H34D

Anotace i herecký ansámbl napoví, že Adam McKay si zase jednou jde pro sošky, avšak společenská satira a z toho plynoucí poučky nejsou nikterak otravné a naopak dokáží decentně pobavit. Závěr se mi velmi líbil a ukazuje se, že i přes téma katastrofy je K zemi hleď! vlastně takový "feel good" film, v němž se divák jednoznačně ztotožní s těmi dobrými a příjemně se baví nad těmi špatnými postavami. Herecká esa taktéž dostávají svému jménu a vdechují život jinak vcelku dvourozměrně napsaným charakterům... Cate Blanchett okamžitě píchat a Jennifer Lawrence žádat o ruku. :) 7/10 ()

TeeAge

Čekal jsem algoritmem vyplivnutý schematický kus, který si zaplatil hereckou elitu světa. Dostal jsem ale naopak čistokrevnou satiru, která bez servítek ukazuje svět takovým, jakým momentálně opravdu je. Žádné přikrášlování, žádné emocionální vydírání nebo akční tornádo: jenom nastavené zrcadlo společnosti se všemi hodnotovými pokleslostmi a se vší korporátní chamtivostí napříč zdravému rozumu a volání duše. Naprosto nečekaný úkaz, který je z producentského aspektu odvážný a netypický - jsem nadšen. ()

Kaka

Trochu přepálená a šíleně ukecaná agitka za záchranu světa, kterou vyzdvihuje nahoru silný herecký ansámbl, slušný tah na branku a vyobrazení, nebo alespoň naťuknutí spousty témat, které nás lidstvo trápí a dříve či později je musíme nějak řešit. Nechybí stálice ve stylu bídného politického establishmentu, negativa sociálních sítí apod. Je jasné, proč se angažuje DiCaprio, mimo to ale potěší i třeba taková Ariana Grande, kde chci věřit, že jí docházelo proč je v castingu a proč hraje to co hraje. Škoda té délky a některých zbytečných scén "mimo téma". ()

Marigold

Měl jsem tě rád, Adame. Tvůj sarkasmus, bryskní dialogy, diskomfort, cit pro vyšinuté postavy. Tohle je jak Roland Emmerich, který se snaží být velmi chytrý a pronikavý. Všechno duté, timing mimo, ironické výpady o metr vedle. Chápu, že to konvenuje takové té všeobecné naštvanosti na stav světa, ale vlastně to z něj reflektuje mnohem míň, než se zdá. Je to taková navoněná bublina. Uvnitř prd. ()

Jamal

Co k tomu říct? Poprvé když jsem viděl plakát k filmu s hlavním protagonistou Leonardem, jakožto i jedním z ekolídrů dnešní doby v mém oblíbeném žánru katastrofických filmů, zajásal jsem zvědavostí. Po prvních pár minutách jsem si ale uvědomil, jak na tenkém ledě se tento žánr pohybuje a člověk na to musí být dost uvědomělý, aby si to mohl užít a musím říct, že podání v tomto žánru je to velice těžké. Nevím proč, ale vzpomněl jsem si na film Mars útočí! (1996) , který s tímto v mnohém spojuje a to jak naivním chováním prezidenta USA, tak i celkovou ironií lidstva na blížící se nebezpečenství, ale také hvězdným obsazením. Tedy až na výrazný rozdíl, že K zemi hleď! je mnohem lépe propracovanější v detailech a v podstatě je to takovým obrazem dnešního světa, kdy hlavní roli hrají masmédia, které v mnohém ovládají sociopati a jiní zvláštní tvorové a zneužívají lidské naivity pro svůj vlastní prospěch. Osobně, ale stále doufám, že takto bychom jako lidstvo nedopadli, i proto mi tento žoviální styl ironické satiry byl spíše proti srsti a stěží jsem to dokoukal do konce. Můžu říct, že mi komedie v katastrofických filmech nevadí (Armageddon (1998), Den nezávislosti (1996)), ale asi ta nečinnost a laxnost bohužel v tomto žánru ano. I proto již nyní netrpělivě vyhlížím Moonfall (2022). ()

• Adam McKay prozradil, že, Leonardo DiCaprio měl problém s tím, že by se Meryl Streep měla ve filmu ukázat nahá, s čímž sama herečka problém neměla. Na naléhání DiCapria ve filmu nevidíme nahé tělo Meryl Streep, ale její dvojnici. (Streeper)
  • Adam McKay původně chtěl, aby postava Meryl Streep vypadala spíše jako Suze Orman, ale Meryl zaujalo, že skoro každá žena v Republikánské straně má blonďaté lokny a chtěla vypadat jako pravá republikánka. (Streeper)
  • V čase 1:28:10 je v zábere možné vidieť celý štáb. (v.urdakova)

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD