Narušitel

(festivalový názov)
  • Argentína El prófugo (viac)

Co z nočních můr může přejít do našeho bdění? Inés se jen ztěžka vzpamatovává z tragické ztráty, děsy, které ji provázejí, ohrožují její práci hlasové profesionálky. Plíživé cosi je stále blíž a přestává být jasné, zda lidé, kteří jí chtějí pomoci, jsou skutečně na její straně. (MFF Karlovy Vary)

Hoyt

Kouká se na to pěkně a nenudí to ale nemá to ve výsledku moc co říct. Pointa slabší a hororové možná dvě kratší scény. Slabé 3*. (KVIFF2021). ()

pornogrind

V poměrně krátké době mám za sebou třetí film točící se okolo filmový branže. Prvním filmem byl Censor(2021) o ženě jenž cenzúrovala hororový fláky. Film si u mě vysloužil jen 1hvězdu. Druhým filmem byl Berberian Sound Studio(2012). Ten je pro změnu o muži, kterej dělal k filmům zvuk. Tenhle film sice nesedne každýmu za mě ale jasná 5hvězdičková záležitost. A do třetice tady mám El Prófugo. Tenhle film vypráví příběh ženy, která se pro změnu živí dabingem. I díky tragické ztrátě jí ale postupem času vše začne přerůstat přes hlavu a ona jen stěží rozezná co jsou vidiny, noční můry a co je skutečnost. A spolu s ní tápe i divák. Námět byl celkem originální jen škoda toho zpracování a převedení na filmový plátno. Určitě se z toho dalo vytěžit víc. Moc jsem si od toho ale nesliboval takže výsledek je za mě spíš překvapením než zklamáním. Za mě 3hvězdy. S doporučováním bych byl ale opatrnější. ()

dubinak

Trochu zvláštní typ kousku z Varů, který si spíš stáhnu někde z internetu a za pár dní na něj zapomenu. Tady v Malém sále to snad nebylo až tak hrozné, ale přesto mám z toho filmu takový smíšený, divný a spíš neutrální pocit. Nepobrala jsem totiž za celou dobu, co tím chtějí tvůrci sdělit nebo jakou to má message, protože na horor to bylo až pramálo hororové a na komedii to mělo vtipu jen sem tam trochu. Nápad by se dal považovat za originální, nicméně provedení a režie nebyla nic moc. Scénář tak nějak pořád chodí kolem horké kaše a velkolepé finále se taky převážně nekonalo. Mělo to zajímavé momenty, herecky to ušlo, ale jak říkám, příliš jsem si z Narušitele neodnesla a bylo to spíš takové podivínské. Dvě a půl. KVIFF 2021 ()

Arsenal83

Že horor, veď tu absolútne nič nebolo. Tento film nevystraší ani keby ste pred ním pozreli nejakú Funesovku. Ani atmosféra, ani nič, len jedna odpudivá bradavičnatá Argentínčanka inak známa aj z Divokých historiek. Pani bradavica proste. ()

jefff

Narušitel trpí divnou režií a vlastně hrozně nezajímavým příběhem. Atmosféra vůbec nefunguje a finále je bizarní v tom horším slova smyslu. Na druhou stranu se divák vyloženě nenudí a pořád čeká kdy to začne být wau. Akorát nezačne. ()

• Název filmu se objeví až ve 23. minutě. (pornogrind)