Jedného dňa sa členky a členovia miestneho dramatického krúžku tínedžerov na čele s Tale Christensen (Kristoffer Joner), ktorý vo svojom dome na pobreží hľadá sám seba, aby si ich vzal pod krídla a trénoval. Larsovi sa nasilu podarí dotlačiť do skupiny miestnu futbalovú mládežnícku hviezdu Vegarda (Øyvind Larsen Runestad), ktorý musí za trest obsadiť pozíciu jednej z hlavných postáv. Spoločne sa zatvoria do skúšobne a pri rozpálenom krbe z nich Lars začne pre nich doposiaľ neznámymi metódami vytvárať nielen hercov, ale i úplne iných ľudí. (sochoking)

Aljak

Síce taká typická šablóna romantických komédií, ale aspoň to nepôsobilo tak otrepane a mňa osobne tešil najmä ten milý dôvtip, ktorý sa niesol v mnohých rozhovoroch. Keby tento námet robili v Hollywoode, tak by ten dôvtip asi nahradili typické nechutné a úchylné scénky, a to by tomu veru ubralo dosť na celkovom dojme. Najlepšie zo všetkého boli aj tak všetky tie "kreatívne" hry v tom ich divadelnom súbore - to mňa osobne pobavilo najviac. Ale inak celkom príjemný film, aj keď veľmi predvídateľný, no v konečnom dôsledku to až tak veľmi nevadilo. ()

JohnCZ

Takhle ukázkovou teen romantiku jsem už neviděl delší dobu. Je to decentně vtipné, trochu ze života (hodná holka se zamiluje do idiota) a ačkoli film pracuje s určitými stereotypy podobnými pro tenhle žánr, pracuje s nimi po svém. Po všech těch amerických slaďárnách je norský pohled na věc neskutečně svěží a to nejen odlišnou mentalitou, ale i obrazovou stránkou. Sympatičtí, ale ne klasicky hollywoodsky vyumělkovaní, herci společně s krásnou severskou krajinou a líbivou hudbou vytváří příjemnou, skoro až snovou atmosféru. ()

runner85

Keď sa moje nedokonalé ja uvedomí, že chyba nie je na vašom prijímači, tak vtedy zistím, že ma tu určite nechali marťania, aby som zamútil trochou vody, v tomto pozemskom svete :o. Film nemá ani jednu chybu. Postavy sú tu vykreslené do posledného detailu. Majú svoje dobré i špatné stránky, ktoré sa postupne liahnu na povrch. Vôbec by nezaškodilo keby film trval aj o 30 minút viacej. Mohlo tam byť napríklad viac scénok z divadla. Chatovačka nemala chybu, každopádne som tam mal z jednou scénkou problém(kto chce vedieť nech sa spýta) .... ()

claudel

Filmová výzva 2018 - Norsko. Pravý severský film, neskutečně milý, citlivý a oplývající správnou melancholickou atmosférou. Celou dobu jsem ale přemýšlel, kdo je cílová skupina, a že já to určitě nejsem. Přesto si myslím, že kouzlo snímku oceníme především my starší, na něž padne vlna nostalgie a příjemných, nepříjemných i smíšených reminiscencí. Úplně si nedovedu představit náctileté, jak baží vidět film o náctiletých, kteří zkouší hru od Jona Fosseho v nynorsku. Já jsem naopak vděčný, netušil jsem, že v Norsku je opěvován někdo ve stylu novodobého Ibsena a připomenul jsem si, že norský jazyk má dvě podoby a ta méně častá je nynorsk. Nemohu opomenout, že Eli Harboe je opravdu krásná a ještě k tomu umí hrát. Zjistil jsem, že hraje v tom zvláštním thrilleru Thelma, tak mám hned o motivaci navíc, proč jej vidět. Tak se mi ta moje soukromá výzva pěkně rozjela. ()

Thomick

Tihleti teenageři jsou teda docela jinačí kafe. Při vyslovování samotnýho slova "sexy" viditelně tajou, jako by šlo o naprostý tabu. Rajcuje je zastaralá norština i "budoucí profesionální fotbalisti" s tuze nesportovní postavou a dikcí Tomáše Vorla. A při surfování očividně vůbec nepostrádají takový to tamto... sluníčko. Eili Harboe v roli Tale je už potom kapitola sama pro sebe. Ta ofina, ty dolíčky! ()