Ocenenia - British Academy of Film and Television Arts (BAFTA) - 2015-2024
Národné ocenenia
- Slnko v sieti
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Český lev
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenenia kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Ceny české filmové kritiky
Žánrové (špeciálne ocenenia)
Anticeny
2024 - 77th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
- Oppenheimer (Christopher Nolan, Charles Roven, Emma Thomas)
- Anatómia pádu (Marie-Ange Luciani, David Thion)
- Vrahovia mesiaca kvetov (Dan Friedkin, Daniel Lupi, Martin Scorsese, Bradley Thomas)
- Zimné prázdniny (Mark Johnson)
- Chudiatko (Ed Guiney, Yorgos Lanthimos, Andrew Lowe, Emma Stone)
Nejlepší režie
- Christopher Nolan (Oppenheimer)
- Bradley Cooper (Maestro)
- Justine Triet (Anatómia pádu)
- Andrew Haigh (Všichni moji cizinci)
- Alexander Payne (Zimné prázdniny)
- Jonathan Glazer (Zóna záujmu)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Cillian Murphy (Oppenheimer)
- Barry Keoghan (Saltburn)
- Bradley Cooper (Maestro)
- Colman Domingo (Rustin)
- Paul Giamatti (Zimné prázdniny)
- Yoo Teo (Minulé životy)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Emma Stone (Chudiatko)
- Carey Mulligan (Maestro)
- Margot Robbie (Barbie)
- Fantasia Barrino (Purpurová farba)
- Sandra Hüller (Anatómia pádu)
- Vivian Oparah (Vzplanutí na Rye Lane)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Robert Downey Jr. (Oppenheimer)
- Dominic Sessa (Zimné prázdniny)
- Jacob Elordi (Saltburn)
- Paul Mescal (Všichni moji cizinci)
- Robert De Niro (Vrahovia mesiaca kvetov)
- Ryan Gosling (Barbie)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Da'Vine Joy Randolph (Zimné prázdniny)
- Claire Foy (Všichni moji cizinci)
- Emily Blunt (Oppenheimer)
- Sandra Hüller (Zóna záujmu)
- Danielle Brooks (Purpurová farba)
- Rosamund Pike (Saltburn)
Nejlepší původní scénář
- Arthur Harari, Justine Triet (Anatómia pádu)
- Noah Baumbach, Greta Gerwig (Barbie)
- Celine Song (Minulé životy)
- Bradley Cooper, Josh Singer (Maestro)
- David Hemingson (Zimné prázdniny)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Cord Jefferson (Americká fikce)
- Andrew Haigh (Všichni moji cizinci)
- Christopher Nolan (Oppenheimer)
- Tony McNamara (Chudiatko)
- Jonathan Glazer (Zóna záujmu)
Nejlepší kamera
- Hoyte van Hoytema (Oppenheimer)
- Matthew Libatique (Maestro)
- Rodrigo Prieto (Vrahovia mesiaca kvetov)
- Robbie Ryan (Chudiatko)
- Łukasz Żal (Zóna záujmu)
Nejlepší střih
- Oppenheimer (Jennifer Lame)
- Anatómia pádu (Laurent Sénéchal)
- Zóna záujmu (Paul Watts)
- Vrahovia mesiaca kvetov (Thelma Schoonmaker)
- Chudiatko (Yorgos Mavropsaridis)
Nejlepší hudba
- Ludwig Göransson (Oppenheimer)
- Jerskin Fendrix (Chudiatko)
- Daniel Pemberton (Spider-Man: Cez paralelné svety)
- Robbie Robertson (Vrahovia mesiaca kvetov)
- Anthony B. Willis (Saltburn)
Nejlepší zvuk
- Zóna záujmu (Johnnie Burn, Tarn Willers)
- Ferrari (Angelo Bonanni, Tony Lamberti, Andy Nelson, Lee Orloff, Bernard Weiser)
- Mission: Impossible Odplata - Prvá časť (Chris Burdon, James Mather, Chris Munro, Mark Taylor)
- Maestro (Richard King, Steven Morrow, Tom Ozanich, Jason Ruder, Dean A. Zupancic)
- Oppenheimer (Richard King, Kevin O'Connell, Gary Rizzo)
Nejlepší kostýmy
- Chudiatko (Holly Waddington)
- Vrahovia mesiaca kvetov (Jacqueline West)
- Oppenheimer (Ellen Mirojnick)
- Barbie (Jacqueline Durran)
- Napoleon (David Crossman, Janty Yates)
Nejlepší masky
- Chudiatko (Mark Coulier, Nadia Stacey, Josh Weston)
- Maestro (Kay Georgiou, Siân Grigg, Kazu Hiro, Lori McCoy-Bell)
- Napoleon (Jana Carboni, Satinder Chumber, Francesco Pegoretti, Julia Vernon)
- Oppenheimer (Luisa Abel, Jason Hamer, Jaime Leigh McIntosh, Ahou Mofid)
- Vrahovia mesiaca kvetov (Kay Georgiou, Thomas Nellen)
Nejlepší výprava
- Chudiatko (Shona Heath, Zsuzsa Mihalek, James Price)
- Barbie (Sarah Greenwood, Katie Spencer)
- Oppenheimer (Ruth De Jong, Claire Kaufman)
- Zóna záujmu (Joanna Kuś, Chris Oddy, Katarzyna Sikora)
- Vrahovia mesiaca kvetov (Jack Fisk, Adam Willis)
Nejlepší casting
- Zimné prázdniny (Susan Shopmaker)
- Všichni moji cizinci (Kahleen Crawford)
- Anatómia pádu (Cynthia Arra)
- Ako mať sex (Isabella Odoffin)
- Vrahovia mesiaca kvetov (Rene Haynes, Ellen Lewis)
Nejlepší vizuální efekty
- Chudiatko (Simon Hughes)
- Mission: Impossible Odplata - Prvá časť (Simone Coco, Neil Corbould, Jeff Sutherland, Alex Wuttke)
- Napoleon (Henry Badgett, Neil Corbould, Charley Henley, Luc-Ewen Martin-Fenouillet)
- Strážcovia galaxie 3 (Theodore Bialek, Stephane Ceretti, Alexis Wajsbrot, Guy Williams)
- Tvorca (Jonathan Bullock, Ian Comley, Jay Cooper, Charmaine Chan)
Nejlepší animovaný film
- Chlapec a volavka (Hajao Mijazaki, Tošio Suzuki)
- Slepičí úlet: Zrození nuget (Sam Fell, Leyla Hobart, Steve Pegram)
- Elementy (Denise Ream, Peter Sohn)
- Spider-Man: Cez paralelné svety (Avi Arad, Joaquim Dos Santos, Phil Lord, Christopher Miller, Amy Pascal, Kemp Powers, Christina Steinberg, Justin K. Thompson)
Nejlepší dokumentární film
- Frontline - 20 dní v Mariupole (Raney Aronson, Mstyslav Chernov)
- Americká symfonie (Lauren Domino, Matthew Heineman, Joedan Okun)
- Útek z Utópie (Rachel Cohen, Jana Edelbaum, Madeleine Gavin)
- Still: Příběh Michaela J. Foxe (Davis Guggenheim, Annetta Marion)
- Wham! (Chris Smith)
Nejlepší krátkometrážní film
- Jellyfish and Lobster (Yasmin Afifi, Elizabeth Rufai)
- Festival of Slaps (Abdou Cissé, Cheri Darbon, George Telfer)
- Gorka (Alex Jefferson, Joe Weiland)
- Such a Lovely Day (Emma Norton, Kate Phibbs, Polly Stokes, Simon Woods)
- Žltá (Azeem Bhati, Elham Ehsas, Yiannis Manolopoulos, Dina Mousawi)
Nejlepší krátký animovaný film
- Krabí den (Bart Stanislawek, Ross Stringer, Aleksandra Sykulak)
- Visible Mending (Tilley Bancroft, Samantha Moore)
- Volání divočiny (Karni Arieli, Saul Freed, Jay Woolley)
Nejlepší neanglicky mluvený film
- Zóna záujmu (Jonathan Glazer)
- Frontline - 20 dní v Mariupole (Raney Aronson, Mstyslav Chernov)
- Anatómia pádu (Marie-Ange Luciani, David Thion, Justine Triet)
- Sněžné bratrstvo (Belén Atienza, J.A. Bayona)
- Minulé životy (David Hinojosa, Pamela Koffler, Celine Song, Christine Vachon)
Výjimečný britský film
- Zóna záujmu (Jonathan Glazer)
- Všichni moji cizinci (Andrew Haigh)
- Ako mať sex (Konstantinos Kontovrakis, Emily Leo, Ivana MacKinnon, Molly Manning Walker)
- Chudiatko (Ed Guiney, Yorgos Lanthimos, Andrew Lowe, Tony McNamara, Emma Stone)
- Napoleon (Mark Huffam, David Scarpa, Ridley Scott, Kevin J. Walsh)
- Vzplanutí na Rye Lane (Raine Allen-Miller, Nathan Bryon, Yvonne Isimeme Ibazebo, Damian Jones, Tom Melia)
- Saltburn (Emerald Fennell, Josey McNamara, Margot Robbie)
- Svět podle Georgie (Theo Barrowclough, Charlotte Regan)
- Starý dub (Paul Laverty, Ken Loach, Rebecca O'Brien)
- Wonka (Alexandra Derbyshire, David Heyman, Paul King)
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
- Savanah Leaf, Shirley O'Connor, Medb Riordan (Earth Mama)
- Alex Fry, Rebecca Lloyd-Evans, Lisa Selby (Blue Bag Life)
- Christopher Sharp (Bobi Wine: Prezident ugandského lidu)
- Molly Manning Walker (Ako mať sex)
- Ella Glendining (Je tam ešte niekto)
Vycházející hvězda
2023 - 76th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
- Na západní frontě klid (Malte Grunert)
- Duchovia Inisherinu (Graham Broadbent, Peter Czernin, Martin McDonagh)
- Elvis (Gail Berman, Baz Luhrmann, Catherine Martin, Patrick McCormick, Schuyler Weiss)
- Všetko, všade, naraz (Daniel Kwan, Daniel Scheinert, Jonathan Wang)
- Tár (Todd Field, Scott Lambert, Alexandra Milchan)
Nejlepší režie
- Edward Berger (Na západní frontě klid)
- Martin McDonagh (Duchovia Inisherinu)
- Čchan-uk Pak (Podozrivá)
- Daniel Kwan, Daniel Scheinert (Všetko, všade, naraz)
- Todd Field (Tár)
- Gina Prince-Bythewood (Woman King)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Austin Butler (Elvis)
- Brendan Fraser (Veľryba)
- Colin Farrell (Duchovia Inisherinu)
- Daryl McCormack (Veľa šťastia, pán Veľký)
- Paul Mescal (Aftersun)
- Bill Nighy (Žiť)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Cate Blanchett (Tár)
- Viola Davis (Woman King)
- Danielle Deadwyler (Spravodlivosť pre Emmetta Tilla)
- Ana de Armas (Blondýnka)
- Emma Thompson (Veľa šťastia, pán Veľký)
- Michelle Yeoh (Všetko, všade, naraz)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Barry Keoghan (Duchovia Inisherinu)
- Brendan Gleeson (Duchovia Inisherinu)
- Ke Huy Quan (Všetko, všade, naraz)
- Eddie Redmayne (Dobrá sestra)
- Albrecht Schuch (Na západní frontě klid)
- Micheal Ward (Impérium svetla)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Kerry Condon (Duchovia Inisherinu)
- Angela Bassett (Čierny Panter: Navždy Wakanda)
- Hong Chau (Veľryba)
- Dolly De Leon (Trojuholník smútku)
- Jamie Lee Curtis (Všetko, všade, naraz)
- Carey Mulligan (Keď prehovorila)
Nejlepší původní scénář
- Martin McDonagh (Duchovia Inisherinu)
- Daniel Kwan, Daniel Scheinert (Všetko, všade, naraz)
- Tony Kushner, Steven Spielberg (Fabelmanovci)
- Todd Field (Tár)
- Ruben Östlund (Trojuholník smútku)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Edward Berger, Lesley Paterson, Ian Stokell (Na západní frontě klid)
- Kazuo Ishiguro (Žiť)
- Colm Bairéad (Tiché dievčatko)
- Rebecca Lenkiewicz (Keď prehovorila)
- Samuel D. Hunter (Veľryba)
Nejlepší kamera
- James Friend (Na západní frontě klid)
- Claudio Miranda (Top Gun: Maverick)
- Greig Fraser (Batman)
- Mandy Walker (Elvis)
- Roger Deakins (Impérium svetla)
Nejlepší střih
- Všetko, všade, naraz (Paul Rogers)
- Na západní frontě klid (Sven Budelmann)
- Duchovia Inisherinu (Mikkel E.G. Nielsen)
- Elvis (Jonathan Redmond, Matt Villa)
- Top Gun: Maverick (Eddie Hamilton)
Nejlepší hudba
- Volker Bertelmann (Na západní frontě klid)
- Justin Hurwitz (Babylon)
- Carter Burwell (Duchovia Inisherinu)
- Son Lux (Všetko, všade, naraz)
- Alexandre Desplat (Pinocchio Guillerma del Tora)
Nejlepší zvuk
- Na západní frontě klid (Lars Ginzel, Frank Kruse, Viktor Prášil, Markus Stemler)
- Avatar: Cesta vody (Christopher Boyes, Michael Hedges, Julian Howarth, Gary Summers, Gwendolyn Yates Whittle)
- Elvis (Michael Keller, David Lee, Andy Nelson, Wayne Pashley)
- Tár (Deb Adair, Stephen Griffiths, Andy Shelley, Steve Single, Roland Winke)
- Top Gun: Maverick (Chris Burdon, James Mather, Al Nelson, Mark Taylor, Mark Weingarten)
Nejlepší kostýmy
- Elvis (Catherine Martin)
- Na západní frontě klid (Lisy Christl)
- Amsterdam (J.R. Hawbaker, Albert Wolsky)
- Babylon (Mary Zophres)
- Pani Harrisová ide do Paríža (Jenny Beavan)
Nejlepší masky
- Elvis (Jason Baird, Mark Coulier, Louise Coulston, Shane Thomas)
- Na západní frontě klid (Heike Merker)
- Batman (Naomi Donne, Michael Marino, Zoe Tahir)
- Matilda Roalda Dahla: Muzikál (Naomi Donne, Barrie Gower, Sharon Martin)
- Veľryba (Anne Marie Bradley, Judy Chin, Adrien Morot)
Nejlepší výprava
- Babylon (Anthony Carlino, Florencia Martin)
- Na západní frontě klid (Christian M. Goldbeck, Ernestine Hipper)
- Batman (James Chinlund, Lee Sandales)
- Elvis (Beverley Dunn, Catherine Martin, Karen Murphy)
- Pinocchio Guillerma del Tora (Guy Davis, Curt Enderle)
Nejlepší casting
- Elvis (Nikki Barrett, Denise Chamian)
- Aftersun (Lucy Pardee)
- Na západní frontě klid (Simone Bär)
- Všetko, všade, naraz (Sarah Halley Finn)
- Trojuholník smútku (Pauline Hansson)
Nejlepší vizuální efekty
- Avatar: Cesta vody (Richard Baneham, Daniel Barrett, Joe Letteri, Eric Saindon)
- Na západní frontě klid (Markus Frank, Kamil Jaffar, Viktor Müller, Frank Petzold)
- Batman (Russell Earl, Anders Langlands, Dan Lemmon, Dominic Tuohy)
- Všetko, všade, naraz (Benjamin Brewer, Ethan Feldbau, Jonathan Kombrinck, Zak Stoltz)
- Top Gun: Maverick (Scott R. Fisher, Seth Hill, Bryan Litson, Ryan Tudhope)
Nejlepší animovaný film
- Pinocchio Guillerma del Tora (Alexander Bulkley, Guillermo del Toro, Mark Gustafson, Gary Ungar)
- Marcel, ulita s botami (Dean Fleischer-Camp, Andrew Goldman, Elisabeth Holm, Caroline Kaplan, Paul Mezey)
- Kocúr v čižmách: Posledné želanie (Joel Crawford, Mark Swift)
- Keď sa červenám (Lindsey Collins, Domee Shi)
Nejlepší dokumentární film
- Navalny (Diane Becker, Shane Boris, Melanie Miller, Odessa Rae, Daniel Roher)
- Všechno živé (Teddy Leifer, Aman Mann, Shaunak Sen)
- Všetka tá krása a zabíjanie (Howard Gertler, Nan Goldin, Yoni Golijov, John S. Lyons, Laura Poitras)
- Erupcia lásky (Shane Boris, Sara Dosa, Ina Fichman)
- Moonage Daydream (Brett Morgen)
Nejlepší krátkometrážní film
- Írske zbohom (Tom Berkeley, Ross White)
- The Ballad of Olive Morris (Alex Kayode-Kay)
- Bazigaga (Stephanie Charmail, Jo Ingabire Moys)
- Bus Girl (Jessica Henwick, Louise Palmkvist Hansen)
- A Drifting Up (Jacob Lee)
Nejlepší krátký animovaný film
- Chlapec, krtko, líška a kôň (Peter Baynton, Charlie Mackesy, Hannah Minghella, Cara Speller)
- Your Mountain Is Waiting (Harriet Gillian, Hannah Jacobs, Zoe Muslim)
- Půlnoční hlídka (Giles Healy, Aiesha Penwarden, John Stevenson)
Nejlepší neanglicky mluvený film
- Na západní frontě klid (Edward Berger, Malte Grunert)
- Argentina, 1985 (Santiago Mitre)
- Korzet (Marie Kreutzer)
- Podozrivá (Ko Dae-seok, Čchan-uk Pak)
- Tiché dievčatko (Colm Bairéad, Cleona Ní Chrualaoí)
Výjimečný britský film
- Duchovia Inisherinu (Graham Broadbent, Peter Czernin, Martin McDonagh)
- Aftersun (Charlotte Wells)
- Brian and Charles (Jim Archer, David Earl, Chris Hayward, Rupert Majendie)
- Veľa šťastia, pán Veľký (Katy Brand, Debbie Gray, Sophie Hyde, Adrian Politowski)
- Impérium svetla (Pippa Harris, Sam Mendes)
- Žiť (Oliver Hermanus, Kazuo Ishiguro, Elizabeth Karlsen, Stephen Woolley)
- Matilda Roalda Dahla: Muzikál (Tim Bevan, Eric Fellner, Jon Finn, Dennis Kelly, Luke Kelly, Matthew Warchus)
- Vražda v divadle (Gina Carter, Tom George, Mark Chappell, Damian Jones)
- Plavkyně (Sally El Hosaini, Jack Thorne)
- Irský zázrak (Alice Birch, Emma Donoghue, Ed Guiney, Juliette Howell, Sebastián Lelio, Andrew Lowe, Tessa Ross)
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
- Charlotte Wells (Aftersun)
- Marie Lidén (Electric Malady)
- Georgia Oakley, Hélène Sifre (Blue Jean)
- Katy Brand (Veľa šťastia, pán Veľký)
- Maia Kenworthy, Elena Sánchez Bellot (Rebélia)
Vycházející hvězda
2022 - 75th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
- Síla psa (Jane Campion, Iain Canning, Roger Frappier, Tanya Seghatchian, Emile Sherman)
- Belfast (Laura Berwick, Kenneth Branagh, Becca Kovacik, Tamar Thomas)
- K zemi hleď! (Adam McKay, Kevin J. Messick)
- Duna (Cale Boyter, Mary Parent, Denis Villeneuve)
- Lékořicová Pizza (Paul Thomas Anderson, Sara Murphy, Adam Somner)
Nejlepší režie
- Jane Campion (Síla psa)
- Aleem Khan (Epilog lásky)
- Rjúsuke Hamaguči (Drive My Car)
- Audrey Diwan (Udalosť)
- Paul Thomas Anderson (Lékořicová Pizza)
- Julia Ducournau (Titán)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Will Smith (Kráľ Richard: Zrodenie šampióniek)
- Leonardo DiCaprio (K zemi hleď!)
- Adeel Akhtar (Ali a Ava)
- Mahershala Ali (Labutia pieseň)
- Benedict Cumberbatch (Síla psa)
- Stephen Graham (Bod varu)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Joanna Scanlan (Epilog lásky)
- Lady Gaga (Klan Gucci)
- Alana Haim (Lékořicová Pizza)
- Emilia Jones (CODA)
- Renate Reinsve (Najhorší človek na svete)
- Tessa Thompson (Přebíhání)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Troy Kotsur (CODA)
- Mike Faist (West Side Story)
- Ciarán Hinds (Belfast)
- Woody Norman (C'mon C'mon)
- Kodi Smit-McPhee (Síla psa)
- Jesse Plemons (Síla psa)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Ariana DeBose (West Side Story)
- Caitríona Balfe (Belfast)
- Jessie Buckley (Temná dcera)
- Ann Dowd (Mass)
- Aunjanue Ellis-Taylor (Kráľ Richard: Zrodenie šampióniek)
- Ruth Negga (Přebíhání)
Nejlepší původní scénář
- Paul Thomas Anderson (Lékořicová Pizza)
- Aaron Sorkin (Ricardovci)
- Kenneth Branagh (Belfast)
- Adam McKay (K zemi hleď!)
- Zach Baylin (Kráľ Richard: Zrodenie šampióniek)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Siân Heder (CODA)
- Rjúsuke Hamaguči (Drive My Car)
- Eric Roth, Jon Spaihts, Denis Villeneuve (Duna)
- Maggie Gyllenhaal (Temná dcera)
- Jane Campion (Síla psa)
Nejlepší kamera
- Greig Fraser (Duna)
- Dan Laustsen (Ulička nočných môr)
- Linus Sandgren (Nie je čas zomrieť)
- Ari Wegner (Síla psa)
- Bruno Delbonnel (The Tragedy of Macbeth)
Nejlepší střih
- Nie je čas zomrieť (Tom Cross, Elliot Graham)
- Belfast (Úna Ní Dhonghaíle)
- Duna (Joe Walker)
- Lékořicová Pizza (Andy Jurgensen)
- Summer of Soul (Joshua L. Pearson)
Nejlepší hudba
- Hans Zimmer (Duna)
- Daniel Pemberton (Ricardovci)
- Nicholas Britell (K zemi hleď!)
- Alexandre Desplat (Francúzska depeša Liberty, Kansas Evening Sun)
- Jonny Greenwood (Síla psa)
Nejlepší zvuk
- Duna (Ron Bartlett, Theo Green, Doug Hemphill, Mark A. Mangini, Mac Ruth)
- Posledná noc v Soho (Tim Cavagin, Dan Morgan, Colin Nicolson, Julian Slater)
- Nie je čas zomrieť (James Harrison, Simon Hayes, Paul Massey, Oliver Tarney, Mark Taylor)
- Tiché miesto: Časť II (Erik Aadahl, Michael Barosky, Brandon Proctor, Ethan Van der Ryn)
- West Side Story (Brian Chumney, Tod A. Maitland, Andy Nelson, Gary Rydstrom)
Nejlepší kostýmy
- Cruella (Jenny Beavan)
- Cyrano (Massimo Cantini Parrini)
- Duna (Bob Morgan, Jacqueline West)
- Francúzska depeša Liberty, Kansas Evening Sun (Milena Canonero)
- Ulička nočných môr (Luis Sequeira)
Nejlepší masky
- Očami Tammy Faye (Linda Dowds, Stephanie Ingram, Justin Raleigh)
- Cruella (Naomi Donne, Nadia Stacey)
- Cyrano (Alessandro Bertolazzi, Siân Miller)
- Duna (Love Larson, Donald Mowat)
- Klan Gucci (Frederic Aspiras, Jana Carboni, Giuliano Mariano, Sarah Tanno)
Nejlepší výprava
- Duna (Zsuzsanna Sipos, Patrice Vermette)
- Cyrano (Sarah Greenwood, Katie Spencer)
- Francúzska depeša Liberty, Kansas Evening Sun (Rena DeAngelo, Adam Stockhausen)
- Ulička nočných môr (Tamara Deverell, Shane Vieau)
- West Side Story (Rena DeAngelo, Adam Stockhausen)
Nejlepší casting
- West Side Story (Cindy Tolan)
- Bod varu (Carolyn McLeod)
- Duna (Francine Maisler)
- Boží ruka (Massimo Appolloni, Annamaria Sambucco)
- Kráľ Richard: Zrodenie šampióniek (Rich Delia, Avy Kaufman)
Nejlepší vizuální efekty
- Duna (Brian Connor, Paul Lambert, Tristan Myles, Gerd Nefzer)
- Krotitelia duchov: Dedičstvo (Aharon Bourland, Sheena Duggal, Pier Lefebvre, Alessandro Ongaro)
- Free Guy (Swen Gillberg, Bryan Grill, Nikos Kalaitzidis, Daniel Sudick)
- Matrix Resurrections (Tom Debenham, Huw J. Evans, Dan Glass, J.D. Schwalm)
- Nie je čas zomrieť (Mark Bakowski, Chris Corbould, Joel Green, Charlie Noble)
Nejlepší animovaný film
- Encanto: Čarovný svet (Jared Bush, Byron Howard, Yvett Merino, Clark Spencer)
- Utiecť (Monica Hellström, Jonas Poher Rasmussen)
- Luca (Enrico Casarosa, Andrea Warren)
- Pripojení (Phil Lord, Christopher Miller, Michael Rianda)
Nejlepší dokumentární film
- Summer of Soul (David Dinerstein, Robert Fyvolent, Joseph Patel, Questlove)
- Pod hladinou s Cousteauem (Dan Cogan, Liz Garbus)
- Krava (Andrea Arnold, Kat Mansoor)
- Utiecť (Monica Hellström, Jonas Poher Rasmussen)
- Záchrana v jaskyni Tham Luang (John Battsek, Jimmy Chin, P. J. van Sandwijk, Elizabeth Chai Vasarhelyi)
Nejlepší krátkometrážní film
- The Black Cop (Cherish Oteka)
- Femme (Sam H. Freeman, Ng Choon Ping, Sam Ritzenberg, Hayley Williams)
- The Palace (Jo Prichard)
- Vycpaný (Joss Holden-Rea, Theo Rhys)
- Three Meetings of the Extraordinary Committee (Max Barron, Daniel Wheldon, Michael Woodward)
Nejlepší krátký animovaný film
- Nekrmte holuby (Vladimir Krasilnikov, Jordi Morera, Antonin Niclass)
- Umelecké záležitosti (Les Mills, Joanna Quinn)
- Night of the Living Dread (Danielle Goff, Hannah Kelso, Ida Melum, Laura Jayne Tunbridge)
Nejlepší neanglicky mluvený film
- Drive My Car (Rjúsuke Hamaguči, Teruhisa Jamamoto)
- Boží ruka (Lorenzo Mieli, Paolo Sorrentino)
- Paralelné matky (Agustín Almodóvar, Pedro Almodóvar)
- Malá mama (Bénédicte Couvreur, Céline Sciamma)
- Najhorší človek na svete (Thomas Robsahm, Joachim Trier)
Výjimečný britský film
- Belfast (Laura Berwick, Kenneth Branagh, Becca Kovacik, Tamar Thomas)
- Epilog lásky (Matthieu de Braconier, Aleem Khan)
- Ali a Ava (Clio Barnard, Tracy O'Riordan)
- Bod varu (Philip Barantini, James Cummings, Hester Ruoff, Bart Ruspoli)
- Cyrano (Tim Bevan, Eric Fellner, Guy Heeley, Erica Schmidt, Joe Wright)
- Všichni mluví o Jamiem (Jonathan Butterell, Peter Carlton, Mark Herbert, Tom MacRae)
- Klan Gucci (Roberto Bentivegna, Giannina Facio-Scott, Mark Huffam, Becky Johnston, Ridley Scott, Kevin J. Walsh)
- Posledná noc v Soho (Tim Bevan, Eric Fellner, Nira Park, Krysty Wilson-Cairns, Edgar Wright)
- Nie je čas zomrieť (Barbara Broccoli, Cary Joji Fukunaga, Neal Purvis, Robert Wade, Phoebe Waller-Bridge, Michael G. Wilson)
- Přebíhání (Rebecca Hall, Margot Hand, Forest Whitaker, Nina Yang Bongiovi)
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
- Jeymes Samuel (Tím tvrdší je pád)
- Aleem Khan (Epilog lásky)
- James Cummings, Hester Ruoff (Bod varu)
- Posy Dixon (Keyboard Fantasies: The Beverly Glenn-Copeland Story)
- Rebecca Hall (Přebíhání)
Vycházející hvězda
2021 - 74th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
- Krajina Nomádov (Mollye Asher, Dan Janvey, Frances McDormand, Peter Spears, Chloé Zhao)
- Otec (Philippe Carcassonne, Jean-Louis Livi, David Parfitt)
- Mauritánec: Denník z Guantánama (Adam Ackland, Leah Clarke, Beatriz Levin, Lloyd Levin)
- Nádejná mladá žena (Ben Browning, Emerald Fennell, Ashley Fox, Josey McNamara)
- Chicagský tribunál (Stuart M. Besser, Marc Platt)
Nejlepší režie
- Chloé Zhao (Krajina Nomádov)
- Thomas Vinterberg (Chľast)
- Shannon Murphy (Kým sa skončí leto)
- Lee Isaac Chung (Minari)
- Jasmila Žbanić (Quo vadis, Aida?)
- Sarah Gavron (Rocks)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Anthony Hopkins (Otec)
- Riz Ahmed (Zvuk metalu)
- Chadwick Boseman (Ma Rainey – matka blues)
- Adarsh Gourav (Bílý tygr)
- Mads Mikkelsen (Chľast)
- Tahar Rahim (Mauritánec: Denník z Guantánama)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Frances McDormand (Krajina Nomádov)
- Bukky Bakray (Rocks)
- Radha Blank (Čtyřicetiletá verze)
- Vanessa Kirby (Střípky ženy)
- Wunmi Mosaku (Jeho dům)
- Alfre Woodard (Čekání na milost)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Daniel Kaluuya (Smrtiaca zrada)
- Barry Keoghan (Calm with Horses)
- Alan S. Kim (Minari)
- Leslie Odom Jr. (Noc v Miami…)
- Clarke Peters (Bratrstvo pěti)
- Paul Raci (Zvuk metalu)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Yeo-jeong Yoon (Minari)
- Niamh Algar (Calm with Horses)
- Kosar Ali (Rocks)
- Maria Bakalova (Boratův navázaný telefilm)
- Dominique Fishback (Smrtiaca zrada)
- Ashley Madekwe (County Lines)
Nejlepší původní scénář
- Emerald Fennell (Nádejná mladá žena)
- Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg (Chľast)
- Jack Fincher (Mank)
- Theresa Ikoko, Claire Wilson (Rocks)
- Aaron Sorkin (Chicagský tribunál)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Christopher Hampton, Florian Zeller (Otec)
- Moira Buffini (Vykopávky)
- Michael Bronner, Rory Haines, Sohrab Noshirvani (Mauritánec: Denník z Guantánama)
- Chloé Zhao (Krajina Nomádov)
- Ramin Bahrani (Bílý tygr)
Nejlepší kamera
- Joshua James Richards (Krajina Nomádov)
- Sean Bobbitt (Smrtiaca zrada)
- Erik Messerschmidt (Mank)
- Alwin H. Küchler (Mauritánec: Denník z Guantánama)
- Dariusz Wolski (Zprávy ze světa)
Nejlepší střih
- Zvuk metalu (Mikkel E.G. Nielsen)
- Otec (Yorgos Lamprinos)
- Krajina Nomádov (Chloé Zhao)
- Nádejná mladá žena (Frédéric Thoraval)
- Chicagský tribunál (Alan Baumgarten)
Nejlepší hudba
- Jonathan Batiste, Trent Reznor, Atticus Ross (Duša)
- Trent Reznor, Atticus Ross (Mank)
- Anthony B. Willis (Nádejná mladá žena)
- James Newton Howard (Zprávy ze světa)
- Emile Mosseri (Minari)
Nejlepší zvuk
- Zvuk metalu (Jaime Baksht, Nicolas Becker, Phillip Bladh, Carlos Cortés Navarrete, Michelle Couttolenc)
- Greyhound: Bitka o Atlantik (Beau Borders, Christian P. Minkler, Michael Minkler, Warren Shaw, David Wyman)
- Zprávy ze světa (Michael Fentum, William Miller, Michael Prestwood Smith, John Pritchett, Oliver Tarney)
- Krajina Nomádov (Sergio Diaz, Zach Seivers, Mike Wolf Snyder)
- Duša (Coya Elliott, Ren Klyce, David Parker)
Nejlepší kostýmy
- Ma Rainey – matka blues (Ann Roth)
- Amonit (Michael O'Connor)
- Vykopávky (Alice Babidge)
- Emma. (Alexandra Byrne)
- Mank (Trish Summerville)
Nejlepší masky
- Ma Rainey – matka blues (Matiki Anoff, Larry M. Cherry, Sergio Lopez-Rivera, Mia Neal)
- Vykopávky (Jenny Shircore)
- Americká elegie (Patricia Dehaney, Eryn Krueger Mekash, Matthew W. Mungle)
- Mank (Kimberley Spiteri, Gigi Williams)
- Pinocchio (Mark Coulier)
Nejlepší výprava
- Mank (Donald Graham Burt, Jan Pascale)
- Vykopávky (Maria Djurkovic, Tatiana Macdonald)
- Otec (Cathy Featherstone, Peter Francis)
- Zprávy ze světa (David Crank, Elizabeth Keenan)
- Rebeka (Sarah Greenwood, Katie Spencer)
Nejlepší casting
- Rocks (Lucy Pardee)
- Calm with Horses (Shaheen Baig)
- Smrtiaca zrada (Alexa L. Fogel)
- Minari (Julia Kim)
- Nádejná mladá žena (Lindsay Graham, Mary Vernieu)
Nejlepší vizuální efekty
- Tenet (Scott R. Fisher, Andrew Jackson, Andrew Lockley)
- Greyhound: Bitka o Atlantik (Pete Bebb, Nathan McGuinness, Sebastian von Overheidt)
- Půlnoční nebe (Matt Kasmir, Chris Lawrence, David Watkins)
- Mulan (Sean Andrew Faden, Steve Ingram, Anders Langlands, Seth Maury)
- Jedinečný Ivan (Santiago Colomo, Nick Davis, Greg Fisher, Ben Jones)
Nejlepší animovaný film
- Duša (Pete Docter, Dana Murray)
- Vpred (Kori Rae, Dan Scanlon)
- Vlkochodci (Tomm Moore, Ross Stewart, Ross Stewart, Paul Young)
Nejlepší dokumentární film
- Moje učitelka chobotnice (Pippa Ehrlich, Craig Foster, James Reed)
- Colectiv (Alexander Nanau)
- David Attenborough: Život na naší planetě (Alastair Fothergill, Jonathan Hughes, Keith Scholey)
- The Dissident (Bryan Fogel, Thor Halvorssen)
- Sociální dilema (Jeff Orlowski, Larissa Rhodes)
Nejlepší krátkometrážní film
- The Present (Farah Nabulsi)
- Eyelash (Jesse Lewis Reece, Ike Newman)
- Lizard (Rachel Dargavel, Akinola Davies, Wale Davies)
- Lucky Break (John Addis, Rami Pantoja)
- Miss Curvy (Ghada Eldemellawy)
Nejlepší krátký animovaný film
- The Owl and the Pussycat (Laura Duncalf, Mole Hill)
- The Fire Next Time (Kerry Kolbe, Renaldho Pelle, Yanling Wang)
- The Song of a Lost Boy (Brid Arnstein, Jamie MacDonald, Daniel Quirke)
Nejlepší neanglicky mluvený film
- Chľast (Sisse Graum Jørgensen, Thomas Vinterberg)
- Drahí súdruhovia! (Andrej Končalovskij, Alisher Usmanov)
- Bedári (Ladj Ly)
- Minari (Lee Isaac Chung, Christina Oh)
- Quo vadis, Aida? (Damir Ibrahimović, Jasmila Žbanić)
Výjimečný britský film
- Nádejná mladá žena (Ben Browning, Emerald Fennell, Ashley Fox, Josey McNamara)
- Calm with Horses (Daniel Emmerson, Joe Murtagh, Nick Rowland)
- Vykopávky (Moira Buffini, Simon Stone, Gabrielle Tana)
- Otec (Philippe Carcassonne, Christopher Hampton, Jean-Louis Livi, David Parfitt, Florian Zeller)
- Jeho dům (Martin Gentles, Ed King, Roy Lee, Remi Weekes)
- Až zahřmí (Irune Gurtubai, Angus Lamont, Ben Sharrock)
- Mauritánec: Denník z Guantánama (Adam Ackland, Michael Bronner, Leah Clarke, Rory Haines, Beatriz Levin, Lloyd Levin, Kevin Macdonald, Sohrab Noshirvani)
- Mogul Mauglí (Riz Ahmed, Thomas Benski, Bennett McGhee, Bassam Tariq)
- Rocks (Ameenah Ayub Allen, Sarah Gavron, Theresa Ikoko, Faye Ward, Claire Wilson)
- Svatá Maud (Andrea Cornwell, Rose Glass, Oliver Kassman)
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
- Remi Weekes (Jeho dům)
- Irune Gurtubai, Ben Sharrock (Až zahřmí)
- Jack Sidey (Teplouš)
- Theresa Ikoko, Claire Wilson (Rocks)
- Rose Glass, Oliver Kassman (Svatá Maud)
Vycházející hvězda
2020 - 73rd British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
- 1917 (Sam Mendes)
- Irčan (Martin Scorsese)
- Joker (Todd Phillips)
- Vtedy v Hollywoode (Quentin Tarantino)
- Parazit (Džun-ho Pong)
Nejlepší režie
- Sam Mendes (1917)
- Martin Scorsese (Irčan)
- Todd Phillips (Joker)
- Quentin Tarantino (Vtedy v Hollywoode)
- Džun-ho Pong (Parazit)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Joaquin Phoenix (Joker)
- Leonardo DiCaprio (Vtedy v Hollywoode)
- Adam Driver (Manželská historie)
- Taron Egerton (Rocketman)
- Jonathan Pryce (Dva papežové)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Renée Zellweger (Judy)
- Jessie Buckley (Wild Rose)
- Scarlett Johansson (Manželská historie)
- Saoirse Ronan (Malé ženy)
- Charlize Theron (Šokujúce odhalenie)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Brad Pitt (Vtedy v Hollywoode)
- Tom Hanks (Výnimočný priateľ)
- Anthony Hopkins (Dva papežové)
- Al Pacino (Irčan)
- Joe Pesci (Irčan)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Laura Dern (Manželská historie)
- Scarlett Johansson (Králiček Jojo)
- Florence Pugh (Malé ženy)
- Margot Robbie (Šokujúce odhalenie)
- Margot Robbie (Vtedy v Hollywoode)
Nejlepší původní scénář
- Jin-won Han, Džun-ho Pong (Parazit)
- Susanna Fogel, Emily Halpern, Sarah Haskins, Katie Silberman (Šprtky to chcú tiež)
- Rian Johnson (Na nože)
- Noah Baumbach (Manželská historie)
- Quentin Tarantino (Vtedy v Hollywoode)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Taika Waititi (Králiček Jojo)
- Steven Zaillian (Irčan)
- Todd Phillips, Scott Silver (Joker)
- Greta Gerwig (Malé ženy)
- Anthony McCarten (Dva papežové)
Nejlepší kamera
- Roger Deakins (1917)
- Rodrigo Prieto (Irčan)
- Lawrence Sher (Joker)
- Phedon Papamichael (Le Mans '66)
- Jarin Blaschke (Maják)
Nejlepší střih
- Le Mans '66 (Andrew Buckland, Michael McCusker)
- Irčan (Thelma Schoonmaker)
- Králiček Jojo (Tom Eagles)
- Joker (Jeff Groth)
- Vtedy v Hollywoode (Fred Raskin)
Nejlepší hudba
- Hildur Guðnadóttir (Joker)
- Thomas Newman (1917)
- Michael Giacchino (Králiček Jojo)
- Alexandre Desplat (Malé ženy)
- John Williams (Star Wars: Vzostup Skywalkera)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
- Malé ženy (Jacqueline Durran)
- Irčan (Christopher Peterson, Sandy Powell)
- Králiček Jojo (Mayes C. Rubeo)
- Judy (Jany Temime)
- Vtedy v Hollywoode (Arianne Phillips)
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
- 1917 (Dennis Gassner)
- Irčan (Bob Shaw)
- Králiček Jojo (Nora Sopková, Ra Vincent)
- Joker (Mark Friedberg)
- Vtedy v Hollywoode (Barbara Ling)
Nejlepší casting
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší animovaný film
- Klaus (Sergio Pablos)
- Ľadové kráľovstvo II (Chris Buck, Jennifer Lee)
- Ovečka Shaun vo filme: Farmageddon (Richard Phelan)
- Toy Story 4 (Josh Cooley)
Nejlepší dokumentární film
- Frontline - Pre Samu (Waad Al-Kateab, Edward Watts)
- Americká fabrika (Steven Bognar, Julia Reichert)
- Apollo 11 (Todd Douglas Miller)
- Diego Maradona (Asif Kapadia)
- Velký hack (Karim Amer, Jehane Noujaim)
Nejlepší krátkometrážní film
- Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl) (Carol Dysinger)
- Azaar (Myriam Raja)
- Goldfish (Hector Dockrill)
- Kamali (Sasha Rainbow)
- The Trap (Lena Headey)
Nejlepší neanglicky mluvený film
- Parazit (Džun-ho Pong)
- Malá lež (Lulu Wang)
- Frontline - Pre Samu (Waad Al-Kateab, Edward Watts)
- Bolesť a sláva (Pedro Almodóvar)
- Portrét ženy v plameňoch (Céline Sciamma)
Výjimečný britský film
Cena za výjimečný britský přínos filmu
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
- Kate Byers, Mark Jenkin, Linn Waite (Návnada)
- Waad Al-Kateab, Edward Watts (Frontline - Pre Samu)
- Alex Holmes (Maiden)
- Harry Wootliff (Only You)
- Alvaro Delgado Aparicio (Oltář)
Vycházející hvězda
2019 - 72nd British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Alfonso Cuarón (Roma)
- Spike Lee (BlacKkKlansman)
- Paweł Pawlikowski (Studená vojna)
- Yorgos Lanthimos (Favoritka)
- Bradley Cooper (Zrodila sa hviezda)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Rami Malek (Bohemian Rhapsody)
- Bradley Cooper (Zrodila sa hviezda)
- Christian Bale (Viceprezident)
- Steve Coogan (Stan & Ollie)
- Viggo Mortensen (Green Book)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Olivia Colman (Favoritka)
- Glenn Close (Manželka)
- Lady Gaga (Zrodila sa hviezda)
- Melissa McCarthy (Můžete mi kdy odpustit?)
- Viola Davis (Vdovy)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Mahershala Ali (Green Book)
- Adam Driver (BlacKkKlansman)
- Richard E. Grant (Můžete mi kdy odpustit?)
- Sam Rockwell (Viceprezident)
- Timothée Chalamet (Beautiful Boy)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Rachel Weisz (Favoritka)
- Amy Adams (Viceprezident)
- Claire Foy (Prvý človek)
- Emma Stone (Favoritka)
- Margot Robbie (Mária, kráľovná škótska)
Nejlepší původní scénář
- Deborah Davis, Tony McNamara (Favoritka)
- Janusz Głowacki, Paweł Pawlikowski (Studená vojna)
- Brian Hayes Currie, Peter Farrelly, Nick Vallelonga (Green Book)
- Alfonso Cuarón (Roma)
- Adam McKay (Viceprezident)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Spike Lee, David Rabinowitz, Charlie Wachtel, Kevin Willmott (BlacKkKlansman)
- Nicole Holofcener, Jeff Whitty (Můžete mi kdy odpustit?)
- Josh Singer (Prvý človek)
- Barry Jenkins (Kdyby ulice Beale mohla mluvit)
- Bradley Cooper, Will Fetters, Eric Roth (Zrodila sa hviezda)
Nejlepší kamera
- Alfonso Cuarón (Roma)
- Newton Thomas Sigel (Bohemian Rhapsody)
- Łukasz Żal (Studená vojna)
- Robbie Ryan (Favoritka)
- Linus Sandgren (Prvý človek)
Nejlepší střih
- Viceprezident (Hank Corwin)
- Bohemian Rhapsody (John Ottman)
- Favoritka (Yorgos Mavropsaridis)
- Prvý človek (Tom Cross)
- Roma (Alfonso Cuarón, Adam Gough)
Nejlepší hudba
- Bradley Cooper, Lady Gaga (Zrodila sa hviezda)
- Terence Blanchard (BlacKkKlansman)
- Nicholas Britell (Kdyby ulice Beale mohla mluvit)
- Alexandre Desplat (Psí ostrov)
- Marc Shaiman (Návrat Mary Poppins)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
- Favoritka (Sandy Powell)
- Balada o Busteru Scruggsovi (Mary Zophres)
- Bohemian Rhapsody (Julian Day)
- Návrat Mary Poppins (Sandy Powell)
- Mária, kráľovná škótska (Alexandra Byrne)
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
- Čierny panter
- Avengers: Nekonečná vojna
- Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny
- Prvý človek
- Ready Player One: Hra sa začína
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
Vycházející hvězda
2018 - 71th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Guillermo del Toro (Podoba vody)
- Denis Villeneuve (Blade Runner 2049)
- Luca Guadagnino (Daj mi tvoje meno)
- Christopher Nolan (Dunkirk)
- Martin McDonagh (Tri billboardy kúsok za Ebbingom)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Gary Oldman (Najtemnejšia hodina)
- Daniel Day-Lewis (Niť z prízrakov)
- Daniel Kaluuya (Uteč)
- Jamie Bell (Filmové hviezdy nezomierajú v Liverpoole)
- Timothée Chalamet (Daj mi tvoje meno)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Frances McDormand (Tri billboardy kúsok za Ebbingom)
- Annette Bening (Filmové hviezdy nezomierajú v Liverpoole)
- Margot Robbie (Ja, Tonya)
- Sally Hawkins (Podoba vody)
- Saoirse Ronan (Lady Bird)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Sam Rockwell (Tri billboardy kúsok za Ebbingom)
- Christopher Plummer (Všetky prachy sveta)
- Hugh Grant (Paddington 2)
- Willem Dafoe (The Florida Project)
- Woody Harrelson (Tri billboardy kúsok za Ebbingom)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Allison Janney (Ja, Tonya)
- Kristin Scott Thomas (Najtemnejšia hodina)
- Laurie Metcalf (Lady Bird)
- Lesley Manville (Niť z prízrakov)
- Octavia Spencer (Podoba vody)
Nejlepší scénář
- Martin McDonagh (Tri billboardy kúsok za Ebbingom)
- Jordan Peele (Uteč)
- Steven Rogers (Ja, Tonya)
- Greta Gerwig (Lady Bird)
- Guillermo del Toro, Vanessa Taylor (Podoba vody)
Nejlepší adaptovaný scénář
- James Ivory (Daj mi tvoje meno)
- Armando Iannucci, Ian Martin, David Schneider (Stratili sme Stalina)
- Matt Greenhalgh (Filmové hviezdy nezomierajú v Liverpoole)
- Aaron Sorkin (Molly a jej hra)
- Simon Farnaby, Paul King (Paddington 2)
Nejlepší kamera
- Roger Deakins (Blade Runner 2049)
- Bruno Delbonnel (Najtemnejšia hodina)
- Hoyte van Hoytema (Dunkirk)
- Dan Laustsen (Podoba vody)
- Ben Davis (Tri billboardy kúsok za Ebbingom)
Nejlepší střih
- Baby Driver (Jonathan Amos, Paul Machliss)
- Blade Runner 2049 (Joe Walker)
- Dunkirk (Lee Smith)
- Podoba vody (Sidney Wolinsky)
- Tri billboardy kúsok za Ebbingom (Jon Gregory)
Nejlepší hudba
- Alexandre Desplat (Podoba vody)
- Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer (Blade Runner 2049)
- Dario Marianelli (Najtemnejšia hodina)
- Hans Zimmer (Dunkirk)
- Jonny Greenwood (Niť z prízrakov)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
- Tri billboardy kúsok za Ebbingom
- Najtemnejšia hodina
- Stratili sme Stalina
- Na konci sveta
- Lady Macbeth
- Paddington 2
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
2017 - 70th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Damien Chazelle (La La Land)
- Denis Villeneuve (Prvý kontakt)
- Ken Loach (Ja, Daniel Blake)
- Kenneth Lonergan (Miesto pri mori)
- Tom Ford (Nočné zvieratá)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Casey Affleck (Miesto pri mori)
- Andrew Garfield (Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu)
- Jake Gyllenhaal (Nočné zvieratá)
- Ryan Gosling (La La Land)
- Viggo Mortensen (Toto je náš svet)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Emma Stone (La La Land)
- Amy Adams (Prvý kontakt)
- Emily Blunt (Dievča vo vlaku)
- Meryl Streep (Božská Florence)
- Natalie Portman (Jackie)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Dev Patel (Lion)
- Aaron Taylor-Johnson (Nočné zvieratá)
- Jeff Bridges (Za každú cenu)
- Hugh Grant (Božská Florence)
- Mahershala Ali (Moonlight)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Viola Davis (Ploty)
- Hayley Squires (Ja, Daniel Blake)
- Michelle Williams (Miesto pri mori)
- Naomie Harris (Moonlight)
- Nicole Kidman (Lion)
Nejlepší původní scénář
- Kenneth Lonergan (Miesto pri mori)
- Taylor Sheridan (Za každú cenu)
- Paul Laverty (Ja, Daniel Blake)
- Damien Chazelle (La La Land)
- Barry Jenkins, Tarell Alvin McCraney (Moonlight)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Luke Davies (Lion)
- Eric Heisserer (Prvý kontakt)
- Andrew Knight, Robert Schenkkan (Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu)
- Theodore Melfi, Allison Schroeder (Skryté čísla)
- Tom Ford (Nočné zvieratá)
Nejlepší kamera
- Linus Sandgren (La La Land)
- Bradford Young (Prvý kontakt)
- Giles Nuttgens (Za každú cenu)
- Greig Fraser (Lion)
- Seamus McGarvey (Nočné zvieratá)
Nejlepší střih
- Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu (John Gilbert)
- Prvý kontakt (Joe Walker)
- La La Land (Tom Cross)
- Nočné zvieratá (Joan Sobel)
- Miesto pri mori (Jennifer Lame)
Nejlepší hudba
- Justin Hurwitz (La La Land)
- Jóhann Jóhannsson (Prvý kontakt)
- Mica Levi (Jackie)
- Volker Bertelmann, Dustin O'Halloran (Lion)
- Abel Korzeniowski (Nočné zvieratá)
Nejlepší zvuk
- Prvý kontakt
- More v plameňoch
- Fantastické zvery a ich výskyt
- Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu
- La La Land
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
- Božská Florence
- Doktor Strange
- Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu
- Nočné zvieratá
- Rogue One: A Star Wars Story
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
- Kniha džungle
- Prvý kontakt
- Doktor Strange
- Fantastické zvery a ich výskyt
- Rogue One: A Star Wars Story
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
- Ja, Daniel Blake
- American Honey
- Popieranie holokaustu
- Fantastické zvery a ich výskyt
- Poznámky o slepotě
- Zahalené tieňom
Cena za výjimečný britský přínos filmu
- Curzon
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
- Babak Anvari, Emily Leo, Oliver Roskill, Lucan Toh (Zahalené tieňom)
- Mike Carey, Camille Gatin (Najnadanejšie dievča)
- George Amponsah, Dionne Walker (The Hard Stop)
- Jo-Jo Ellison, Pete Middleton, James Spinney (Poznámky o slepotě)
- John Donnelly, Ben A. Williams (Přihrávka)
Vycházející hvězda
2016 - 69th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Alejandro González Iñárritu (Revenant Zmŕtvychvstanie)
- Todd Haynes (Carol)
- Adam McKay (Stávka na neistotu)
- Ridley Scott (Marťan)
- Steven Spielberg (Most špiónov)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Leonardo DiCaprio (Revenant Zmŕtvychvstanie)
- Bryan Cranston (Trumbo)
- Matt Damon (Marťan)
- Michael Fassbender (Steve Jobs)
- Eddie Redmayne (Dánske dievča)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Brie Larson (Izba)
- Cate Blanchett (Carol)
- Saoirse Ronan (Brooklyn)
- Maggie Smith (Dáma v dodávce)
- Alicia Vikander (Dánske dievča)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- Mark Rylance (Most špiónov)
- Christian Bale (Stávka na neistotu)
- Benicio Del Toro (Sicario: Nájomný zabijak)
- Idris Elba (Bestie bez vlasti)
- Mark Ruffalo (Spotlight)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Kate Winslet (Steve Jobs)
- Jennifer Jason Leigh (Osem hrozných)
- Rooney Mara (Carol)
- Alicia Vikander (Ex Machina)
- Julie Walters (Brooklyn)
Nejlepší původní scénář
- Tom McCarthy, Josh Singer (Spotlight)
- Ethan Coen, Joel Coen, Matt Charman (Most špiónov)
- Josh Cooley, Pete Docter, Meg LeFauve (V hlave)
- Alex Garland (Ex Machina)
- Quentin Tarantino (Osem hrozných)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Adam McKay, Charles Randolph (Stávka na neistotu)
- Emma Donoghue (Izba)
- Nick Hornby (Brooklyn)
- Phyllis Nagy (Carol)
- Aaron Sorkin (Steve Jobs)
Nejlepší kamera
- Emmanuel Lubezki (Revenant Zmŕtvychvstanie)
- Roger Deakins (Sicario: Nájomný zabijak)
- Janusz Kamiński (Most špiónov)
- Edward Lachman (Carol)
- John Seale (Mad Max: Zbesilá cesta)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Ennio Morricone (Osem hrozných)
- Thomas Newman (Most špiónov)
- Carsten Nicolai, Rjúiči Sakamoto (Revenant Zmŕtvychvstanie)
- Jóhann Jóhannsson (Sicario: Nájomný zabijak)
- John Williams (Star Wars: Sila sa prebúdza)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší krátkometrážní film
- Operator
- Mining Poems or Odes
- Koniec
- samuel-613
- Funny Valentines Epizoda Elephant
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
- Společnost "Angels Costumes".
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
- Rupert Lloyd, Naji Abu Nowar (Theeb)
- Stephen Fingleton (Ten, který přežil)
- Alex Garland (Ex Machina)
- Debbie Tucker Green (Second Coming)
- Sean McAllister, Elhum Shakerifar (Syrská love story)
Vycházející hvězda
2015 - 68th British Academy Film Awards
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší herec v hlavní roli
Nejlepší herečka v hlavní roli
Nejlepší herec ve vedlejší roli
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Nejlepší film
Nejlepší režie
- Richard Linklater (Chlapčenstvo)
- Alejandro González Iñárritu (Birdman)
- Wes Anderson (Grandhotel Budapešť)
- James Marsh (Teória všetkého)
- Damien Chazelle (Whiplash)
Nejlepší herec v hlavní roli
- Eddie Redmayne (Teória všetkého)
- Benedict Cumberbatch (Kód Enigmy)
- Jake Gyllenhaal (Sliedič)
- Michael Keaton (Birdman)
- Ralph Fiennes (Grandhotel Budapešť)
Nejlepší herečka v hlavní roli
- Julianne Moore (Pořád jsem to já)
- Amy Adams (Big Eyes)
- Felicity Jones (Teória všetkého)
- Reese Witherspoon (Divočina)
- Rosamund Pike (Stratené dievča)
Nejlepší herec ve vedlejší roli
- J.K. Simmons (Whiplash)
- Edward Norton (Birdman)
- Ethan Hawke (Chlapčenstvo)
- Mark Ruffalo (Hon na líšku)
- Steve Carell (Hon na líšku)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
- Patricia Arquette (Chlapčenstvo)
- Emma Stone (Birdman)
- Imelda Staunton (Pride)
- Keira Knightley (Kód Enigmy)
- Rene Russo (Sliedič)
Nejlepší původní scénář
- Wes Anderson (Grandhotel Budapešť)
- Armando Bo, Alexander Dinelaris, Nicolás Giacobone, Alejandro González Iñárritu (Birdman)
- Richard Linklater (Chlapčenstvo)
- Dan Gilroy (Sliedič)
- Damien Chazelle (Whiplash)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Anthony McCarten (Teória všetkého)
- Jason Hall (Americký ostreľovač)
- Gillian Flynn (Stratené dievča)
- Graham Moore (Kód Enigmy)
- Paul King (Paddington)
Nejlepší kamera
- Emmanuel Lubezki (Birdman)
- Robert D. Yeoman (Grandhotel Budapešť)
- Ryszard Lenczewski, Łukasz Żal (Ida)
- Hoyte van Hoytema (Interstellar)
- Dick Pope (Mr. Turner)
Nejlepší střih
Nejlepší hudba
- Alexandre Desplat (Grandhotel Budapešť)
- Antonio Sanchez (Birdman)
- Hans Zimmer (Interstellar)
- Jóhann Jóhannsson (Teória všetkého)
- Mica Levi (Pod kožou)
Nejlepší zvuk
Nejlepší kostýmy
Nejlepší masky
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
- Interstellar
- Úsvit planéty opíc
- Strážcovia Galaxie
- Hobit: Bitka piatich armád
- X-Men: Budúca minulosť
Nejlepší animovaný film
Nejlepší dokumentární film
Nejlepší krátkometrážní film
Nejlepší krátký animovaný film
Nejlepší neanglicky mluvený film
Výjimečný britský film
Cena britské akademie za celoživotní dílo
Cena za výjimečný britský přínos filmu
- BBC Films
Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
- Stephen Beresford, David Livingstone (Pride)
- Elaine Constantine (Northern Soul)
- Gregory Burke, Yann Demange (71)
- Hong Khaou (Chvění)
- Andrew de Lotbiniere, Paul Katis (Kilo Dva Bravo)