Dej filmu sa odohráva vo viktoriánskom Anglicku a apeluje na pohŕdanie odlišnosti spoločenských tried, materializmu a priemyselného vývoja spoločnosti, ktorý postupne zachvátil Anglicko. Proti nemu vystúpila mladá a pôvabná Connie (Joely Richardson), nedobrovoľne vydatá za anglického, vojnou zmrzačeného aristokrata Clifforda Chatterleyho (James Wilby), obhajujúceho vrchnosť vyššej triedy, intelektuálny život literárnych umelcov a postupom času aj priemyselný rozvoj. Životom nešťastná a neuspokojená Connie nachádza zmysel života v náručí manželovho hájnika Mellorsa (Sean Bean), ktorý Connie ponorí do tajov sexuálneho života napriek spoločenským a mravným predsudkom.

Kontroverzný román D. H. Lawrencea, podľa ktorého je natočená LADY CHATTERLEYOVÁ, odsudzuje rozpor medzi spoločenskými triedami a vyjadruje oslobodzujúcu silu zdravého sexuálneho života, vďaka čomu bol román vyhlásený za nemravný a pornografický a vydaný až tridsať rokov po autorovej smrti. (Madison)

Kangax

Umiernenejší Ken Russel, trošku civilnejší, a príbehovejší než staršie filmy, ale stále je citiť ten zvláštny Russelovský rukopis. Herci hrajú síce skvele, aj dekorácie sú na výbornú ale príliš sa kecá a moc ma to nezaujalo. (literárnu predlohu som nečítal, takže nemôžem porovnávať) Tentoraz som sa proste trošku nudil, takže za viac ako tri to nebude. ()

josieaddms odpad!

FUJ! Ostuda! Jak tenhle film může mít tak vysoké hodnocení? Něco tak pitomého, trapného a povrchního jsem už dlouho neviděla. Strašné!! Český dabing tomu jen dodává na hrůzostrašnosti, vydržela jsem to dokonce jen proto, že Sean Bean je velmi dobrý herec a pěkný chlap. Jinak je na tomto filmu všechno na odpis, a obzvlášť knižní předloha. Hrůza. ()

Gurtha

Lady Chatterley přišla o milence, napadlo mě, když se objevil titul filmu, záhy se ale ukázalo, že přišla spíš o vše ostatní. Osobně dlouhých debat s „přáteli“ neželím, i když bez nich je to spíš Lady a tramp. Zatímco první dva díly patří jednoznačně Lady Ch. a jejímu špásu, druhou polovinu série okupuje ďábelsky dokonalá Mrs. Bolton. A kéž by to byla ona, kdo má poslední slovo - přeslazenost závěru je totiž moc i na sladkostem holdujícího jedince. ()

gidzitka

Pulzující čistě fyzický chtíč, hmatatelná chemie mezi oběma hlavními představiteli - Joely Richardson a Seanem Beanem, scenérie venkova a nad tím vším shlížející paní Boltonová, která pod pláštíkem ctnosti a blahosklonnosti rozjíždí vlastní mocenskou hru. Co si budeme povídat - ten konec má vyšší glykemický index než cukrkandl, ale omamnost představ a libida dokáže deklasovat ratio aspoň jedenkrát v životě, tož ten betelnej nadprůměr navalím... 80 % ()

lioncel

Přenést kouzlo známého kontroverzního románu D. H. Lawrence : Milenec Lady Chatterleyové na celuloidový filmový pás je zřejmě dosti tvrdý oříšek. Samotný román po celou dobu jeho existence provází aura, jakéhosi tajemstvím obestřeného, erotického díla, je potom samozřejmě hodně těžké naplnit všechna ta očekávání. Nevím popravdě, jak hodnotit, pomyslím-li na knihu, dal bych ***, ale hodnotím film, takže.. ()

Hvězda Crown zažije velkou vášeň

Hvězda Crown zažije velkou vášeň

11.03.2021

Herečka Emma Corrin má v posledních dnech důvod k oslavám. Nejenže je čerstvě držitelkou Emmy za svůj herecký výkon v roli princezny Diany ve čtvrté řadě The Crown, zároveň jí totiž na stole přistála… (viac)