Milionári zo smetiska

• Česko Odpad (viac)

Hrdiny filmu Odpad jsou tři kluci, jejichž domovem je centrální skládka v brazilském Riu. Každý den ji prohledávají v naději, že najdou něco, co jim alespoň na chvíli zlepší život. Netuší, že už ten příští nález jejich životy nenávratně změní. Tím mimořádným nálezem, který Rafaela, Garda a Rata čeká, je peněženka, která obsahuje zdánlivě nesouvisející změť poznámek, výstřižků a jeden klíč. Když se o ni ale začne zajímat policie a nabídne jako nálezné značnou sumu, uvědomí si, že našli asi něco hodně důležitého. Rozhodnutím nevydat nález do rukou úřadům se vydají na vzrušující a dobrodružnou, ale nebezpečnou cestu, jejíž směr jim bude pomáhat určovat právě obsah peněženky. Ten totiž není standardním nepořádkem, který máme v peněžence všichni, ale důmyslným kódem, jehož rozlousknutí může jednoho vysoce postaveného člověka pořádně klepnout přes prsty. I proto policie rozjela tak usilovné pátrání. I proto jeden detektiv tak usilovně hledá Rafaela, Garda a Rata. Čím blíž jsou k rozluštění záhady, tím je nebezpečí větší. Ostatně, komu by chyběli tři kluci, kteří žijí na skládce? (Cinemart)

Hepy13

Tento brazilský kanárek odehravající se částečně na velkém smetišti, do odpadového hodnocení určitě patřit nebude. Po zhlédnutí traileru a přečtení recenze jsem očekával trochu zamotanější příběhovou linku. Nicméně je potřeba říct, že zklamán jsem nebyl. A vlastně mě tahle hra tří brazilských hochů s policií na kočku a myš bavila od první do poslední minuty. ()

Johnny.ARN

Na počudovanie funkčné, zaujímavé, s námetom, ktorý je neokukaný ale na druhej strane bežný všade vo svete. Všetko na dokreslenie príbehu bolo zachytené v tom správnom množstve. Policajt ako hlavný zloduch v podaní Mella bol presný a presne taký, aký sa do toho filmu hodil. Všade prítomné špeciálne jednotky boli len príjemný bonus. 3 z 5 ()

cross

Těžko říci kdo za mým hodnocením přesně stojí - zda je to vizuálně přesně a nesmírně poutavě Daldrym zrežírovaný film, pěkně a dynamicky napsaný Curtisův scénář, skvělá hudba Antonia Pinta a nebo sympatický herecký výkon trojice ústředních hrdinů.... možná kombinace toho všeho dohromady. Ne že by se jednalo o bůhví jak originální či zcela bezchybný film, ale nemohu si nějak pomoci, mě se tahle brazilská jízda prostě maximálně líbila, bavila mě a na konci jsem měl fantasticky pozitivní pocit - a to nejen díky vyústění příběhu, ale zcela jistě i díky opravdu poutavému zpracování o němž jsem měl chvilinku čas zapochybovat pouze v první čtvrtině filmu....****1/2 ()

Lukoboss

Je fakt, že pár podobných filmů už existuje, takže cestička byla (naneštěstí) prošlapána. Ale na druhou stranu musím říct, že se pořád jedná o zajímavou a pro nás diváky svým způsobem exotickou podívanou. Prostředí, ve kterým se film odehrává, je naprosto neskutečný a musím uznat, že fakt nechápu, jak tam ty lidi takhle můžou žít. Samozřejmě film má k dokonalosti daleko, nějaká ta berlička se najde, ale jinak jsem byl spokojenej a bavil jsem se. Mírnej nadprůměr tomu sluší... ()

TeeAge

|| Scenár: Richard Curtis | Hudba: Antonio Pinto | Distribúcia: Universal | Štúdio: StudioCanal, O2 Filmes, PeaPie Films, Working Title Films | Rozpočet: ? $ | Tržby: 5,36 milióna $ | Ocenenia: Rome FF - People Choice Award (Stephen Daldry). Spolu - 1 výhra a 3 nominácie || Milo-smutný film, ktorý hrá na súcit, čo sa mu vďaka podarenej autentickosti aj celkom darí. Finálne rozuzlenie, prepletené s na prvý dojem nadprirodzenými prvkami neodpovedá v celej miere odkazu filmu, a nie je tým správnym vyvrcholením. Inak ale podarené dobrodružné drama. 68% | FullHD, THX, EN DTS | ()

• Scénář byl napsán anglicky a poté pro štáb a herce přeložen do portugalštiny. (Terva)
  • Natáčelo se v Riu de Janeiru v Brazílii a ve městě Old San Juan v Puerto Ricu. (willy1)
  • Skládka byla z hygienických důvodů uměle vytvořena speciálně pro natáčení. (Terva)