Známy režisér Jean-Jacque Annaud, ktorého preslávil film Medveď, natočil výnimočný snímok, určený pre celú rodinu. Odohráva sa v nedávnej dobe, vo vzdialenej krajine. Dvaja bratia, je príbeh tigrých dvojčiat - jedno je plaché a nežné, druhé nebojácne a prudké - obidve sa narodili v ruinách chrámu v exotickej džungly, ale jedného dňa ich osud rozdelí. Odvážny brat je predaný do cirkusu, kde jeho povahu zmení život v klietke. Plaché mláďa sa najprv stane milovaným kamarátom osamelého guvernérovho syna, avšak nešťastie donúti rodinu, aby sa ho vzdala. Ďalším majiteľom je muž, ktorý chce zmeniť plachú povahu zvieraťa a vychovať z neho športového bojovníka.

Ako dospelí sa bratia opäť stretnú, ale teraz sú nútení bojovať spolu ako nepriatelia. Epický, dobrodružný snímok o sile priateľstva, pute medzi bratmi a nedefinovateľným citom, ktorý všetkých spája - to je film Dvaja bratia, v ktorom hrá Guy Pearce (Memento, L. A. Utajené skutočnosti), ako dobrodruh, ktorý zásadne zasiahne do idylického života tigrých bratov a navždy pretrhne ich spoločný osud. Film Dvaja bratia bol natáčaný v Kambodži a v Thajsku. Scenár napísal podľa svojho pôvodného námetu Jean-Jacque Annaud spolu s Alainom Godardom (Nepriateľ pred bránami). (oficiálny text distribútora)

Vojcl

Řekl bych, že určitě jeden ze slabších filmů mého velmi oblíbeného režiséra, ale i tak se jedná o poctivý kus dobré filmařiny za čtyři hvězdičky. Annaud opět předvedl jak brilantně dokáže pracovat s kamerou a zvířecími "herci", které si musí zamilovat i ten největší cynik. Scénář je narozdíl od staršího a dosti podobného Annaudova filmu Medvědi, daleko průhlednější a více zaměřený na mladší diváky, i tak jsem mu to ale zase sežral i s navijákem :-) jako dobrodružný příběh pro celou rodinu můžu jen doporučit a milovníci zvířat si klidně můžou hodnocení ještě zvednout :-) ()

predators

No řekněte, nejsou to roztomilá koťátka? Pravda, čím víc je budete krmit, tím víc vám porostou, ale když je nebudete dráždit, tak vám utrhnou třeba jen ruku. :-) Putování této dvojičky jsem sledoval s napětím a doufal ve šťastný konec... Jejich cesty jsou však rozděleny a svoboda zdá se být v nedohlednu... PS: A samozřejmě ještě teď nechápu, jak se některé scény natáčely... :-) 80% ()

Slarque

Režisérovi to kdysi vyšlo s medvědy, tak po letech zkusil tygry. Záběry přírody jsou sice nádherné, ale příběh (obzvlášť lidí) je o ničem. Takže pokud se chcete rozplývat nad roztomilými koťátky, která za celý film nic neuloví a stravují se spořádaně jim předhozenou stravou (div, že si nevezmou příbor!), je to film pro vás. Pokud chcete film o zvířatech z divočiny, zkuste se poohlédnout jinde. ()

66JIRINA

KRÁSNÝ FILM - je mi smutno z komentářů, které zde čtu. "je to právě člověk, který se všude chová jako barbar" Ze 100.000 lvů je jich pouhých 5000 tisíc, tak, že k tomu není co dodat a zabíjení nám jde dobře. Proto hodnotím film, který byl věnován s láskou právě tygrům. Děkuji za milou podívanou do tváří takové šelmě, je nádherná, překrásná. Režisér a celý štáb má můj obdiv a dávám plný počet bodů. Milovníkům zvířat doporučuji. ()

ABLABLABLA

Nádherný příběh. Ze začátku sem se na film něchtěla ani dodívat, protože mi to přišlo trochu nudné. Furt jen jak si tam tygři někde v divočině hrají, ale nakonec jsem se dívala dál a byla jsem ráda. Vážně krásní tygříci, jak jako malí, tak i jako velcí. Úžasná příroda a vše je tak krásné a miloučké. A velmi hezký konec. Kdy se opět tygříci setkávají a vrací k mámě. ()

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

15.10.2008

Taky vám už Jean-Jacques Annaud chyběl? Jeho návrat k „dobrodružnému přírodopisu“ Dva bratři se sice kdovíjak nevydařil (a určitě nedosáhl kvalit legendárního Medvěda), ale stejně je škoda, že tvůrce… (viac)