Kočičky

Jedenáctileté Amy se začne líbit svobodomyslná taneční skupina a vzepře se proto konzervativním rodinným tradicím. (Netflix)

M.i.k.e

negativní reklama taky reklama a v tomhle případě udělala obrovskou službu,protože jinak by mě asi nenapadlo se na podobný film podívat...nícméně...upřímně nechápu ty křiklouny,kteří v tom vidí film pro pedofily (i když jasně,doba je taková,že tihle kazatelé morálky budou řvát vždy a za všech okolností).Ano,je tu pár celkem zbytečných záběrů,ale ve výsledku mi přijdou mnohem horší třeba reality show o dětských královnách krásy,kde jsou jednak mnohem menší a mladší děti a navíc se to všechno děje v přítomnosti a režii samotných rodičů.Mignnones jsou v prvé řadě příběhem začínající puberťačky,která by ráda chtěla někam patřit a za pomíjivou oblíbenost a pár lajků je schopná obětovat cokoliv.Je to dobře?Určitě ne,ale bohužel v dnešní prdelní době,kdy se děti ve školách šikanují protože nemají značkové oblečení,nebo telefon,který je zrovna in je to bohužel smutná realita.Ruku v ruce s tím jde už tolikrát omýlaná sexualizace malých dětí,kdy místní děvčata uznají,že to co funguje ve videoklipech a obecně klipech na internetu jim přinese onu chtěnou slávu a oblíbenost.Zase to není dobře,nicméně i to je smutná realita.Ono taky co čekat ve světě kdy i obyčejné reklamy jsou mnohdy skrytě i neskrytě sexuální a není se co divit,že děti,které z toho nemůžou mít rozum v tom budou hledat inspiraci.Tak jako tak,Mignnones nejsou úplně dobrým filmem a ne zrovna proto že by z něj Ježíš plakal,ale proto že i přes silné téma,nedokáže tolik pracovat s emocemi,vtáhnout a vlastně ani jít víc do hloubky...60% PS: upřímně nechápu,proč pologramotní idioti,kteří se vyžívají v neofašistickomarxistických sionistických konspiracích (aniž by věděli co to znamená) vůbec koukají na takově zhmotněné zlo jako Netflix.Fakt na to nečumte a bude nám líp všem. ()

Arbiter

Člověku z toho není příjemně. Cuties jsou na mainstream cynicky přímé - a to je, proboha, dobře. Fathia Youssouf Abdillahi je v roli (roli?) jedenáctileté Amy úžasná. Snímek uvěřitelně, citlivě, nijak bulvárně a bez alibisticky konformizujících příkras (viz komentář kiddo) vyobrazuje chaos překotného období v dospívání dívky, jehož součástí je nutnost nově začít vnímat vlastní sexualitu a tělo. Z jedné strany je uvažování Amy o sobě samé (de)formované praxí konzervativnnějšího (?) islámu, tradicemi rodné země a navázanou dynamikou dění v rodině, na straně druhé "svobodomyslností" kultury nového domova, spolužačkami a spolužáky, a pro dítě příliš snadno dostupnými produkty populární kultury pro dospělé; konkrétně těmi, které jsou často prostoupeny vedle té svobodomyslností také toxickou a degradující estetizací, objektivizací a sexualizací ženského těla. Cuties ale zvládají otevirat více vrstev (viz komentář niethustry), za to díky. A kritika filmu se smrskla na konspirační žvatlání a čistý alibismus puritánského volání po slušnosti - LOL, miluju tenhle Szájer style. ()

verbal

Když nejde Francie k Senegalu, musí Senegal do Francie. Taxem si konečně pustil to drsné a ukrutně skandální pedofilní porno. Oblékl jsem si na zcela nahého pederasta svůj šik šedý baloňák se zaschlými sqrnami od jogurtu, z něhož mi tak seksy vyčuhují křivé, chlupaté, sýrově bílé holeně, nageloval přehazovačku, připnul kolárek, připravil si pěkně bandu papírových kapesníčků, na pozadí ohulil Dádu, obložil se Bárbinama a … Kurva, ani nedrnknul! Žádné děti se tam totiž nakonec neprcaly, jen nějaká parazitická černá huba natočila vcelku děsivé sociální drama o tom, jak degenerativním internetem vypláchlé jedenáctileté bílé socky pod starostlivou výchovnou péčí a s genetickou výbavou všech těch uklízeček, pásových dělnic, štětek, kopáčů, řidičů hovnocuců, nekvalifikovaných pracákovců a narkomanů, co je zplodili, kazí jedenáctileté negerské socky pod starostlivou péčí islámu a s genetickou výbavou všech těch udržovaček ohně, multimanželek, závodních hlavonosiček, vyhrabávaček kořínků, pasáků koz a děvek, bývalých dětských vojáků, profesionálních žvýkalů a distributorů katy a vysokou školou subsaharského života převzdělaných pobíračů sociálních podpor. A v té multikulturní válce nakonec spravedlivě zvítězí mohamedánský vesnický dril nad nechutnou zkažeností západní civilizace, kdy si hlavní pičinka, urvaná z muslimského řetězu a urputně se snažící být francouzštější než francouzská spodina, uvědomí, že ač by ve své zemi byla už v devíti vdaná a prcaná nějakým stoletým kmenovým náčelníkem, pasákem či majitelem největšího stáda velbloudů, tak v jedenácti ještě až tolik netouží vydělávat si profesionálním kroucením prasečí prdele jako Kardašianky ani ukazovat na internetách kundu, chce být vlastně ještě chvíli islámem vyplachované dítě a nechat se vyměnit za krávu až třeba ve čtrnácti. Poměrně silný a vcelku nestranný matroš, z něhož vyplývá hrozivý fuckt, že pro kulturní zkázu je v podstatě úplně jedno, jestli si tu necháme přemnožit bílé vypatlance nebo si sem naimportujeme nějaké ty afroškrkavky. Každopádně považovat za propagaci pedofilie pár nakrucujících se zmalovaných jedenáctek v pitkáčích může snad jen šosácký konzervant či náboženský fundamentalista, co se v létě v Evropě nikdy neprošel po venku. ()

OndwaK

Zajímavý příběh a kontrast dvou prostředí, ale mohlo to být odvyprávěno i svižněji a lépe. Některé odbočky jsem asi úplně nepochopil, ale rozhodně se tu nejedná o nic brutálně šokujícího, nebo kontroverzního. Film prostě jen ukazuje nepříjemnou a zvrácenou realitu. Sice docela dobře, ale jinak je příliš jednoduchý, nekonají se tu žádné velké objevy. 55% ()

sQelle odpad!

Chápu nejsem cilovka a mám k ní dost daleko. Ale ještě nikdy se mi nestalo, že bych odvracel od filmu zrak, protože se v něm kroutí jedenáctiletá děvčata. Talent jim neberu, ten je obdivuhodný. Ale blízké záběry na zadky, nohy, focení si pohlaví, stahování kalhot a vyzývavé kousání se do prstu. To fakt nedávám. ()

• Scénář byl napsán už v roce 2017. (Bragha)