Mom

Hlavní hrdinka je milující manželkou a matkou dvou krásných dcer. Mateřské štěstí se jí ale začíná vymykat z rukou. Dcera, citlivá dívka, má za to, že matky by neměly příliš zasahovat do života svých dětí. Mezi oběma ženami vzniká nesoulad, který ještě prohloubí tragická událost. Titulní hrdinka má pak už na výběr jen mezi tím, co je špatné, a tím, co je velmi špatné. (ČSFD)

Andrea1717

Chvíľami som asi trpela deja vu, ale žiaľ neviem si spomenúť, ktorý film mi toto pripomínalo. Ťažká téma o znásilnení nevlastnej dcéry a spáchaní pomsty matkou a následným zblížením matky a dcéry, táto téma nebola spracovaná príliš chytľavým spôsobom, od začiatku bolo jasné, že násilníci pôjdu pod kytičky a sympatický vyšetrovateľ neprezradí matku zo spáchania vrážd. Nawazuddin mi tu pripomínal Hrbáča, možno sa inšpirovali. A moc celkový dojem nepodtrhol ani preklad. Na IMDB to má dosť vysoké hodnotenie, ale myslím, si, že je to len vďaka téme. ()

Miska2712

Perfect, perfect, perfect !!!!! Tieto filmy zbožňujem, no mrzí ma, že ich je pomenej. Znova úžasné herecké výkony plné emócií, citov, lásky a pudu sebazáchovy. Klobúk dole pred touto ženou. Na svete je veľmi málo ľudí, ktorí zoberú osud, alebo riešenie problémov do vlastných rúk, ale je to obdivuhodné. Ako aj vraví názov filmu, tak naozaj je toto tá správna mama. Hoci ma film 2,5 hodiny pozrela by som si ho znova a znova. Bol to famózny filmový zážitok a hlavne mám veľmi rada hercov z arabského sveta, pretože v ich tvári môžeme vidieť o sto krát viac emócii, ako v iných filmoch. Vedia to proste zahrať a sú naozaj perfektní. ()

Aljak

Vo filmoch o rafinovanej a dômyselnej pomste sa zvyknem vyžívať, a tak som sa aj na tento film pochopiteľne tešil. Po scenáristickej stránke to občas pokrivkávalo a niektoré momenty mi prišli až prehnane "prepálené" (dosť vzdialené od uveriteľnej logiky), ale treba uznať, že spád to malo vynikajúci! Ravi Udyawar mohol trochu menej tlačiť na pílu, ale aj tak veľmi dobré. Napätie tomu rozhodne nechýbalo, a tak to bol veru thriller ako sa patrí. Boj dobra so zlom, resp. prevzatia spravodlivosti do vlastných rúk, keď už sa dôkazy stratili v časopriestore. Takže spokojnosť, až na tú prehnanú snahu o senzačné zvraty, ktoré tomu skôr uškodili ako pomohli. ()

hanagi

Kdo by nefandil drobounké okaté mamině, která jako lvice mstí příkoří spáchané na její nevlastní dceři. A protože fyzicky na své soupeře prostě nemá, přichází na řadu můj oblíbený ženský důvtip a zákeřnost. Škoda jen, že jak je chytrá, tak se občas chová dost lehkovážně, až pitomě. Logiku neřeším a slzy a přehnaný sentiment k indickému filmu prostě patří. ()

Gore

Tahle Máma mě hodně zklamala. Možná nejméně hvězdiček, co jsem dal indickému filmu. Místy, hlavně ten závěr, mi připadal jakoby vypadnul z béčkového amerického akčňáku, natáčenému v Bulharsku. Matka i dcera příšerně přehrávaly, a to i na indické poměry. Ty jejich emocionální výjevy byly hodně za čarou. Jedinou zajímavou postavou byl soukromé očko DK, a až v titulkách jsem si přečetl, že ho hrál můj oblíbenec Nawazuddin Siddiqui. Zde byl namaskován k nepoznání. ()