Laurel a Hardy prichádzajú do malého mestečka na západe a hľadajú Mary Robertsovú. Majú jej doručiť vlastnícku listinu od zlatej bane. Majiteľ salónu - darebák Mickey Finn, u ktorého Mary pracuje, sa snaží listinu získať a nahovorí svoju ženu Lolu, aby predstierala, že ona je hľadanou dedičkou. (Turiec)

Martin741

Skor satiricky western nez western komedia s legendarnou dvojkou Stan Laurel a Oliver Otuzily. Ono ti dvaja sa mne spajaju hlavne s komediami, a jak tak pozeram, zabrusili aj do westernu. Dej filmu sa odohrava v mestecku Bras - Wud Gulc. Jak spravne pise miestny konspiracny picus Karlos80, scena z puste je uz notoricky znama, a kto ju nepozna, je za ... dementa. Fajny film, ktory rozhodne treba poznat - povazujete sa za fandu kvalitneho filmu . 75 % ()

kaylin

Jedna z velmi příjemných ukázek toho, že groteska není nutně určená jen pro němý film, ale může fungovat i ve filmu mluveném. Je to sice pro Laurela a Hardyho méně tradiční, ale i když otevřou pusu, jsou pořád zábavní, protože dovedou svoje charaktery prodat i zvukově. Pořád ale vedou vizuální skeče. ()

Flego

Keď sa Stan Laurel snažil vytiahnuť Olivera Hardyho pomocou somára na balkón salónu a na balkón sa napokon dostal somár, spomenul som si na detstvo, že som ten film už videl. Pritom som mal podozrenie už pri Laurelovom horiacom palci... Je to tak, táto celovečerná groteska bežala dabovaná v československej televízii kedysi v druhej polovici 60-tych rokov ( Laurela nadaboval Jiří Šašek a Hardyho Jan Libíček ). Keď som si to včera pozrel, pravdupovediac, dabing mi vadil, lepšie by som si to užil s titulkami, ale vzhľadom k tejto rarite ( myslím, že neexistuje nadabovaná groteska s týmito populárnymi komikmi ) som bol napokon spokojný. Samotný film je jednoduchý ako facka, ťaží zo situačného humoru oboch komikov a jeho sledovanie je príjemným spestrením. ()

flanker.27

Laurela a Hardyho jsem vždycky měl hrozně rád. Dřív se staré grotesky dávaly v různých cyklech (vzpomeňme na Komik a jeho svět pana Neděly) poměrně často, ale dnes jako když utne. Apeluju na naší tedy Českou televizi, aby občas zase dala nějaký ten kousek jako třeba tenhle, který je od této dvojice asi nejlepší. ()

Karlos80

Pětašedesát minut rozvíjejí američtí komikové Stan Laurel a Oliver Hardy satirický western, prošpikovaný neodolatelnými nápady. Dějištěm je fiktivní městečko Brush-wood Gulch. Oba protagonisté se musejí o své vlastnictví na výnosném zlatém dolu tvrdě poprat s dvěma nezbednými leč úsměvnými lotry. Scéna, kdy oba zabloudí v poušti, protože ukazatel cesty se otáčí podle toho, odkud fouká vítr patří vůbec k nejznámějším scénám nejen tohoto filmu ale i v jejich společné filmografii. Samozřejmě mě rozesmála také! Tradovalo se dokonce, a také jsem to snad někde i četl, že pobavila nejen britského válečného premiéra Winstona Churchilla, ale i hlavu Sovětského svazu J. V. Stalina. Klasické dílko. ps: Pro flankera.27. ČT jakoby nás vyslyšela a zařadila je konečně do svého programu, sice ne zrovna tento film, ale já jako velký obdivovatel němé grotesky nepohrdnu ani jejich jinými snímky, hlavně tedy když za něco stojí! Komik a jeho svět? Ano, ano pamatuji skvělý pořad, teď nedávno ho opět reprísovali, bohužel tentokrát bez té němé klasické americké grotesky. ()