Príbeh troch sestier

(festivalový názov)
  • Turecko Kız Kardeşler (viac)

Tri sestry Rejhan (20), Nurhan (16) a Havva (13) žijú s otcom v odľahlej dedine v hornatej Antalyi. Každá z nich predtým pracovala v meste ako slúžka v domácnosti. Rejhan sa vrátila domov tehotná, preto ju otec rýchlo vydal za pastiera Vejsela. Hoci sny o lepšej budúcnosti sa nesplnili ani jednej z nich, stoja pevne pri sebe. Kým sa snehom zaviate cesty po zime opäť sprejazdnia, otec a dcéry si krátia čas rozprávaním príbehov. Takmer rozprávkový príbeh, inšpirovaný osobnými spomienkami autora filmu, ktorý vyrastal v Anatólii. Minimalistickým štýlom a precízne vykreslenými obrazovými kompozíciami zachytené spoločenstvo, kde ani ženy, ani muži nemajú možnosť vymaniť sa z predurčeného osudu. V príbehu je ale zakódovaná symbolika pre nádej. (Art Film Fest)

Aljak

Podľa popisu to znelo výborne, ale výsledok napokon zas až taký vydarený nebol. Na môj vkus to malo dosť pomalé tempo, dej pôsobil často príliš pasívne a ani dialógy nepatrili medzi tie, ktoré by extra zaujali. A pritom námet a dejová línia boli podľa mňa fajn, akurát to spracovanie mi akosi nezapasovalo. Oveľa viac ma bavili tie príbehy zo ženského sveta, ako tie mužské, ktoré boli dosť nudné. 2* (najmä za námet) ()