Vášeň lásky

• Česko Vášeň lásky (viac)

Mladý italský voják Giorgio je vyslán na odloučené stanoviště do vzdáleného města. Je ubytován v domě velitele a začíná se sbližovat s obyvateli i návštěvníky plukovníkova domu. Mezi všemi ho zaujme zvláštní mladá žena Fosca - nikterak hezká, snad i trochu bláznivá, a přesto mladého muže zvláštním způsobem přitahuje. Prvotní zalíbení se postupně mění v neovladatelnou vášeň. Příběh se odehrává ve druhé polovině 19. století, kdy morální chování bylo základem společnosti. (oficiálny text distribútora)

emma53

"Nebeské mocnosti, mám duši stvořenou pro bolest, dejte mi duši pro radost. Nejmučivější vášně skýtají neklidnou rozkoš, která nahrazuje štěstí". Malá ukrytá perla mezi tolika filmy. Nádherné milostné drama Giorgia a Foscy, které mě doslova drželo přilepenou po celou dobu na obrazovce. A i kdyby mně rozum stokrát říkal, že se tam nějaká ta chybka vloudila, třeba v podobě mírného patosu, tak srdce jasně říká, že když emoce jsou tím nejdůležitějším kritériem, musím dát nejvyšší hodnocení. Vůbec nechápu, proč není mezi herečkami nahoře napsaná Valeria D'Obici, která hrála Foscu. Její výběr do této role byl geniální, protože její hlas byl velmi příjemný, takže pokud by se zavřely oči, tak nikoho vůbec nenapadne, že zjev tomuto hlasu vůbec neodpovídá. Za sebe říkám, že to byl jeden z nejintenzivnějších filmových zážitků. ()

knihovna

Ten samý den, kdy jsem šel na tenhle film mi kamarád prodal desku od Black Sabbath - Heaven and Hell. Potom mě vytáhl na tento film a mě se tehdy moc nelíbil. Večer jsem poslouchal tu desku a taky nic moc. Ale jak šel čas z Heaven and Hell se stala jedna z mých nejoblíbenějších desek a po druhém shlédnutí tohoto filmu ( o několik let později) jsem zjistil, že to je velice povedené dílo. A co s toho vyplývá? Že se někdy vyplatí házet perly sviním. Ovšem, chce to čas. ()

tahit

Z vlastní zkušenosti vím, že i nijak zvlášť pohledná vizáž dokáže přitáhnout pozornost. Potom už to jde samo. Skvělá podívaná. Neříkám, že vždycky, ale tohle mě úplně vyždímalo. Neboť co může být ve všednodenní zimě lepší než film, který bere dech. Pak je ale fajn, dát skleničku červeného vína, takže asi tak. ()

Sidonka

Vynucená přízeň. Pronásledování vojáka, vysněného "sexualního objektu", jednou fanatickou, přecitlivělou, nemocnou ženou, které překvapivě nevedlo ze strany vojáka pouze ke zhnusení z dámy, ale zároveň ambivalentně i ke zdeformované, soucitné lásce. Muž se nad nebožačkou slitoval, ale "nakazila ho svým pokřiveným vnímáním světa", zkazila mu svojí zvrácenou vášní život. Pozoruhodné, kniha je ještě lepší. ()

farmnf

Ettore Scola zase nezklamal. Neobyčejný příběh důstojníka, u nějž vynucený soucit přeroste v lásku. Scola obratně do role nemocné ošklivky obsadil herečku, která nebýt šílená a blbě učesaná, byla by i krásná. Laura Antonelli si zahraje sice vedlejší roli ale zmákla ji velice dobře. Její pohled při loučení u vlaku leccos napoví... ()