Susan Morrow (Amy Adams), má všetko, po čom kedy túžila, a predsa sa ocitá v životnej pasci. Kurátorka galérie moderného umenia sa snaží svoju vnútornú prázdnotu vypĺňať vystavovaním šokujúcich exponátov a po nociach bdie v zlatej klietke, v luxusnom dome v L.A., z ktorého, občas asi aj pred ňou, nápadne často uniká jej partner. Rukopis románu Nočné zvieratá, ktorý napísal jej bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal), by mohol byť dokonalým liekom na nespavosť, keby jeho dej nebol taký znepokojujúci..... Hlavným hrdinom románu je Tony (tiež Jake Gyllenhaal). Spokojný muž v strednom veku zoberie ženu a dospievajúcu dcéru na rodinnú dovolenku do Nového Mexika, ktorú však drsne pretrhne náhodné nočné stretnutie s trojicou násilníkov na opustenej texaskej diaľnici. Tony nemá proti presile žiadnu šancu a nedokáže zabrániť únosu svojich najbližších. Na druhý deň sa s pomocou cynického detektíva (Michael Shannon) vydáva po stopách zločincov, ale šanca na záchranu ženy a dcéry sa zdá byť mizivá. Ďaleko od tejto drámy, v spiacom L.A., si vydesená Susan pri čítaní rukopisu uvedomuje, že krutý text je paralelou k jej vzťahu s bývalým manželom. Že je neobvyklou pomstou za to, ako strašne mu kedysi ublížila. (CinemArt SK)

Shakers

Po skončení filmu som fakt nevedel ako to ohodnotiť. Vskutku zaujímavý film, veľmi zaujímavý, ktorý nebude zlý ani na druhé pozretie. Možno na druhý krát bude práve že ešte lepší. Šikovne zostrihaný, natočený a ešte lepšie obsadený tento psychologický thriller. Jake Gyllenhaal opäť nešliapol vedľa s výberom role. 70% - 3* ()

xxmartinxx

Snobárna alert! Tak načančaný film, že je jeho "poselství" jdoucí naopak proti umělosti a hledající "opravdovost" vyloženě směšné. V tom filmu je každopádně všechno správně co do řemesla, tedy krom toho, jak moc tomu ten konstrukt, který navíc působí velmi neupřímně, čouhá z očí a jak malý má smysl. ()

Kaka

Strhující klamání tělem. Film zdánlivě přestylizovaný a zaměřený na formu a materiální věci, chladně pragmatický a nemilosrdně násilný. Zároveň však podprahově odzbrojující sonda do reality dnešního světa s kupou naprosto zásadních životních otázek ve smyslu správnosti/nesprávnosti žití dnešního života, řešení důležitých cílů, směrů a názorů, které ovlivňují budoucnost a definují přítomnost člověka. Film podobně sofistikovaný, moudrý a divácky krajně nepřístupný, jako Konzultant Ridleyho Scotta. Scénáristicky však ještě propracovanější, proto má v hodnocení ten kousek navíc. Opět i zde platí, že narážky některých uživatelů na snobství apod. pramení z jeho nepochopení a tím pádem i nepochopení toho, jaké myšlenky a poselství snímek vyjadřuje. ()

Gilmour93

Příběh o ženě, která nechtěla překonávat překážky a o muži, který jí to připomenul. Zločin a trest na způsob Toma Forda. Žít a zemřít v dekadenci.. Audiovizuálně podmanivá mnohovrstevnost, která knižní motiv texaské pomsty metaforicky přenáší do bolestné reality. Líbí se mi, jak se archetypálnost postav a nelogičnosti v brakovém románu dají snadno omluvit jeho fiktivností i autorův smysl pro detail (volné šaty na nemocném detektivovi, čistota nehtů a toaletního papíru Raye Marcuse). Říkáte artová snobárna? Snobství je definováno jako přisuzování přílišné důležitosti společenskému postavení, módním trendům a majetku. Jakási víra, že existuje korelace mezi sociálním statusem a cenou člověka a já myslím, že cena člověka tady byla stanovena velmi přesně. Když se film formou přiblíží charakteru prostoru, ve kterém se odehrává, znamená to snad, že je takový ve své podstatě? Pak je Lost Highway příliš schizofrenní, Neon Demon příliš povrchní a Holičství příliš rasistické.. „No one writes about anything but themselves...” ()

Xmilden

Sice ty všechny roviny a skryté nebo neskryté odkazy nebudu mít zmáknuté tolik jak by asi bylo zapotřebí, ale i tak mě film poměrně silně udeřil svou syrovostí, opravdovostí a parádními hereckými výkony. Amy Adams je někde úplně jinde než většina její konkurence a Jake Gyllenhaal si připisuje pouze další z řady pozoruhodných výkonů. Pokud ovšem můžu zmínít kdo mě ve filmu zaujal nejvíce byl by to kromě vždy zajímavého Shannona pro mě comeback roku a to Aaron Taylor-Johnson, který je k nepoznání jako vyměněný po všech těch Godzilách a Avengerech. Sláva! V tom herci tuším skutečně veliký potenciál pro nechutné ztvárnění nechutných postav. Filmový děj se nedá nějak přesněji popsat, pro milovníka zajímavých a neodhadnutelných filmů by měly být Noční zvířata povinností. 60% ()

• Režisér snímku Tom Ford je ve skutečnosti módním návrhářem, ve filmu se ale neobjeví ani jedno oblečení jeho značky, protože nechtěl ve filmu dělat reklamu svým produktům. (Streeper)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz