Viktória a Abdul

• Česko Viktorie a Abdul (viac)

Skutočný príbeh neobvyklého priateľstva, ktoré vzniklo v priebehu posledných rokov pozoruhodnej vlády kráľovnej Viktórie (Judi Denchová). Keď mladý sluha Abdul Karim (Ali Fazal) prichádza z Indie do Anglicka, aby pomohol pri oslavách výročia kráľovninej korunovácie, nečaká, že si získa náklonnosť samotnej kráľovnej. Napriek okolnostiam sa medzi starnúcou vládkyňou a jej sluhom zrodí nečakané, no verné priateľstvo, ktoré však vôbec nie je po chuti jej blízkym a poradcom. Zatiaľ čo sa ich priateľstvo prehlbuje, kráľovná začína vnímať meniaci sa svet novými očami a s radosťou v sebe prebúdza dávno pochovanú a zabudnutú ľudskosť. (TV JOJ)

buchannon

Královna Viktorie toužila jen po tom, po čem toužíme všichni, po upřímném přátelství a troše toho lidského citu a dostalo se jí obojího od té nejneočekávanější osoby, indického muslima Abdula Karima. Jak postupně rostlo jejich přátelství, bylo ve filmu naprosto zřetelné, jak s tímto královnini nejbližší nesouhlasí a opovrhují jejím Munshim, kterého se snažili odstranit různými prostředky. Po smrti Viktorie její syn nechal zničit téměř všechny doklady o tomto vztahu a až nedávno se podařilo nějaké objevit, takže nikdo vlastně neví, jak moc je tento snímek blízký pravdě, každopádně mě ale zaujal. ()

corpsy

Nebudem si klamať, keď napíšem že to je len starosvetská ( v tomto prípade ale dosť nenápaditá a nudná ) záležitosť, kde sa aj napriek roku vzniku snímku ( pričom sa dá tvrdiť, že v 21. storočí sa v šoubyznise niečo hýbe ), vcelku nič nedeje. Áno, máme tu dejiny, ale tak nezáživne podané. No...možno nabudúce. ()

kaylin

Judi Dench a Ali Fazal si skvěle sedli a díky nim je tenhle příběh správně hravý, ale přitom i dojemný. Z hlediska dějového není vyloženě objevný, ale když máte dobré herce, je skvělé je sledovat. A tady ještě o to víc, protože jsou všichni v opravdu nádherných kostýmech, které skvěle zachycují dobu. ()

dom156

No asi to byl prozíravý tah, stáhnout tento film z kin. Jelikož jsem obdržel tlachání o královně, které se zalíbí Ind a tak si ho nechá zámku, kde všichni proti tomu kují pikle a královna se ho snaží hájit. Tak ted jsem v delším souvětí uvedl, o čem vlastně se celou dobu a to skoro 2 hodiny tlachá. Bohužel až na pár případů (a že jich je zde skutečně poskrovnu), jsou dialogy na to stejné brdo a nijak nevybočují z kontextu děje, nedej bože aby začaly být nějak zajímavé. Krásně se kouká na Judi, která i při svém požehnaném věku stále ze sebe mačká to nejlepší. Bohužel ona jediná je světlý záchvěv na jinak velmi průměrném dílu. ()

Martin741

Judi Dench bola skvela aj po 80 -ke ako Kralovna Viktoria. Neviem, do akej miery je to realne, nebavilo ma to zistovat, ale Viktoriu 1837 - 1901 zahrala Dench perfektne, obycajne dialogy prevladaju aj tu, to sa mi pacilo. Tvorcovia sa snazili vyhnut nejakym extra konfliktnym temam, slo len o to, aby sluha pomahal pri oslavach akehosi vyrocia kralovnej Viktorie, no a pritom si ho ona oblubila. Prosim viac takychto filmov, kludne i o kralovnej Marii I. katolickej, alebo hoci o Plantegenetovcoch, vladli 1154 - 1461. 70 % ()

• Victoriini (Judi Dench) radcovia sa jej v jednej scéne vyhrážajú, že ju vyhlásia za šialenú. Vedela, že by to naozaj mohli spraviť, pretože už jej starý otec George III. bol v roku 1811 vyhlásený za šialeného. (Astonko)
  • Počas pobytu v Balmorale povie doktor Reid, že neznáša Škótsko. Jeho predstaviteľ Paul Higgins je v skutočnosti Škót. (Astonko)