Pani Wilberforceová je výstredná stará dáma, u ktorej si prenajme priestor pätica hudobníkov, aby mala potrebný pokoj na skúšanie. Netuší, že domnelí členovia sláčikového kvinteta sú v skutočnosti zločinci, ktorí plánujú ďalšiu lúpež... (STV)

Hennes

Velmi příjemná komedie, jejíž druhá část se mi líbila více. Komedie není postavená na P. Sellersovi, jako třeba "panteři", ale všichni herci jsou skvělí. Přestože zahrála paní Rosůlková výborně otravnou paní domácí ve Čtyřech vraždách, je stále oproti paní Wilberforceová slabý odvar. Ta byla na "zabití" už od prvních scén. Pobavil jsem se dobře. ()

Chrustyn

Jinak pojaté než tomu bylo v případě remaku bratří Coenů ale přesto docela zábavná krimi komedie o partě zlodějů, kteří se usídlí v domě staré dámy, která jim zatopí vcíe než celý policejní oddíl. Škoda pomalého tempa, které film zbytečně brzdí. A překvapivě mi i cyničtější přístup v Coenovic verzi seděl o něco více. ()

troxor

Ladykillers jsou krásná stylová komedie s 5 mafiány a jednou bezbrannou stařenkou. Asi takhle si představuji britský humor. Každý gag je patřičně absurdní a staví na nějaké společenské situaci. Herecké výkony jsou výborné, zvlášť ta stařenka... Doporučuji na dlouhé zimní večery, je to skvělá legrace. ()

pakobylka

I naivita by měla mít své hranice … alespoň ve filmu - protože potom už to není vtipná naivita, ale nevtipná hloupost. První polovina snímku včetně samotného provedení velké loupeže je nápaditá a zábavná - bohužel poté se poznenáhlu dostává ke slovu polovina druhá a geniální plán pětice lupičů a s ním i odlehčená koncepce filmu dostává povážlivé trhliny. Obvykle mám ráda černý humor, dokonce i ten nejčernější - navzdory tomu mně bylo silně proti srsti, co (a jakým způsobem) tady sami se sebou ti vcelku milí lupiči provedli - protože mezitím už jsem si k nim stihla vytvořit do značné míry kladný vztah. Tentokrát bych zkrátka ocenila něco chytřejšího a především pozitivnějšího ... 2,5* ()

Maq

Kriminální komedie. Vtipná, řádně absurdní a černá zápletka, dobré dialogy, dobré herecké výkony. Ale je to hodně starý kus a je to poznat. Je to věc osobního vkusu; někdo na taková díla asi nedá dopustit, ale mně to připadalo přece jen poněkud rozvleklé. Film určitě stojí za remake, ale ten od bratří Coenů by se mi asi nelíbil. Není nutné příběh významně přepisovat, stačí ho trochu svižněji převyprávět. ()

• Je možné si všimnout, že v tomto filmu má Herbert Lom v postavě z jednoho padouchů vyholenou hlavu. Je to z toho důvodu, že souběžně hrál divadelní hru „Král a já“, ve které v roli siamského panovníka musel mít vyholenou hlavu. Herbert Lom se nabídl, že by klidně nosil paruku, ale tvůrcům se jeho vyholená hlava zalíbila, protože tak vypadal, jako by opravdu právě vylezl z vězení. Zdroj: Zdeněk Bauer - kniha Herbert Lom, nejslavnější český herec na světě] (mar48)
  • Film je cenným dokumentem o historii Londýna i jeho železnice. Značná část Londýnu zachyceného ve filmu už totiž neexistuje. [Zdroj: Zdeněk Bauer - kniha Herbert Lom, nejslavnější český herec na světě] (mar48)
  • Scénarista William Rose, který se zasloužil o oskarovou nominaci za scénář, se natáčení neúčastnil až do konce. Když film poprvé uviděl, což bylo 3 roky po jeho premiéře, byl nesmírně potěšen tím, nakolik tvůrci zůstali věrni jeho detailům a osobním vizím. (venus)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)