Western, ve kterém psanec (Jonathan Majors) zjistí, že jeho úhlavní nepřítel (Idris Elba) bude brzo venku z vězení, a tak dá znova dohromady svůj gang, aby se pomstil. (Netflix)

dO_od

// Stylová audiovizuální paráda (hudebně i obrazově je to nesmírně vymazlený) plná skvělých herců s libovým finále, kterou dolů táhne jenom mizerný tempo. To je doslova jediný a zároveň největší problém toho filmu, bohužel až do takové míry, že jsem se při něm fakt místy kopal nudou. Poněvadž to tady ale schytává odpady naprosto zbytečně, a všichni víme proč, dávám o hvězdičku víc. Snad z toho někomu rupne cévka. Edit: Je to prostě cool, zvedám na 7/10. ()

Muel

| Netflix | Ignorujte tie odpady, tento film si to absolútne nezaslúži. Nie je to nič, čo by malo byť nejaké must-watch, alebo návrat poctivého westernu, ale tento film si zaslúži kudos za snahu. Fakt sa snaží a je to vidieť skoro v každej scéne. Úvod a záver super, ale to, čo je medzi tým, som musel bolestne prezívať. Každopádne po audiovizuálnej stránke je to pekné, vyzerá to síce miestami lacne, paradoxne to tomu ale pasuje. Hlásiť ale sklamanie aj tak musím. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Enšpígl

No sranda nastane teprve až Netflix natočí jak armády černochů na západní i východní forntě osvobozují Evropu od nacismu. Jelikož nejsem černoch nebudi ani plakat nad tím, že film mě jako bílýho diskriminuje, protože tam není žádný bílý hrdina, dokonce na protest nepůjdu ani pálit auta a krást v obchodech, prostě přijmám fakt že nám Netflix vidí všechno poněkud černě. Tak a teď už k samotnýmu westerníku, moc, moc se to snažilo být cool, přitom sestřihnout snímek o 20 minut, místo keců dát ještě nějaký vyhrocený momenty a měli bychom docela ňamku. Uznávám, že záporáci byli svině zákeřný, kterým jsem přal samotku s nepřetržitým proslovem  o svobodě v podaní imunologa, demokrata a emailofila Dana Landy. Ještě teda musím filmečku přiznat kvalitní hudbu. To že byl film barevnej je fajn, ale že by mě to zbouralo jako kolegu malarkey, to se říct teda nedá. ()

Slasher

Něco jako loni Da 5 Bloods s válkou ve Vietnamu, dělá letos tohle s westernovou revenge zápletkou - stylová, herecky nabitá a béčkově pojatá černošská revize. Originalita stranou, nápady to nijak nehýří, prostě vděčný domácí popkorn a jak vidím dle prvních reakcí, taky strašák mnoha místních white-pride buzíčků :) Závěr fajn střílečka. Proč to ale není o půl hodiny kratší, nevím sakra... ()

Cervenak

Black Wild West? Ako naznačujú už hodnotenia a komentáre na filmových databázach, všelijakí chudáci sa budú mocne opúšťať nad tým, že film nie je realistický western, ale rozprávka zo sveta, kde na Divokom západe existovali celé černošské mestá, a ešte k tomu hrá rap, soul a R'n'b. Popravde, práve tá štylizácia je na filme najlepšia, mesto "farebných" je naozaj plné farieb, hudby a života, a keď idú vylúpiť banku do "bieleho mesta", to je nielen obývané belochmi, ale aj domy sú natreté na bielo a ulice žiaria bielym pieskom. Cool. Na druhej strane, nie je to veľmi dobrý film. Štýlový, dynamický začiatok sľubuje zábavu, ale namiesto toho vypukne dobrých 90 minút prázdnoty, zbytočných rečí, bezzubých pokusov o drsné hlášky a zmäteného, repetitívneho sa potácania hore-dolu, ktoré pôsobí dojmom, že ho bez scenára improvizovali priamo na pľaci, aby nejako natiahli minutáž. Úprimne, bol som tým taký znudený, že už ma potom nenadchla ani zhruba 20-minútová prestrelka s úctyhodným bodycountom a solídna finálna konfrontácia, v ktorej Majors a Elba dostanú aspoň na pár minút príležitosť niečo skutočne zahrať. ()

• Bass Reeves (Delroy Lindo) byl první černý americký Marshall západně od Mississippi. (gavosh)
  • Nat Love (Jonathan Majors) byl skutečným kovbojem na starém západě a dokonce napsal autobiografii nazvanou „The Life and Adventures of Nat Love: A True History of Slavery Days“, která vyšla v roce 1907. (gavosh)
  • Český i anglický název jsou druhou polovinou přísloví, které zní celé takto: „Čím větší vzlet, tím tvrdší pád.“ (sator)

Steven Spielberg chystá svůj první western

Steven Spielberg chystá svůj první western

08.12.2021

Legendární režisér Steven Spielberg (Čelisti, Dobyvatelé ztracené archy, Zachraňte vojína Ryana) oznámil, že jeho dalším snímkem bude příspěvek do westernového žánru. 74letý filmař si letos splnil… (viac)