, výbornej scénář. Napínavý jako kráva. Kaňkou na kráse je snad jen ten konec. Ten tu ale nebudu rozmazávat abych nespoileroval. Jinak pecka. Milovníci krimi filmů by určitě měli zbystřit a tohle by si neměli nechat ujít. Silný 4hvězdy. ()

sochoking

Piktuju Karta má rozhodne slušne premakaný scenár. Priznám sa, že záverečné odhalenie som veru nečakal. A napriek tomu, že film končí tak, ako končí, musím dať plný počet, pretože takú atmošku a napätie som už pekne dlho nezažil u filmu podobného žánru. ()

eLeR

Nahnevaná generácia je naozaj slušná kriminálka. Drsná, temná, napínavá. Miestami síce trošku predvídateľná, ale na iných miestach vie fakt prekvapiť. Fantastická muzika. ()

TheEvilTwin

Tohle je úplně přesně to, co chci!!! Odzbrojující autentická a drsná krimi z Litvy, která atmosférou a svou neúprosnou krutostí evokuje to nejlepší ze severské tvorby a přináší dechberoucí příběh s ještě lepším feelingem a nekompromisními způsoby vražd. Tempo je neskutečné a nepoleví ani na chvíli, pozornost si drží sympatická hlavní postava a vysoký bodycount, jehož provedení je teda velmi nápadité a brutální a celé je to takové “hádej, kdo je vrah”, při kterém se postupně odkrývá temná minulost všech zúčastněných i vrahova motivace. Vlastně nemám vůbec co vytknout a tohle mi sedlo krásně. Litva překvapila a tohle je bez debat jasná top1 krimi posledních let. ()

Morholt

Sakra tak už i Litevci to umí lépe než my. Od Baltu přilétl syrový thriller s výrazným přesahem do minulosti, ve kterém neznámý vrah morduje městskou honoraci. Co asi utkví v paměti nejvíc jsou bizarní vraždy. Vrah si tady fakt vyhrál a zejména první zabití nese punc originality. Líbily se mi i retrospektivní skoky, kter pomalu ale jistě odhalovaly, co za tím vším stojí. A bavil mě i ušpiněný hlavní hrdina, kterému prostě a jednoduše nejde fandit, ale to je tady plus. Neurazil mě ani konec a odhalení vraha fakt překvapí, ale úplně posledním záběrem Velivis trochu zvojtil. ale zase ne tolik, aby pokazil celkový dojem. 85% ()

dannyyy

Drsná litevská krimi pomsta, která je promyšlená na základě minulosti. Šel bych i do 5*, kdyby ten konec nedopadl tak, jak dopadl. Opravdu nereálné, jakože kde se tam vzal? Zvrat, co se týče vraha mě překvapil, vůbec jsem to nečekal a to jsou body navíc. Naštěstí jsem nečetl předem recenze, protože kdybych přečetl tu od mistra vinduchy, tak bych byl hodně nasraný!! ()

vinducha

Velice slušné krimidrama o odplatě . Bo jak víme zajisté všichni : "Revenge is best served cold ". Jak zpívají Prong. Jinak za 1 . nepožádáš manželky bližního svého , to by ve svém věku Gintas mohl vědět a uznávat. A za 2. nechat na živu děcko , kterému jsem zamordoval mamku  , se po 30 letech může vymstít. A to už s tím málokdo počítá. Až na ten konec  to opět překonává velkou většinu počinů natočených v současnosti u nás. ()

mdf

Hodně slušná temná krimi, kdy vás dožene minulost, jediné co mi to trošku pokazilo,byl ten kluk, což mi připadalo nereálné. ()