The Ones Below

Do domu Kate (Clémence Poésy) a Justina (Stephen Campbell Moore) Pollardovcov sa nasťahujú noví nájomníci – Jon (David Morrissey) so svojou tehotnou a krásnou ženou Theresou (Laura Birn). Obaja sa o dieťa pokúšali už niekoľko rokov, až sa na nich šťastie konečne usmialo. Keďže Kate je už v osemnástom týždni, obe ženy sa ihneď spriatelia a dohodnú spoločnú večeru. Počas nej sa však stane strašná nehoda a séria nešťastných okolností vedie k niečomu naozaj hroznému. Po tomto incidente sa život v dome začne postupne meniť v oboch domácnostiach... (sochoking)

Morholt

Sice jasně nalajnované bez většího překvapení, ale díky rozumné stopáži plyne děj příjemným tempem, takže nedává větší prostor pro hluchá místa. O co se film může opřít především, jsou výborní herci, ačkoliv postava Clémence Poésy byla na můj vkus až moc uťáplé psycho. Ale dalo se to přežít. Při konečném hodnocení tak záleželo, jaký ze dvou předpokládaných konců Farr zvolí a z mého pohledu vybral ten lepší, takže za mě je to taková hrana nadprůměru a lepšího průměru. 65% ()

luka4615

Brilantně vystavěné komorní drama, které ale bohužel sráží až moc přímočaře nalajnovaná linie příběhu, ze které máte dojem, jakoby Vás režisér "vedl za ručičku" až k finálnímu rozuzlení. Až na tento detail se však jedná o velmi povedenou tísnivou jednohubku, která udělá slušný dojem, přičemž Vás zanechá ve stavu ostražitosti před právě přistěhovanými sousedy. ()

kaylin

I když se může zdát námět celkem klasický a finále není až tak neočekávané, jak se nám tvůrci snaží prezentovat, ale přesto je to znepokojivé téma, které váš přiměje se při sledování trochu otřásat, protože tohle je něco, co ten strach zasévá rovnou do vašeho podvědomí. Jen dívat se na to je nepříjemné, ale pro film je to dobře, protože je o to silnějším zážitkem. ()

dubinak

Britský Polanski David Farr mě s The Ones Below zaujal nejvíce asi po vizuální stránce. Příběhově je tento snímek spíše o pocitech, děj se nijak zvlášť nerozvíjí, jede se přesně podle stanoveného plánu až do vygradovaného konce. Režisér si vybral téma děti, rodičovství, závist, a tím i (ne)příjemně brnká na divákovi nervy. Chválím dobrý casting, oslnila mě Clémence se svým úžasným britským přízvukem. Jediné zklamání byla asi nepříliš šokantní pointa, mohla být udělaná ještě znepokojivěji a hlavně nečekaně. Protože tohle musel uhádnout snad každý. Jako takové méně náročné Rosemary's Baby je to koukatelná záležitost. ()

JohnCZ

Nepřímé spoilery! Ta předvídatelnost je tu taková dvousečná. Na jednu stranu divák prakticky od začátku tuší, co přijde a kam to celé směřuje, ale tím, že je držen po celou dobu v nejistotě a neví, zda se domněnky potvrdí, je to vlastně docela napínavé. Zároveň je tato předvídatelnost určitým prvkem, který buduje fest dusivou atmosféru něčeho, co má nevyhnutelně přijít. Přesto, moc mě to neohromilo a spíše preferuji scénáře, které mě dokáží nějak překvapit. ()