Ocenenia - Berlinale (Berlin International Film Festival) - 2015-2024
Národné ocenenia
- Slnko v sieti
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Český lev
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenenia kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Ceny české filmové kritiky
Žánrové (špeciálne ocenenia)
Anticeny
2024 - 74th Berlin International Film Festival
Zlatý medvěd za nejlepší film
- Dahomey (Mati Diop)
- A Different Man (Aaron Schimberg)
- Another End (Piero Messina)
- Architecton (Viktor Kossakovsky)
- Black Tea (Abderrahmane Sissako)
- Des Teufels Bad (Severin Fiala, Veronika Franz)
- Gloria! (Margherita Vicario)
- Hors du temps (Olivier Assayas)
- In Liebe, Eure Hilde (Andreas Dresen)
- Keyke mahboobe man (Maryam Moghadam, Behtash Sanaeeha)
- L'Empire (Bruno Dumont)
- V kuchyni (Alonso Ruizpalacios)
- Mé el Aïn (Meryam Joobeur)
- Shambhala (Min Bahadur Bham)
- Pepe (Nelson Carlo de los Santos Arias)
- Small Things Like These (Tim Mielants)
- Langue Étrangère (Claire Burger)
- Sterben (Matthias Glasner)
- Vogter (Gustav Möller)
- Yeohaengjaui pilyo (Sang-soo Hong)
Čestný Zlatý medvěd
Stříbrný medvěd - velká cena poroty
Stříbrný medvěd - cena poroty
Stříbrný medvěd za nejlepší režii
Stříbrný medvěd za nejlepší herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší scénář
Stříbný medvěd - Cena za mimořádný umělecký výkon
Skleněný medvěd poroty "Generation KPLUS"
Skleněný medvěd poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
Pochvalná zmínka poroty "Generation KPLUS"
Pochvalná zmínka poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
Skleněný medvěd poroty "Generation 14PLUS"
Skleněný medvěd poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
Pochvalná zmínka poroty "Generation 14PLUS"
Pochvalná zmínka poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
Velká cena mezinárodní poroty "Generation KPLUS"
Pochvalná zmínka mezinárodní poroty "Generation KPLUS"
Zvláštní cena mezinárodní poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
Zvláštní zmínka mezinárodní poroty "Generation KPLUS" pro krátkometrážní film
Velká cena mezinárodní poroty "Generation 14PLUS"
Pochvalná zmínka mezinárodní poroty "Generation 14PLUS"
Zvláštní cena mezinárodní poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
Zvláštní zmínka mezinárodní poroty "Generation 14PLUS" pro krátkometrážní film
Nejlepší film sekce Encounters
Zvláštní cena poroty – sekce Encounters
Nejlepší režie – sekce Encounters
Cena GWFF pro nejlepší debut
Berlinale Kamera
Zlatý medvěd za krátkometrážní film
- Un movimiento extraño (Francisco Lezama)
- Adieu tortue (Selin Öksüzoğlu)
- Al sol, lejos del centro (Luciana Merino, Pascal Viveros)
- City of Poets (Sara Rajaei)
- Circle (Yumi Joung)
- Kaalkapje (Marthe Peters)
- Kawauso (Akihito Izuhara)
- Goodbye First Love (Shuli Huang)
- Les Animaux vont mieux (Nathan Ghali)
- Oiseau de passage (Victor Dupuis-Galioit)
- Pacific Vein (Ulu Braun)
- Re tian wu hou (Wenqian Zhang)
- Shi ri fang gu (Yihan Lin)
- Preoperational Model (Philip Ullman)
- Stadtmuseum / Moi Rai (Boris Dewjatkin)
- Tako Tsubo (Eva Pedroza, Fanny Sorgo)
- The Moon Also Rises (Yuyan Wang)
- Ungewollte Verwandtschaft (Pavel Mozhar)
- We Will Not Be the Last of Our Kind (Mili Pecherer)
Stříbrný medvěd - Cena poroty za krátkometrážní film
Divácká cena Panorama - celovečerní film
Divácká cena Panorama - dokumentární film
Krátkometrážní kandidát na Evropské filmové ceny
Zvláštní zmínka - krátkometrážní film
Cena pro dokument
Zvláštní zmínka
2023 - 73rd Berlin International Film Festival
Zlatý medvěd za nejlepší film
- Na lodi Adamant (Nicolas Philibert)
- 20 000 druhov včiel (Estibaliz Urresola)
- Věž beze stínu (Lu Zhang)
- Art College 1994 (Jian Liu)
- Bis ans Ende der Nacht (Christoph Hochhäusler)
- BlackBerry (Matt Johnson)
- Disco Boy (Giacomo Abbruzzese)
- Ingeborg Bachmann - Reise in die Wüste (Margarethe von Trotta)
- Limbo (Ivan Sen)
- Le Grand Chariot (Philippe Garrel)
- Mal Viver (João Canijo)
- Manodrome (John Trengove)
- Minulé životy (Celine Song)
- Hudba (Angela Schanelec)
- Ohnivá obloha (Christian Petzold)
- Art College 1994 (Jian Liu)
- Irgendwann werden wir uns alles erzählen (Emily Atef)
- Suzume (Makoto Šinkai)
- Totem (Lila Avilés)
- Soumrak laskavosti (Rolf de Heer)
Čestný Zlatý medvěd
Stříbrný medvěd - velká cena poroty
Stříbrný medvěd - cena poroty
Stříbrný medvěd za nejlepší režii
Stříbrný medvěd za nejlepší herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší scénář
Stříbný medvěd - Cena za mimořádný umělecký výkon
Nejlepší film sekce Encounters
Zvláštní cena poroty – sekce Encounters
Nejlepší režie – sekce Encounters
Cena GWFF pro nejlepší debut
Uznání - Berlinale Kamera
Zlatý medvěd za krátkometrážní film
- Housenky (Michelle Keserwany, Noel Keserwany)
- 8 (Anaïs Commaret)
- Back (Yazan Rabee)
- Wo de peng you (Dalei Zhang)
- Qin mi (Yu Cheng)
- Eeva (Lucija Mrzljak, Morten Tšinakov)
- From Fish to Moon (Kevin Contento)
- Happy Doom (Billy Roisz)
- Rande (Nadija Parfan)
- Jill, Uncredited (Anthony Ing)
- Smáčený černou (Derik Lynch, Matthew Thorne)
- Prázdniny plné slunce (Christian Avilés)
- Mwanamke Makueni (Darja Bělova)
- Nuits blanches (Donatienne Berthereau)
- Terra Mater – Mother Land (Kantarama Gahigiri)
- Zahalené město (Natalie Cubides-Brady)
- Čakanie (Volker Schlecht)
Stříbrný medvěd - Cena poroty za krátkometrážní film
Krátkometrážní kandidát na Evropské filmové ceny
Cena pro dokument
2022 - 72nd Berlin International Film Festival
Zlatý medvěd za nejlepší film
- Alcarràs (Carla Simón)
- A E I O U - Rychlá abeceda lásky (Nicolette Krebitz)
- Zavolejte Jane (Phyllis Nagy)
- Neverná (Claire Denis)
- Všetko bude v pohode (Rithy Panh)
- Kúsok neba (Michael Koch)
- Čára (Ursula Meier)
- Leonora addio (Paolo Taviani)
- Noční pasažieri (Mikhaël Hers)
- Predtým, teraz a potom (Kamila Andini)
- Peter von Kant (François Ozon)
- Rabiye (Andreas Dresen)
- Diamantový plášť (Natalia López)
- Rimini (Ulrich Seidl)
- Soseolgaui Yeonghwa (Sang-soo Hong)
- Jednoho roku, jedné noci (Isaki Lacuesta)
- Také to leto (Denis Côté)
- Na prach sa obrátiš (Ruijun Li)
Čestný Zlatý medvěd
Stříbrný medvěd - velká cena poroty
Stříbrný medvěd - cena poroty
Stříbrný medvěd za nejlepší režii
Stříbrný medvěd za nejlepší herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší scénář
Stříbný medvěd - Cena za mimořádný umělecký výkon
Zvláštní zmínka poroty Amnesty International
Nejlepší film sekce Encounters
Nejlepší režie – sekce Encounters
Zvláštní uznání – sekce Encounters
Cena GWFF pro nejlepší debut
Zlatý medvěd za krátkometrážní film
- Trap (Anastasia Veber)
- Agrologistika (Gerard Ortin Castellvi)
- Amintiri de pe Frontul de Est (Adrian Cioflâncã, Radu Jude)
- Venku prší žáby (Maria Estela Paiso)
- Pták na poloostrově (Acuši Wada)
- Flávio (Pedro Cabeleira)
- Dirndlschuld (Wilbirg Brainin-Donnenberg)
- Rozsévač hvězd (Lois Patiño)
- Four Nights (Deepak Rauniyar)
- Chhngai Dach Alai (Polen Ly)
- Haulout (Evgenia Arbugaeva, Maxim Arbugajev)
- Heroínas (Marina Herrera)
- Histoire pour 2 trompettes (Amandine Meyer)
- Kicking the Clouds (Sky Hopinka)
- Jon-Jae-Ui Jib (Yumi Joung)
- Manhã de Domingo (Bruno Ribeiro)
- Mars exalté (Jean-Sébastien Chauvin)
- Retreat (Anabela Angelovska)
- Soum (Alice Brygo)
- Starfuckers (Antonio Marziale)
- Prídu ma pozrieť rodičia (Mo Harawe)
Stříbrný medvěd - Cena poroty za krátkometrážní film
Stříbrný medvěd - Zvláštní zmínka
Cena pro dokument
Zvláštní uznání za dokumentární film
2021 - 71st Berlin International Film Festival
Zlatý medvěd za nejlepší film
- Smolný pich aneb Pitomý porno (Radu Jude)
- Balada o bílé krávě (Maryam Moghadam, Behtash Sanaeeha)
- Policejní film (Alonso Ruizpalacios)
- Albatros (Xavier Beauvois)
- Fabian - Príbeh moralistu (Dominik Graf)
- Les - vidím tě všude (Benedek Fliegauf)
- Miluj svojho robota (Maria Schrader)
- Úvod (Sang-soo Hong)
- Krabice vzpomínek (Joana Hadjithomas, Khalil Joreige)
- Pan učitel Bachmann a jeho třída (Maria Speth)
- Prirodzené svetlo (Dénes Nagy)
- Sused (Daniel Brühl)
- Malá mama (Céline Sciamma)
- Čo vidíme, keď sa pozeráme na nebo? (Alexandre Koberidze)
- Kolo štěstěny a fantazie (Rjúsuke Hamaguči)
Stříbrný medvěd - velká cena poroty
Stříbrný medvěd - cena poroty
Stříbrný medvěd za nejlepší režii
Stříbrný medvěd za nejlepší herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší scénář
Stříbný medvěd - Cena za mimořádný umělecký výkon
Skleněný medvěd poroty "Generation KPLUS"
Pochvalná zmínka poroty "Generation KPLUS"
Skleněný medvěd poroty "Generation 14PLUS"
Pochvalná zmínka poroty "Generation 14PLUS"
Nejlepší film sekce Encounters
- My (Alice Diop)
Zvláštní cena poroty – sekce Encounters
Nejlepší režie – sekce Encounters
Zvláštní uznání – sekce Encounters
Zlatý medvěd za krátkometrážní film
Stříbrný medvěd - Cena poroty za krátkometrážní film
Krátkometrážní kandidát na Evropské filmové ceny
2020 - 70th Berlin International Film Festival
Zlatý medvěd za nejlepší film
- Niet zla medzi nami (Mohammad Rasoulof)
- Berlin Alexanderplatz (Burhan Qurbani)
- DAU. Nataša (Ilja Chržanovskij, Jekaterina Oertel)
- Žena, ktorá utiekla (Sang-soo Hong)
- Delete History (Benoît Delépine, Gustave Kervern)
- Zlovestné historky (Damiano D'Innocenzo, Fabio D'Innocenzo)
- Prvá krava (Kelly Reichardt)
- Ozáření (Rithy Panh)
- Nikdy výjimečně někdy vždycky (Eliza Hittman)
- Narušitel (Natalia Meta)
- Dni (Ming-liang Tsai)
- Neprožité životy (Sally Potter)
- Moje malá sestra (Stéphanie Chuat, Véronique Reymond)
- Le Sel des larmes (Philippe Garrel)
- Siberia (Abel Ferrara)
- Všichni mrtví (Marco Dutra, Caetano Gotardo)
- Undine (Christian Petzold)
- Chcel som sa ukryť (Giorgio Diritti)
Stříbrný medvěd - velká cena poroty
Stříbrný medvěd - zvláštní cena poroty
Stříbrný medvěd za nejlepší režii
Stříbrný medvěd za nejlepší ženský herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší mužský herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší scénář
Stříbný medvěd - Cena za mimořádný umělecký výkon
Skleněný medvěd poroty "Generation KPLUS"
- Sladké dětství (Alexandre Rockwell)
- Žily sveta (Byambasuren Davaa)
- Death of Nintendo (Raya Martin)
- Život jako abeceda (John Sheedy)
- Vlci (Samuel Kishi)
- Mamá, mamá, mamá (Sol Berruezo Pichon-Rivière)
- Kočičky (Maïmouna Doucouré)
- Mugge & vejfesten (Anders Morgenthaler, Mikael Wulff)
- Dívky (Pilar Palomero)
- Blau meine Augen, bunt das Kleid (Polina Gumiela)
- Perro (Lin Sternal)
- Sthalpuran (Akshay Indikar)
- Sune žení dědu (Jon Holmberg)
Skleněný medvěd poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
- Meno pre syna (Martina Matzkin)
- Gui (Siyou Tan)
- Lístok (Aliona Baranova)
- Harvest (Lijun Sun)
- Elders (Tony Briggs)
- Mishou (Milen Vitanov)
- Vtáčiky a včely (Lena von Döhren)
- En Route (Marit Weerheijm)
- El sghayra (Amira Géhanne Khalfallah)
- El silencio del río (Francesca Canepa)
- The Kites (Seyed Payam Hosseini)
- Un diable dans la poche (Antoine Bonnet, Mathilde Loubes)
- Rã (Ana Flavia Cavalcanti, Julia Zakia)
- Money Honey (Isaac Knights-Washbourn)
- Pod kůží (Emma Branderhorst)
- Broken Bird (Rachel Harrison Gordon)
- Un dieu fou (Hiwot Admasu)
- toni_with_an_i (Marco Alessi)
Pochvalná zmínka poroty "Generation KPLUS"
Pochvalná zmínka poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
Skleněný medvěd poroty "Generation 14PLUS"
- Notre-Dame du Nil (Atiq Rahimi)
- Alice (Gil Baroni)
- La Déesse des mouches à feu (Anaïs Barbeau-Lavalette)
- Zem je modrá ako pomaranč (Iryna Cilyk)
- Irmã (Vinícius Lopes, Luciana Mazeto)
- Jumbo (Zoé Wittock)
- The Phone of the Wind (Nobuhiro Suwa)
- Leto v Kreuzbergu (Leonie Krippendorff)
- Jmenuji se Bagdád (Caru Alves da Souza)
- Palazzo di giustizia (Chiara Bellosi)
- Paradise Drifters (Mees Peijnenburg)
- Pompéi (Anna Falguères, John Shank)
- White Riot (Rubika Shah)
- Jalda, noc odpuštění (Massoud Bakhshi)
Skleněný medvěd poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
- Psy (Halima Ouardiri)
- Panteres (Erika Sánchez)
- Grevillea (Jordan Giusti)
- Čierny baranček (James Molle)
- The Flame (Nick Waterman)
- Lesbíča (Tone Ottilie)
- Niečo, čo si budeme pamätať (Niki Lindroth von Bahr)
- Comrades (Kanas Liu)
- Buď dobrej Golovine (Mathieu Grimard)
- Le Mal du siècle (Catherine Lepage)
- Who Can Predict What Will Move You (Livia Huang)
- Progresso Renaissance (Marta Anatra)
- Hot Mother (Lucy Knox)
- White Winged Horse (Mahyar Mandegar)
Pochvalná zmínka poroty "Generation 14PLUS"
Pochvalná zmínka poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
Velká cena mezinárodní poroty "Generation KPLUS"
Pochvalná zmínka mezinárodní poroty "Generation KPLUS"
Zvláštní cena mezinárodní poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
Velká cena mezinárodní poroty "Generation 14PLUS"
Pochvalná zmínka mezinárodní poroty "Generation 14PLUS"
Zvláštní cena mezinárodní poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
Nejlepší film sekce Encounters
- The Works and Days (of Tayoko Shiojiri in the Shiotani Basin) (Anders Edström, C.W. Winter)
- Los Conductos (Camilo Restrepo)
- Funny Face (Tim Sutton)
- Gunda (Viktor Kossakovsky)
- Isabella (Matías Piñeiro)
- Laila aur satt geet (Pushpendra Singh)
- The Last City (Heinz Emigholz)
- Malmkrog (Cristi Puiu)
- Metamorfóza ptáků (Catarina Vasconcelos)
- Nahá zvířata (Melanie Waelde)
- Orphea (Alexander Kluge, Khavn)
- Shirley (Josephine Decker)
- Služobníci (Ivan Ostrochovský)
- Keď už som na svete (Sandra Wollner)
- Zabi to a opusť mesto (Mariusz Wilczyński)
Zvláštní cena poroty – sekce Encounters
Nejlepší režie – sekce Encounters
Cena za nejlepší debut
- Los Conductos (Camilo Restrepo)
- Nahá zvířata (Melanie Waelde)
- Zabi to a opusť mesto (Mariusz Wilczyński)
- Cidade Pássaro (Matias Mariani)
- Bagr (Georgis Grigorakis)
- Budúcnosť patrí nám (Faraz Shariat)
- Jsme jedné krve (Jeanette Nordahl)
- Minjan (Eric Steel)
- Mogul Mauglí (Bassam Tariq)
- Pari (Siamak Etemadi)
- Hic (Daniel Nolasco)
- Chico ventana también quisiera tener un submarino (Alex Piperno)
- Touhy (Arie Esiri, Chuko Esiri)
- Gorod usnul (Marija Ignatěnko)
- Namo (Nader Saeivar)
- Irmã (Vinícius Lopes, Luciana Mazeto)
- Dívky (Pilar Palomero)
- Mamá, mamá, mamá (Sol Berruezo Pichon-Rivière)
- Palazzo di giustizia (Chiara Bellosi)
- Pro děti cokoliv (Barbara Ott)
- Schlaf (Michael Venus)
Pochvalná zmínka (nejlepší debut)
Berlinale Kamera
Zlatý medvěd za krátkometrážní film
- T (Keisha Rae Witherspoon)
- It Wasn’t the Right Mountain, Mohammad (Mili Pecherer)
- Playback. Ensayo de una despedida (Agustina Comedi)
- 2008 (Blake Williams)
- Écume (Omar Elhamy)
- HaMa’azin (Omer Sterenberg)
- Ako zmiznúť (Robin Klengel, Leonhard Müllner, Michael Stumpf)
- Inflorescence (Nicolaas Schmidt)
- Cause of Death (Jyoti Mistry)
- Мой галактический двойник Галактион (Saša Svirskij)
- Stump the Guesser (Evan Johnson, Galen Johnson, Guy Maddin)
- Filipiñana (Rafael Manuel)
- Celle qui porte la pluie (Marianne Métivier)
- Demonstrace (Sasha Litvintseva, Beny Wagner)
- Atkūrimas (Laurynas Bareiša)
- Aletsch Negative (Laurence Bonvin)
- À l’entrée de la nuit (Anton Bialas)
- Union County (Adam Meeks)
- Gumnaam Din (Ekta Mittal)
- Girl and Body (Charlotte Mars)
- So We Live (Rand Abou Fakher)
- Huntsville Station (Chris Filippone, Jamie Meltzer)
- Genius Loci (Adrien Merigeau)
Stříbrný medvěd za krátkometrážní film
Cena Audi za krátkometrážní film
Zlatý medvěd za dokumentární film
- Ozáření (Rithy Panh)
- The American Sector (Courtney Stephens, Pacho Velez)
- Speer Goes to Hollywood (Vanina Lappa)
- Až se moře změní v modré (Zhangke Jia)
- Metamorfóza ptáků (Catarina Vasconcelos)
- Gunda (Viktor Kossakovsky)
- Amber navždy (Lia Hietala, Hannah Reinikainen Bergeman)
- Aufzeichnungen aus der Unterwelt (Tizza Covi, Rainer Frimmel)
- Le Temps du cannibalisme (Teboho Edkins)
- Jetzt oder morgen (Lisa Weber)
- O Reflexo do Lago (Fernando Segtowick)
- Dievčatko (Sébastien Lifshitz)
- Anunciaron tormenta (Javier Fernández Vázquez)
- Grève ou crève (Jonathan Rescigno)
- La casa dell'amore (Luca Ferri)
- Medium (Edgardo Cozarinsky)
- Firemní odpovědnost (Jonathan Perel)
- Victoria (Sofie Benoot, Liesbeth De Ceulaer, Isabelle Tollenaere)
- Perro (Lin Sternal)
- Automotive (Jonas Heldt)
- Walchensee Forever (Janna Ji Wonders)
Pochvalná zmínka - dokumentární film
2019 - 69th Berlin International Film Festival
Zlatý medvěd za nejlepší film
- Synonymá (Nadav Lapid)
- Pôda pod nohami (Marie Kreutzer)
- U Zlatej rukavičky (Fatih Akin)
- Zbohom synu (Xiaoshuai Wang)
- Elisa a Marcela (Isabel Coixet)
- Boh existuje, jej meno je Petrunya (Teona Strugar Mitevska)
- Z milosti božej (François Ozon)
- Bol som doma, ale... (Angela Schanelec)
- Príbeh troch sestier (Emin Alper)
- Pirane s detskou tvárou (Claudio Giovannesi)
- Mr. Jones (Agnieszka Holland)
- Antológia mesta duchov (Denis Côté)
- Narušiteľ systému (Nora Fingscheidt)
- Sprievodca prežitím v New Yorku (Lone Scherfig)
- Poďme kradnúť kone (Hans Petter Moland)
- Jedna sekunda (Yimou Zhang)
- Öndög (Quanan Wang)
Stříbrný medvěd - velká cena poroty
Stříbrný medvěd za nejlepší režii
Stříbrný medvěd za nejlepší ženský herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší mužský herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší scénář
Stříbrný medvěd Alfreda Bauera
Stříbný medvěd - Cena za mimořádný umělecký výkon
Skleněný medvěd poroty "Generation KPLUS"
Skleněný medvěd poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
Pochvalná zmínka poroty "Generation KPLUS"
Pochvalná zmínka poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
Skleněný medvěd poroty "Generation 14PLUS"
Skleněný medvěd poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
Pochvalná zmínka poroty "Generation 14PLUS"
Pochvalná zmínka poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
Velká cena mezinárodní poroty "Generation KPLUS"
Pochvalná zmínka mezinárodní poroty "Generation KPLUS"
Zvláštní cena mezinárodní poroty "Generation KPLUS"
Zvláštní cena mezinárodní poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
Velká cena mezinárodní poroty "Generation 14PLUS"
Pochvalná zmínka mezinárodní poroty "Generation 14PLUS"
Zvláštní cena mezinárodní poroty "Generation 14PLUS"
Zvláštní cena mezinárodní poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
Cena za nejlepší debut
Zlatý medvěd za krátkometrážní film
Stříbrný medvěd - Cena poroty za krátkometrážní film
Cena Audi za krátkometrážní film
Cena za dokument (Glashütte Original)
2018 - 68th Berlin International Film Festival
Zlatý medvěd za nejlepší film
- Nedotýkaj sa ma (Adina Pintilie)
- 3 dni v Quiberone (Emily Atef)
- Obdobie diabla (Lav Diaz)
- Vyvolená (David Zellner, Nathan Zellner)
- Neboj, daleko neuteče (Gus Van Sant)
- Dovlatov (Alexej German ml.)
- Eva (Benoît Jacquot)
- Dcéra moja (Laura Bispuri)
- Láska medzi regálmi (Thomas Stuber)
- Modlitba (Cédric Kahn)
- Dedičky (Marcelo Martinessi)
- Mein Bruder heißt Robert und ist ein Idiot (Philip Gröning)
- Muzeum (Alonso Ruizpalacios)
- Prasa (Mani Haghighi)
- Realita (Måns Månsson, Axel Petersén)
- Tranzit (Christian Petzold)
- Tvár (Małgorzata Szumowska)
- Utøya, 22. júla (Erik Poppe)
Stříbrný medvěd - velká cena poroty
Stříbrný medvěd za nejlepší režii
Stříbrný medvěd za nejlepší ženský herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší mužský herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší scénář
Stříbrný medvěd Alfreda Bauera
Skleněný medvěd poroty "Generation KPLUS"
Skleněný medvěd poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
Pochvalná zmínka poroty "Generation KPLUS"
Pochvalná zmínka poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
Skleněný medvěd poroty "Generation 14PLUS"
Skleněný medvěd poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
Pochvalná zmínka poroty "Generation 14PLUS"
Pochvalná zmínka poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
Velká cena mezinárodní poroty "Generation KPLUS"
Pochvalná zmínka mezinárodní poroty "Generation KPLUS"
Zvláštní cena mezinárodní poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
Velká cena mezinárodní poroty "Generation 14PLUS"
Pochvalná zmínka mezinárodní poroty "Generation 14PLUS"
Zvláštní cena mezinárodní poroty "Generation 14PLUS"
Zvláštní cena mezinárodní poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
Cena za nejlepší debut
Pochvalná zmínka (nejlepší debut)
Berlinale Kamera
Zlatý medvěd za krátkometrážní film
Stříbrný medvěd za krátkometrážní film
Cena Audi za krátkometrážní film
2017 - 67th Berlin International Film Festival
Zlatý medvěd za nejlepší film
- O tele a duši (Ildikó Enyedi)
- Ana, moja láska (Călin Peter Netzer)
- Beuys (Andres Veiel)
- Světlé noci (Thomas Arslan)
- Colo (Teresa Villaverde)
- Rodinné tajomstvo (Oren Moverman)
- Django (Etienne Comar)
- Fantastická žena (Sebastián Lelio)
- Félicité (Alain Gomis)
- Have a Nice Day (Jian Liu)
- Joaquim (Marcelo Gomes)
- Mr. Long (SABU)
- Sama v noci na břehu moře (Sang-soo Hong)
- Druhá strana nádeje (Aki Kaurismäki)
- Večírek (Sally Potter)
- Návrat na Montauk (Volker Schlöndorff)
- Cez kosti mŕtvych (Agnieszka Holland)
- Divoká myš (Josef Hader)
Stříbrný medvěd - velká cena poroty
Stříbrný medvěd za nejlepší režii
Stříbrný medvěd za nejlepší ženský herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší mužský herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší scénář
Stříbrný medvěd Alfreda Bauera
Stříbný medvěd - Cena za mimořádný umělecký výkon
Skleněný medvěd poroty "Generation KPLUS"
Skleněný medvěd poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
Pochvalná zmínka poroty "Generation KPLUS"
Skleněný medvěd poroty "Generation 14PLUS"
Skleněný medvěd poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
Pochvalná zmínka poroty "Generation 14PLUS"
Pochvalná zmínka poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
Velká cena mezinárodní poroty "Generation KPLUS"
Pochvalná zmínka mezinárodní poroty "Generation KPLUS"
Zvláštní cena mezinárodní poroty "Generation KPLUS"
Zvláštní cena mezinárodní poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
Velká cena mezinárodní poroty "Generation 14PLUS"
Pochvalná zmínka mezinárodní poroty "Generation 14PLUS"
Zlatý medvěd za krátkometrážní film
Stříbrný medvěd - Cena poroty za krátkometrážní film
Cena Audi za krátkometrážní film
Zvláštní uznání
2016 - 66th Berlin International Film Festival
Zlatý medvěd za nejlepší film
- Oheň na mori (Gianfranco Rosi)
- 24 týždňov (Anne Zohra Berrached)
- Jeder stirbt für sich allein (Vincent Perez)
- Začať odznova (Mia Hansen-Løve)
- Boris bez Béatrice (Denis Côté)
- Cartas da guerra (Ivo Ferreira)
- Chang jiang tu (Yang Chao)
- Příchod draka (Mani Haghighi)
- Genius (Michael Grandage)
- Ukolébavka pro bolestné tajemství (Lav Diaz)
- Hedi (Mohamed Ben Attia)
- Komúna (Thomas Vinterberg)
- Vyvolený (Jeff Nichols)
- Mať sedemnásť (André Téchiné)
- Smrť v Sarajeve (Danis Tanović)
- Soy Nero (Rafi Pitts)
- Nulté dny (Alex Gibney)
- Spojené štáty lásky (Tomasz Wasilewski)
Čestný Zlatý medvěd
Stříbrný medvěd - velká cena poroty
Stříbrný medvěd za nejlepší režii
Stříbrný medvěd za nejlepší ženský herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší mužský herecký výkon
Stříbrný medvěd za nejlepší scénář
Stříbrný medvěd Alfreda Bauera
Stříbný medvěd - Cena za mimořádný umělecký výkon
Skleněný medvěd poroty "Generation KPLUS"
Skleněný medvěd poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
Pochvalná zmínka poroty "Generation KPLUS"
Pochvalná zmínka poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
Skleněný medvěd poroty "Generation 14PLUS"
Skleněný medvěd poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
Pochvalná zmínka poroty "Generation 14PLUS"
Pochvalná zmínka poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
Velká cena mezinárodní poroty "Generation KPLUS"
Pochvalná zmínka mezinárodní poroty "Generation KPLUS"
Zvláštní cena mezinárodní poroty "Generation KPLUS" za krátkometrážní film
Velká cena mezinárodní poroty "Generation 14PLUS"
Pochvalná zmínka mezinárodní poroty "Generation 14PLUS"
Zvláštní cena mezinárodní poroty "Generation 14PLUS" za krátkometrážní film
Cena za nejlepší debut
Zlatý medvěd za krátkometrážní film
Stříbrný medvěd - Cena poroty za krátkometrážní film
Cena Audi za krátkometrážní film
2015 - 65th Berlin International Film Festival
Zlatý medvěd za nejlepší film
- Taxi Teherán (Jafar Panahi)
- 45 rokov (Andrew Haigh)
- Aferim! (Radu Jude)
- Keď sme snívali (Andreas Dresen)
- Telo (Małgorzata Szumowska)
- Velký malý táta, syn a všichni ostatní (Đăng Di Phan)
- Ejzenštejn v Guanajuate (Peter Greenaway)
- Perleťový gombík (Patricio Guzmán)
- Klub (Pablo Larraín)
- Sopka Ixcanul (Jayro Bustamante)
- Denník komornej (Benoît Jacquot)
- Rytíř pohárů (Terrence Malick)
- Nikdo nechce noc (Isabel Coixet)
- Pod elektrickými oblakmi (Alexej German ml.)
- Kráľovná púšte (Werner Herzog)
- Ten no Chasuke (SABU)
- Navždy pannou (Laura Bispuri)
- Victoria (Sebastian Schipper)
- Yi bu zhi yao (Wen Jiang)