Siberia

Muž prchá z jednoho světa do jiného – zvláštního a chladného. Kožešiny a ohně ho udržují v teple, jeskyně slouží jako jeho úkryt. Je zlomeným mužem, jenž chce být sám. Ale ani izolace mu nepřináší vnitřní klid. Opět se vydává na cestu, tentokrát do vlastního nitra. Zkoumá své sny, konfrontuje vzpomínky a hledá představy. Ojedinělé kontakty s jinými lidmi jsou v jazycích, kterými nemluví, jsou určována těly, která ho fascinují, a typy lásky, jež zkoumá a pak ztrácí. Jeho cesta se stává tancem s démony, ale občas se rozzáří světlem. (mac000)

JASON_X

Těmhle artovým onaniím jsem už dávno odvykl. A dávno jsem si už taky přestal namlouvat, že se mi podobné filmy jeví zajímavými, abych se i já jevil zajímavým. Není to ani trochu "jarmuschovina", jak by se zdálo po úvodní barové scéně s Eskymákem, není to ani objektivní dušezpyt, jsou to spíš jen subjektivní introspektivní obrazy a halucinace z egoistické mysli nějakého obstarožního pozérského rejži, jejichž smysl a poselství je jasné právě jen jemu, a jež jsou většině ostatních lidí tím pádem popravdě úplně u prdele. Kdysi před lety bych nevěřil, že někdy v budoucnu hodím "film pro náročného diváka" s Dafoem v hlavní roli znechuceně do koše, život je holt plný překvapení. ()

honajz2

Hvězdička za Dafoea a za občas dobré záběry kamery. Jinak to je přímo učebnicový příklad toho, jak bude vypadat film od režiséra, který se už vyčerpal, nemá o čem točit a co sdělit světu, ale stejně chce pořád dál filmy točit. Muž žijící na Sibiři je trýzněn a ztracen ve svých vzpomínkách. To by mohl být dost zajímavý námět, kdyby se na něm nějak pracovalo. Ferrara ale natočil několik naprosto nahodilých scén, které si lze vykládat jakkoli když chcete, ale o hlavním hrdinovi neřeknou skoro nic (což by právě naopak měly, a hodně, aby to vůbec fungovalo), nějakých propojení mezi nimi je tam naprosté minimum a tak si to celé jen tak plyne, je to úplně o ničem, nějaký celistvý obraz nebo myšlenku to netvoří, je to naprosto bez nějaké atmosféry a i konec je úplně o ničem. Tím pádem je to naprosto zbytečný film, ve kterém se jen Ferrara vyblbnul a asi i do něj dal pár svých úchyláren. Takže se o žádný nedoceněný nepochopený geniální artový film nejedná, jak jsem doufal. 1* ()

M.i.k.e

Dafoe se do těhle divnejch filmů fakt hodí.Bohužel jejich úroveň je dost houpačkoidní a Siberia nepatří zrovna k vrcholům zábavnosti.Osobně sem čekal něco jako Maják a ono je to trochu “něco jako” Maják,ale zatímco ten na mě zapůsobil,Siberii se to nepovedlo ani trochu.Mnohem zábavnější by bylo i koukání do zdi…30% ()

Marigold

Zpackaný spin-off majáku, kde je soulož s těhotnou, rodící stařena, zápas s medvědem, nahá midgetka na vozíku, ale stejně je to asi tak zábavný jako rozprava o Wittgensteinovi s ožralým eskymákem. ()