Stan & Ollie

(festivalový názov)
  • Česko Stan a Ollie (viac)

Laurel a Hardy, jedna z nejslavnějších komediálních dvojic na světě, se v roce 1953 rozhodnou vydat na své poslední turné po Velké Británii. Hvězdy hollywoodských grotesek, nyní již v dosti pokročilém věku, mají období největší slávy za sebou a čelí nejisté budoucnosti. Z jejich vystoupení však čiší neutuchající kouzlo i šarm, a tak se jim znovu podaří uchvátit své zbožňující fanoušky. Ačkoli je jejich turné po Spojeném království obrovským úspěchem, Stan a Ollie nemohou setřást přízrak ponuré minulosti Laurela a Hardyho. Snímek mapuje nepříliš známé okolnosti poslední fáze jejich spolupráce a ukazuje příčiny, které vedly nejen k profesnímu rozkolu nerozlučné dvojice, ale také zasadily smrtelnou ránu jejich mnohaletému přátelství. Dokáže divadelní turné po poválečné Anglii vrátit vše do pořádku? (HBO Europe)

Šimpy

Už roky mám v plánu nakoukat všechny věci s Laurelem a Hardym..ale zatím jsme se k tomu nedostal...když jsem totiž studoval jejich osudy, tak je mi spíš smutno, když je vidím a uvědomím si, jak dopadli. Každopádně nevěřil bych tomu, že Steve Coogan dokáže uhrát Stana a on to dal a i podobu trefil. John C. Reilly byla sázka na jistotu. ()

M.i.k.e

takový ten klasický životopisný kousek dnešní doby, který je po většinu času mile úsměvný, ale dokáže zahrát i na vážnější notu. Kdo by čekal, že se tu půjde víc do hloubky a nebo že se snad divák dozví o hlavní dvojici něco víc, bude zklamán. Film se zaměřuje na období, kdy kdysi závratná kariéra obou pánů pomalu ale jistě končí a oni se s tím musí nějakým způsobem srovnat. Příběhově tak Stan & Ollie nenabízí nic překvapivého. velké štěstí pro tvůrce je, že mají v hlavních rolích pány Coogana a C.Reillyho, kteří jsou skvělí a svým předobrazům snad z oka vypadli...60% ()

Hollohlaway

Ke konci smutná, místy až dojemná sonda do zákulisí hvězd němé grotesky. Oba herci jsou skvělí a vybraní velice přesně. Také bych dal přednost pohledu na hlavní část kariéry obou komiků, ale i tak je to přes melancholickou náladu a stesk po starých zlatých časech Hollywoodu výborné. Hned první gag se zvonkem v recepci hotelu mne přinutil se uculovat a další postupné záblesky drobných vtípků se mi hrozně libily, jako kluk jsem tyhle dva miloval. Pohled na dva staré pány jak bez svých buřinek pokuřují v pokoji a suše plánují scénky a chrlí nápady na klasické staré gagy, mezitím řeší alimenty a nemoci, aby poté na podiu v záři reflektorů z nich všechno spadlo...Milý a příjemný film, vstřícná stopáž, solidní kamera. Dá se tomu možná něco vytknout, ale to bych těm dvěma nemohl udělat. ()

Flego

Sledujeme výsek zo života legendárnej komickej dvojice niekedy ku koncu ich kariéry. Stan Laurel a Oliver Hardy boli azda najväčšími hviezdami grotesky a bolo len otázkou času, kedy sa im bude venovať životopisný film. Snímok Jona S. Bairda je smutno-úsmevnou spomienkou na komikov, ktorá poteší dokonalými maskami, skvelými hereckými výkonmi ( obaja hlavní predstavitelia perfektne odpozorovali všetky grifi dvojice ) a pekným ľudským príbehom dvoch nerozlučných priateľov. 4+ ()

Malarkey

Steve Coogan a John C. Reilly se pro role Laurela a Hardyho nejspíš narodili. Po jejich herecké stránce jsou to dokonalé filmové orgie. Škoda, že příběhově už to není taková pecka. Dokazuje to, že dobrým řemeslem a skvělými hereckými výkony nezachráníš průměrný scénář…a to i přesto, že se snažíš sebevíc. Chvílemi to prostě byla nuda. Nicméně příběh těchto dvou komiků mě dost zaujal a vytvořil jsem si na ně dojem, že oba museli být hrozně fajn chlapi. Takže třeba, že se příště dočkáme dalšího podobně laděného filmu z jejich světa…rád bych se na něj opět podíval. ()

• Malé zlaté odznaky, které oba komici nosí v klopě po většinu filmu, se týkají Velkého řádu vodních krys, britského trustu, jehož prostřednictvím členové zábavního průmyslu přispívají zasloužilým lidem a charitativním organizacím. Stan (Steve Coogan) a Ollie (John C. Reilly) byli vodní krysy 465 a 466. (sator)
  • Při závěrečných titulcích beží v malém okně na pravé straně taneční scéna z filmu Na divokém západě (1937), kde pánové Stan Laurel (Stanley) a Oliver Hardy (Ollie) předvedou svůj talent. Je také ukázáno několik archivních fotografií z britského turné. Taneční scéna se objevila i ve filmu, odehráli ji hlavní herecké hvězdy Steve Coogan (Stan Laurel) a John C. Reilly (Oliver Hardy). (Rominator)