Reklama

Reklama

3 dni v Quiberone

  • Slovensko Tri dni v Quiberone (viac)
Trailer 3

Obsahy(1)

Čierno – biela intímna snímka 3 dni v Quiberone režisérky Emily Atef zachytáva trojdňový pobyt slávnej herečky Romy Schneider v rehabilitačnom centre v Quiberone, kde prebieha jej posledné interview pre renomovaný  nemecký magazín Stern. Počas týchto dní, sprevádzaná svojou najbližšou priateľkou, odhaľuje pred novinárom a fotografom svoju dušu a neuvedomujúc si celkom  následky  spontánnej úprimnosti  odpovedí otvára svoju 13.tu komnatu. Jedna línia filmu nám rozpráva príbeh slávnej herečky, ktorá sa napriek úspešnej kariére dostala do ťažkej životnej situácie, v druhom pláne dominuje téma bezohľadnosti médií, ktoré cynicky parazitujú na utrpení známej herečky s jednoznačným cieľom – predať „intímne detaily“  zo života celebrity bulváru. (Film Europe)

(viac)

Videá (3)

Trailer 3

Recenzie (42)

Anderton 

všetky recenzie používateľa

Životopisný film sa dá nakrútiť mnohými spôsobmi a výňatok z určitého dôležitého životného obdobia podľa mňa funguje lepšie, ako súhrn celého života a preskakovanie zo scény na scénu po dlhých rokoch. O Romy Schneider v podstate vedia fimoví fanúšikovia a fanúšikovia bulváru staršieho veku všetko a tento film im aj to, čo sa o herečke rozprávalo, potvrdí. Atef ale necháva každej zo štyroch hlavných postáv dostatok priestoru aj na to, aby sme pochopili aj zmýšľanie ľudí, ktorí sú dôležití viac menej iba preto, lebo sa točia okolo hviezdy. Pričom nemusí ísť nutne o kritiku, dôležitá je aj otázka, kým by bola Romy bez nich. Prirovnanie k slnečnej sústave by nebolo od veci, osobne by som do svojho filmu o nejakej veľkej hviezde nejakú podobnú metaforu namontoval. ()

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Marie Bäumer je vynikajúca Romy Schneider... Ale, celý ten emocionálny portrét jednej hviezdy, ktorá už rok na to mala nešťastne zahynúť je naštrbený tým, že vlastná dcéra proti filmu protestovala - vraj nepila a závislá nebola, v kúpeľoch bola z úplne iných dôvodov. Rovnako tak protestoval aj jej exmanžel, že je to celé totálny výmysel... A to fakt filmu škodí. Ako fikčný pokus odhaliť zraniteľnú a uboleu dušu ale film určite obstojí. ()

Reklama

Flego 

všetky recenzie používateľa

Životný osud jednej z najlepších európskych herečiek Romy Schneider je hodný filmového zmapovania a treba uznať, že Emily Atef sa to podarilo. Ocitáme sa medzi smrťou manžela a smrťou jej syna, pár mesiacov pred jej vlastnou smrťou, Romy čaká posledný film a zotavuje sa v letovisku v Quiberone. Sledujeme silnú intímnu drámu ženy, ktorá miluje svoju prácu a deti, ale nedokáže to skĺbiť. Vo svojej rozorvanosti robí chyby, ktoré dokáže odhaľovať divákovi aj dohodnuté interview v hotely. Za zmienku stojí vynikajúci herecký výkon Marie Bäumer. 4+ ()

Aky 

všetky recenzie používateľa

Velice citlivě natočená psychologická sonda do duše geniální herečky, která (jako málokdo a kdoví, jestli vůbec někdo) unáší vnitřní svár mezi svou skutečnou osobností a tím, jak vypadá a chce vypadat pro okolní svět. Film mi připadá natolik přesvědčivý, že si skoro myslím, že zcela se s takovými stavy a situacemi úplně vyrovnat prostě nedá. ()

NinadeL 

všetky recenzie používateľa

Už to bude pomalu 10 let od životopisu Romy Torstena C. Fischera, ve kterém hlavní roli ztvárnila Jessica Schwarz. Dnes máme jako Romy Marii Bäumer v intimní epizodě ze sklonku jejího života. Předchozí životopisný film se zaměřil na 60. léta, tentokrát jde o zachycení atmosféry na začátku 80. let. Nikdo doposud neměl odvahu na ten německo-rakouský zázrak z 50. let, ani na francouzská 70. léta, což jsou mnohem tradičnější vrcholy kariéry fenoménu Schneider. Ale budiž, soudobý trend životopisů se vyhýbá velkým časovým úsekům jak jen může, móda velí prožít s hvězdou jen pár dní, týden už je přeci jenom příliš dlouhá doba. Takže 3 Tage in Quiberon vypráví spíše o médiích a vztazích mezi hvězdným objektem (v tomto případě Romy v době před La passante du Sans-Souci), lidmi ze soukromí (v tomto případě její přítelkyně z dětství Hildy Fritsch), novináři (Michael Jürgs zde získal nesmrtelný portrét) a fotografy (dávný přítel Romy Robert Lebeck). Komorní drama se škálou emocí v uzavřeném prostoru, to je přeci oblíbený formát. Tak proč ty emoce nefungují? Portrét zralé Romy je naprosto v pořádku, arogance vůči generaci Sissi je směšná a neznalost kariéry její matky Magdy Schneider spíše trapná než co jiného. Ale dnešní trend miluje vyprávění ve zkratce bez složitých úvah, příliš mnoho dat, informací a názorů by mohlo uškodit. A proto je výsledný film tak úspěšný, festivaly tleskají a někdo by mohl být nadšen i z té černobílé estetiky. #DasFilmFest ()

Galéria (22)

Zaujímavosti (2)

  • Celosvětová premiéra proběhla 19. února 2018 na filmovém festivalu v Berlíně. (ČSFD)

Súvisiace novinky

DAS FILMFEST zve na filmové hody

DAS FILMFEST zve na filmové hody

15.10.2018

3 země – 4 kina – 5 sekcí – 9 hostů – 34 celovečerních snímků a další tři bloky krátkých filmů. Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST si letos pro všechny filmové fanoušky přichystal skutečné… (viac)

Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin

Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin

20.09.2018

Be2Can: rekordní počet zapojených kin, Zlatá palma, současný německý film, čínská senzace ve 3D a čerstvá cena Fipresci z Benátek pro maďarský film   Be2Can – přehlídka soutěžních a oceněných filmů… (viac)

Reklama

Reklama