Vianočné prázdniny

• Česko Vánoční prázdniny (viac)

Dom Clarka Wilhelma Griswolda Juniora (Chevy Chase) v Chicagu toho roku dýcha naozajstnou vianočnou atmosférou, čo zaznamenala aj jeho manželka Ellen (Beverly D´Angelová), syn Rusty a dcéra Audrey. Clark sa rozhodne pozvať manželkiných rodičov Arthura Smitha a Francis Smithovú, ako aj svojich rodičov Clarka Griswolda Seniora a Noru Griswoldovú, jeho tetu Bethany a uja Lewisa, aby sviatky strávili s nimi. Clark sa zo všetkých síl snaží, aby išlo všetko ako po masle, no akonáhle sa vo dverách zjavia hostia, veci sa mu vymykajú spod kontroly. Veľkým prekvapením je napríklad to, že na sviatky sa bez pozvania či ohlásenia dostavila aj jeho sesternica Catherine z Cansasu aj so svojím neporiadnym manželom Eddiem a ich dvoma deťmi Rockym a Roby Sue. Clark ozdobí vonkajšok domu dvesto drôtmi svietidiel, z ktorých každá obsahuje 100 žiaroviek, čo spolu predstavuje 25 000 žiaroviek. Okrem toho ho hnevajú susedia, no snáď najviac práca. Bol si totiž istý, že dostane vianočný bonus, a tak bude mať dosť peňazí na to, aby si dal postaviť bazén v záhrade. Šéf však neráta so žiadnymi vianočnými bonusmi. Táto správa Clarka veľmi rozladí, no Eddie (Randy Quaid) sa rozhodne pomôcť mu a zachrániť tak dokonalé Vianoce... (TV Markíza)

dopitak

Viděl jsem jen první díl a u toho zřejmě zůstane. Tentokrát je Chevy Chase trapný, a já nechápu, že si toho tady někdo nevšiml. Dlouho jsem si myslel, že není otravnější vánoční film, než Sám doma, ale tahle snůška přeháňek a americký blbosti to hravě překonává. Co je vtipnýho na tom, že si někdo objedná bazén, na kterej nemá, protože automaticky čeká 13. plat? Odkdy se lidi bojí veverky? Jakej smrk se dá vykopat holejma rukama? Už od začátku to celé stojí jen na Chevyho mimice a to je dost málo. Největší "pecka" je, že tenhle film má tři dabingy! ()

woody

Taková ta osobní kultovka s výborným dabingem(vyhněte se tomu na Primě!!!), kterou si rád pustím každé Vánoce.Hodně pravdivá komedie o tom jak se většina rodin snaží s přemáháním stvořit tu pravou vánoční atmosféru.Přijede geniálně sarkastická tchýně Doris Roberts, senilní tetička se strýčkem a samozřejmě nesmí chybět addamsova rodinka bratrance Eddieho ve svém rozpadajícím se karavanu a zvracejícím čoklem: "Ano, nádherné vánoční ráno.Sníh na střeše, rodina v pohodě a kripl vypouštějící své hovna do mého kanálu!" "Zdar Clarku.Hajzl už byl plnej!" _ Vše se samozřejmě toho večera 24. prosince zvrhne... Všechny ty gagy vám neřeknu ale dojde i na výbuch kanálu a zásahovou jednotku.Jednoduchý, přiblblý filmeček ale nějakým způsobem ho miluju. ()

Sawy

"Spadne po hlavě do studny a šilhá.Kopne ji mezek a kouká normálně!" V první polovině skvostná zábava s tunou parádních gagů a scének,kdy jsem se mnohdy vážně nahlas řehtal.Bohužel ve druhé části se snímek přehoupne od crazy komedie skoro k rodinnému dramatu a to už zdaleka tak nebaví,občas i vyloženě nudí.Naštěstí má snímek mimořádně příhodnou stopáž,takže jakmile mu začne docházet dech... tak prostě skončí.A na čtyři hvězdičky to nakonec v pohodě vytáhne bezvadná dvojice sousedů.Té nepříliš vtipné druhé půlky je škoda,ale i tak jsou Vánoční prázdniny příjemná komedie bez trapných scének,která spolehlivě navodí vánoční atmosféru.Co víc bych si měl od vánoční komedie přát? 75 % ()

Tomco

Chevy Chase to je taky moj mily predchodca Jima Carreyho. Jeho mimika, vtip a trapnost v jednom su totalnou lahodkou. Vianocne prazdniny jednoznacne patria kazdorocne pod vianocny stromcek. Dnes som si dal po rokoch repete a bavil som sa genialne. Vyborne gagy, minimalna zapletka, vela trapasov. Vianoce bez tohto filmu su u mna polovicne. ()

sharky

Bekonkurenčně nejlepší film s vánoční tématikou všech dob. I po několikátém shlédnutí slzím smíchy...ano, chápete správně, ani já ho nikdy na Vánoce nevynechám, stařičká kazeta je už pěkně ohraná, ale bratránek Eddie a teta Bethany stále dobře baví (a jako v předchozích filmech i tento připomíná lecos z mého života). Imho nejlepší díl nejpovedenější série v historii americké filmové komedie. Po Vánočních prázdninách přišlo dlouhé trapné období, které pozvedli až kluci z fret packu. ()

• Když do domu přijíždí velmi špatně vidoucí teta Bethany (Mae Questel) kvůli záplavě světýlek na domě, tak se otáže, zda-li rodině Griswoldů nehoří dům. Jen chvíli poté se zeptá, jestli už jsou na letišti, což v souladu s prvním výrokem nedává smysl. (PlayEasy)
  • Pri pohľade na prvýkrát rozsvietený dom zvrchu je vidieť, že tam stojí Eddieho auto. Avšak v momente, keď Clark rozkopáva soby, je vidno, že tam nestojí žiadne auto. Až odrazu sa objaví Eddie a jeho auto, hoci nebolo počuť príchod žiadneho auta. (megacik)
  • Film mal pôvodne režírovať Chris Columbus. Od projektu však odstúpil kvôli nerešpektovaniu zo strany Chevyho Chasea (Clark Griswold). Columbus bol v tom čase začínajúci režisér, kdežto Chase bol hviezda. Scenárista Vianočných prázdnin, John Hughes, však v Columbusovi videl potenciál a o dva týždne mu poslal scenár k Sám doma (1990). (AAsniper)

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (viac)