Woo-Jin se každé ráno probudí v jiném těle. Pokud stráví noc se ženou, musí každé ráno odejít dřív, než se ona probudí. Když v obchodě s nábytkem potká sympatickou Yi-Soo, zamiluje se. Počká na den, kdy vypadá dobře, a pozve ji na večeři. Rozhodne se, že s ní chce být stále. (Jirka_Šč)

Jirka_Šč

Před třemi lety vznikl v USA stejnojmenný šestidílný pětiminutový seriál o chlapíkovi, který se každý den probudí v jiném těle. Vpodstatě všechno ze seriálu je i zde. V komentářích u seriálu lidé psali, že by si přáli, aby byl delší. Myslím, že se korejským tvůrcům velmi dobře povedlo rozvést téma seriálu na dvojnásobek času a tato část je stále nesmírně kompaktní. Poznamenávám, že jsem viděl film dřív, než seriál a připadlo mi to tak i bez znalosti děje seriálu - zhruba v polovině jsem se díval, jestli už jsem na konci, protože jsem měl pocit, že "teď to musí skončit". Místo toho přišla určitá změna a tvůrci se vydali jinam, než v seriálu. Měl jsem pocit hluchého období. Nicméně pak se na jednom dřevěném prkně objeví nápis "Made in Czech Republic" a mě to opět začalo zajímat. Finálně: Druhá polovina (silnější 3*) není zdaleka tak dobrá jako první (veelmi silné 4*), nicméně jako celek to je dobré (pomohlo by za každou cenu nenatahovat film na dvě hodiny). Střídání vzhledu hlavního hrdiny je stejně zajímavé jako v seriálu a Han Hyo-joo to svojí krásou a sympatičností dost ukotvuje. ■ Připadne být přirozenější, když se hlavní hrdina zabývá ve filmu výrobou a designováním nábytku, než když podniká se starožitnostmi (v seriálu). ■ Scéna, ve které se objeví Park Shin-hye, byla funny :). ■ Na konci titulků je bonusová scéna. ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=zQvPJjDRMcY ■ Po druhém vidění mi připadlo být kompaktnější. ()

sniper18

Úroveň juhokórejských romantických filmov už na tom síce nie je až tak dobre, ako na začiatku tisícročia, ale aj tak sa vlastne každý rok objaví aspoň jeden prvotriedny, ktorý sa prakticky dokáže porovnávať aj s tými najlepšími a teraz sa ním jednoznačne stal Beauty inside. Síce viem, že ten hlavný nápad je len prevzatý, takže za originalitu to úplne chváliť nemôžem, ale to mi je vlastne úplne jedno, keďže už po úvodných minútach mi bolo jasné, že to bude vydarená záležitosť. Dejovo tu toho zase tak moc neprekvapí, ale v tomto prípade som aj celkom rád, že tvorcovia nemali v pláne moc experimentovať a tým prechádzať do iných žánrov, ale je to čistokrvná žánrová záležitosť prakticky tých najvyšších kvalít. Dej ma bavil od prvej do poslednej minúty, celý čas sa to nesie v perfektnej atmosfére, sadlo mi aj to pracovné prostredie navrhovania nábytku a postavy si ma získali okamžite, takže som im veľmi prial, aby im to vyšlo. Aj keď je samozrejme jasné, že pri takejto anomálii sa ten vzťah udržuje len ťažko, ale aspoň mi tie problémy prišli uveriteľné, žiadne zbytočné samoúčelnosti tu nie sú. A pár scén je skutočne skvelých, napríklad tá úplne záverečná, to bol perfektný nápad. Obsadeniu sa nedá nič vytknúť, hlavný hrdina sa tentoraz samozrejme nedá hodnotiť tak jednoducho, ale jeho postava je úplne ideálna a v podaní množstva hercov, medzi ktorými poteší aj viacero známych tvárí, ale väčšiu pozornosť si aj tak jednoznačne získa Han Hyo-Joo, ktorá je tu rovnako, ako aj v jej predchádzajúcich romantických filmoch jednoducho dokonalá. A ani vedľajšie postavy nesklamú. A réžii tu tiež nemám čo vytknúť, vizuálna stránka je bezchybná, lokácie sú bez problémov, pričom tých pár minút z Prahy to zaujímavo osvieži a aj emócie trochu fungujú, takže úplne ideálne. A tak plné hodnotenie síce nedávam, to som v rámci žánru dal len hŕstke filmom, ktoré ma úplne pohltili, čo sa pri Beauty inside až tak nestalo, ale inak ma vlastne vôbec nenapadá, čo by som tu mohol vytknúť, dej, postavy, vizuál, atmosféra, všetko je na vysokej úrovni. 79% ()

Pedross800

Tak nějak nevím, to téma je fakt originální, probouzet se každý den jako někdo jiný, kluk, holka, starý, mladý, děcko a ze začátku to originalitou jen srší ale místo aby se to rozjelo bud v nějakou crazy scifi komedii, nebo vážné vztahové drámo tak to zůstalo tak nějaké nijaké, pomalu plynoucí nudné romantické nic. Pořád stejná melancholická hudba, pomalé tempo bez výraznějších zvratů a emocí. A ani ta Praha to nezachránila. Tentokrát jdu proti proudu, tohle byla na Korejce celkem slabota. ()

tombac

Pro mnohé divačky dopředu asi nejlepší film letošní Filmasie. Příjemně plynoucí romantika s originálním námětem, pro nepoučené překvapivou českou stopou a velice sympatickou hlavní hrdinkou. Krapet trpí rozvleklostí v druhé polovině a z Prahy pohříchu moc lokací neukáže, ale příznivce korejských melodramat jistě potěší. ()

Aljak

Možno tak prvá tretina bola na parádu, že som bol priam očarený z toho, aký originálny námet dokázali Kórejci zas vytiahnuť. Ale potom sa to akosi dostalo do romantickej slučky, ktorá svojvoľne pomaly ale isto udusila celý potenciál tohto sľubne vyzerajúceho "sci-fi" filmu. Od tej chvíle ako sa formuje romantická zápletka už to ide nepretržite dole vodou a napriek niekoľkým zlomom v deji to výrazne strácalo na atraktivite. Záverečná fáza plná sentimentu a klišé, ktorá silou mocou hrala na city, ma teda nijako nedojala. A napokon zo 4*, o ktorých som bol počas väčšiny filmu rozhodnutý, napokon padli na tri. Tým najlepším z celého filmu napokon zostala prvotná fáza prezentujúca ten skvelý námet s obrovskou dávkou potenciálu. Romantický sentiment tomu žiaľ neprospel... ()

• V roli Kim Woo-jina se vystřídalo 123 herců, mezi nimi jak ostřílení veteráni, tak především nespočet vycházejících hvězd korejské kinematografie a reprezentantů hallyu wave. (Zdroj: Filmasia)