Súboj s rodinou

• Česko Souboj s rodinou (viac)

Životopisný film o britskej zápasníčke WWE Paige, ktorá vyrastá v bláznivej wrestlingovej rodine a má šancu bojovať v americkej lige... Saraya (Florence Pughová) a jej brat Zak (Jack Lowden) Knightovci nežijú v obyčajnej rodine. Otec Ricky Knight (Nick Frost), ktorý zanechal neistú kariéru malého kriminálnika, cestuje po Anglicku ako zápasník, ktorý bojuje v ringu s matkou Juliou (Lena Headeyová). Ich podnikaniu sa však nedarí veľmi dobre a mladým tiež nič nevychádza podľa plánu. Na oplátku rodičia aktívne pomáhajú svojim deťom pri výučbe wrestligového zápasenia. Je to veľmi dobrá škola, ktorá sa neskôr oplatí. V 18-tich rokoch Zak a Raya vstúpia do zápasníckeho šoubiznisu pod menom „Zak Zodiac“ a „Britani Knight“ a dostanú príležitosť zúčastniť sa konkurzu do prípravného tábora pre WWE v USA. V najväčšej americkej wrestlingovej organizácii sa nestretávajú iba s hviezdami ako Dwayne „The Rock“ Johnson, John Cena alebo Mike "The Miz" Mizanin. Ujme sa ich profesionálny tréner Hutch Morgan (Vince Vaughn) a pod jeho ochrannými krídlami musia tvrdo trénovať. Šancu vstúpiť do profesionálneho ringu a skutočne bojovať však dostane iba Saraya, ktorá si zvolí umelecké meno Paige, pod ktorým sa preslávi. (TV JOJ)

ArsenalEagle

Wrestling nemám rád a ani jsem v době jeho největšího rozkvětu (John Cena, The Rock, Rey Mysterio...) neměl. Vždycky to pro mě byla fejk show. Každopádně film na to jde fakt skvěle. Spoustu skvělých vtipných momentů zde střídá plnohodnotné drama. Obsazení hereckých es dnešní doby (nejen známých, ale i schopných) jako Lena, Dwayne, Vince, Nick, ale i Florence, doplněné o camea několika wrestlerů, byl základ úspěchu. Děj se poněkud liší od skutečnosti (alespoň co vím), spousta se toho neřekne a tak nám ani nepřijde, že je to všechno nahrané a máme pocit, že jde o životní bitvu. Takže fandíme. Opravdu super a hlavně legitimní snímek, který osloví i někoho jiného než příznivce WWE. Za mě palec nahoru, prakticky za všechno, od castingu, zpracování děje až po skvělé dávkování humoru a naprosto uvěřitelných dramatických vložek. ()

Fr

„JMENUJU SE PAIGE A TEĎ TADY VLÁDNU JÁ!…“ /// Rodina posedlá wrestlingem – což kurva JE divnej sport (a je to vůbec…no to je jedno…). Film je v první třetině celkem zábavnej. Možná je to takovej buranskej humor, ale zasmál jsem se. Taky je z něj cejtit atmosféra vítězů a dokáže vyvolat endorfiny štěstí. Pak se samo ukáže, že cesta za slávou není žádnej med, takže není nouze o dramatický okamžiky. Jak v tréninku, tak v rodinným kruhu. Složitě řečenu - přesto, že jde o wrestling v první řadě, tak v neposlední řadě nejde jen o wrestling. Je to taková „podpráhová“ reklama na tenhle sport, která mi nevadí, celkem mě baví, ale … /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ségra mi vyfoukla místo v …(dosaď si sám). 2.) Miluju ring! Ať už se tam dělá cokoliv. 3.) Thx za titule “num71“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

H34D

Musím smeknout před panem Merchantem, jak důstojně a zároveň vtipně se dokázal vypořádat s životopisem asi nejznámější wrestlerky a vůbec s wrestlingem jako celkem. Opravdu film má všechny aspekty, které by i "vážný" sportovní/životopisný film měl mít a to včetně jakýchsi povinných klišé o vzestupu/pádu a přitom je od samého začátku do konce velmi příjemně nadsazený a upřímně vtipný. Taková kombinace, resp. takhle vydařená kombinace prvků v jednom filmu je velmi vzácná a nemyslím si, že existuje jasný návod, jak ji lze dosáhnout. Na to je třeba opravdový talent a ten Stephen Merchant ukázal, že má. Většina diváků bude nejspíš na tento film pohlížet jako na nějaké béčko, okrajovou jednohubku, ale podle mě je to v podstatě lepší snímek než třeba životopisný (byť na první pohled žánrově zcela odlišný) Ray a podobné někdy až trapné tahače Oscarů a slz. 8/10 ()

Asia_Power

Asi už nemá ani cenu vysvětlovat mojí dlouuhou nepřítomnost, každopádně žiju, slepila sem rozpadlej svět kolem sebe sekundovým lepidlem a než se to zase všechno sesype tak tady budu, snad pravidelně, píčovat na čím dál horší kinematografii. Pro začátek sem chtěla něco, co by mě nemuselo kolosAnálně nasrat a tak sem si odfajfkla jeden, z asi padesáti, restů. Souboj s rodinou, která je podobně pošahaná jako já, to by mohlo klapnout no ne? A nakonec fuck že jo. Paige, vlastním jménem Sajonára Knajt, byla vždy extrémně pošahaný jedinec se sklony k lesbismu, alkoholu, drogám a téměř nadpřirozenou schopností páchání obrovských průserů. Takže přesně jako já. Akorát hezčí, slavnější, bohatší atd...Proto sem byla exkrementně zvědavá z jakých poměrů vlastně vzešla a jaký je její životní příběh. Po zhlédnutí snímku naprosto chápu, že je křápnutá. Fotr bejvalej bankovní lupič, matka bejvalá feťačka se sebevražednýma sklonama, starší brácha v base za těžký ublížení na zdraví a mladší brácha se na ní velmi brzo ukrutně nasere, jelikož VéVéÉ si vybralo jí a na něj se zvysoka vysralo. Jako bonus mají všichni v palici jen a pouze wrestling (což není zas tak špatný a chápu, že celou rodinu drží pohromadě). Každopádně já Sajonáře tleskám, že v tomhle kolektivu vyrostla "jen" v extrémně pošahanou existenci a není sériová vražedkyně. Film samotnej funguje jak na bázi anglickýho tumoru, tak jako drama a dokonce se dostaví i nefalšované nemoce, nebo emoce. Flórenc role sedla jak prdel na hrnec, všichni ostatní hrajou pošahance také velmi dobře a já zjistila, že mě to celé absolutně zvráceně baví a vůbec by mi nevadilo, kdyby to bylo o hodinu delší. Klobouk dolů před Sajonárou, že se přes všechny sračky (a že jich bylo) dokázala nejen prosadit, ale stát i jednou z nejlepších wrestlerek v hysterii WWE, narovnat vztah s bráchou a přenést se i přes hacknutí telefonu s domácím pornem. Legenda jak svině a pro všechny její fanoušky, co zachrápali dobu, ještě jedno info - Po devastujícím zranění krku, které ukončilo její wrestlingovou kariéru v pouhých 25ti letech, se Sajonára dokázala vrátit zpátky do ringu, ve velmi slibně se rozvíjející organizaci AEW, a vyhrát tam titul. To není špatný na holku, které felčaři řekli, že je wrestling navždy v pyči bo si ho zahraje max na PSku...No nemilovali byste jí? Já jo. ()

misterz

Tak tomuto poviem, že pohodový film. Krásne sa tu spojil motivačný a športový zápal s humorom a nadsázkou. Tiež bolo výborné, ako sa vyvíjal vzťah medzi bratom a sestrou, vlastne si tu prešiel všetkými štádiami, ktoré by sa v danej situácii dali čakať - žiarlivosť, zlosť, zmierenie... Síce nepochopím čo kto na wrestlingu má, keďže sa tam všetko iba hrá a nič tam nie je skutočné, ale pozeralo sa na to výborne. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

• Skladba, ktorú spieva unisono rodina v dodávke, je "Bring Your Daughter… to the Slaughter" od britskej heavymetalovej kapely Iron Maiden. Rovnako neskôr v dodávke kričí zápasnícka mládež pieseň "Born to Raise Hell" od hardrockovej legendy Motörhead. (Velislav)
  • V marci 2017 unikli na internet nahé fotografie a sexuálne videá Paige, kvôli ktorým začala trpieť stresom spôsobenou anorexiou a depresiami, pričom dokonca uvažovala o samovražde. (GTS_PUNK)
  • Počas zápasu o Divas titul vo filme vidieť, ako má divák v hľadisku na zápästí hodinky Apple Watch. Tie sa však na trhu po prvýkrát objavili až o rok neskôr. (GTS_PUNK)