Tisícky rokov pred našim letopočtom, mesto Téby. Kňaz Imhotep (Arnold Vosloo) miluje krásnu Ank-Su-Namun (Patricia Velasquezová) a spoločne zavraždia faróna Setiho Prvého, aby si mohli užívať lásku. Trest ich však neminie. Vrahov nájdu a a Imhotepa zaživa uzavrú v sarkofágu. Potom ho zasypú pieskom, a tak jeho múmia čaká celé tisícročia na svoj čas... Píše sa rok 1923 a časť francúzskych légií ocitne v Hamunapatre, kde hľadajú zlatý poklad Egypťanov. Prepadnú ich však arabské kmene a prežije len jeden, sympatický Rick O´Connell (Brendan Fraser). O tri roky neskôr spojí svoje sily s krásnou Evelyn (Rachel Weiszová) a jej bratom Johnatanom (John Hannah) a vydajú sa do Egypta. Majú mapu mesta a kľúč od sarkofágu. V tom istom čase sa na to isté miesto dostane aj americká výprava s tým istým cieľom. V ruinách Hamunapatry začnú kopať – Američania nájdu Knihu mŕtvych a Rickova skupina sarkofág s telom zakliateho Imhotepa. Náhodou sa im podarí múmiu oživiť. Oživený Imhotep chce naspäť svoju moc a svoje telo i svoju milenku. Rick uteká pred vražedným démonom do Káhiry, ale je takmer nemožné mu ujsť. Imhotep zošle na Egypt kobylky, muchy, vodu premenenú na krv a ďalšie pohromy. Najhoršie, je že sa usiluje o telo Evelyn, pomocou ktorého chce oživiť Ank-Su–Namun... (TV JOJ)

ARI50

Obrovská záležitost v podáni mumie a kdo doposud nezná přichází o hodně. Herecky nejde ani vyjádřit nebo popsat jak jsou zábavně vydaření. Samotný děj je výborný, pohledy na staré hrobky záhady hlavolamy a mumie je úžasný, já prostě tenhle film mám nezkutečně rád a nebudu kecat mám ho za sebou několikrát. ()

veru_needy

Mumie patří k mým oblíbeným filmům. Je to velmi pohodový, příjemný akční dobrodružňák, u kterého se bavíte. Příběh nepostrádá akci, vtip, má příjemnou hudbu a stopáž. A všechno to tak utíká, že vám ani nepřijde, že to má dvě hodiny. Plusů má opravdu spoustu: odehrává se v nádherných exteriérech Egypta, má dobré digitální efekty, příjemný a svižný scénář a oplývá velmi dobrými herekými výkony. Rick a Evelyn jsou perfektním párem, plus do toho vtipálek Jonathan. Shrnuto podtrženo, toto je podle mě jeden z nejlepších dobrodružných filmů co jsem měla možnost vidět. Vždy se na něj ráda podívám. ()

mm13

Príjemne neokázalý výlet, ktorý sa vydaril viac, než tvorcovia čakali. A práve v tej nezaťaženosti a úprimnej snahe urobiť to tak dobre, ako okolnosti dovolia a nad tým, čo nedovolia, si hlavu príliš nelámať, je jeho najväčšie čaro. [70%] ()

Earl_23

Akční pohádka, která toho má (možná trochu překvapivě) poměrně dost nabídnout. Příběhově dobré, především pak relativně "temné". Sice to není na úplné 4*, ale k zahození Mumie rozhodně není. ()

luka4615

Srdeční "no-brain" akční záležitost, který dokáže zabavit stejně dobře i po dvaceti letech. Za zmínku rovněž stojí i působivé CGI a ruční triky, které si zde podávají ruce, pročež stárnou mnohem pomaleji a vypadají stále dobře. Skvělá práce! „We are part of an ancient secret society. For over three thousand years, we have guarded the City of the Dead. We are sworn at manhood to do any and all in our power to stop the High Priest Imhotep from being reborn into this world.“ ()

Sawy

Slušný dobrodružný film.Není to kdovíjak skvělé,ale zábavné je to rozhodně dostatečně.Hvězdičku bych přidal za krásnou Rachel Weisz a za charismatického Arnolda Vosloo.To srovnání s Indym mi ale příjde trochu přes čáru,atmosféru filmů s ním to nemá ani náhodou.80 % ()

Lucasion

Mumie. Brendan Fraser jako Rick O´Connell se vydá spolu s půvabnou Evelyn (Rachel Weisz) a jejím potrhlým bratrem Jonathanem (John Hannah) najít legendární Město Mrtvých. Probudí Mumii, i když jak se říká "Čtení knížek nikdy nebylo špatné." tak stejně začne chaos a musejí vymyslet jak tohoto netvora zabít. Film je skvěle natočen a po akční stránce není co vytknout. Humorná stránka je výborná. Film je báječně vtipný a vy se u něj prostě musíte smát. O akční stránku se stará především Rick a bude se ohánět všemi různými zbraněmi jen, aby přežil. O humornou stránku se skvěle postaral bratr Eve, Jonathan. Je nešikovný, zbabělý a umí dokonalé grimasy. Film, který i po tolika letech neztratil vůbec nic ze svého kouzla. Báječná hudba, skvělý humor a vypečené akční scény. To je Mumie, na kterou se vždy moc rád podívám. "Rick : Umíte plavat? Evelyn: Samozřejmě, že umím plavat, když není zbytí! Rick O'Connell: Není zbytí! (Hodí ji přes palubu.) To mi věřte!" (100 procent) ()

ScarPoul

Od Goldsmithovej hudby po nádhernú Rachel Weisz. Jeden z najlepších dobrodružných filmov vôbec. Kedysi som to vedel odrecitovať celé. ()

Pepy

Další skvělý film do mé sbírky. Dobrá podívaná s akčním napětím. Film uplyne jako voda a sem tam se objeví nějaká potvora co chce Brendan Fraser zabít. Nápad na scénář filmu je dobrej ačkoliv jsem čekal, že to bude propadák, tak se to velmi dobře vyvedlo. ()

Genero

Stephen sebral všechny výkaly a kýče, co kdy vzešly z nilské delty a uplácal z nich čokoládový dort. Po několikátém pokusu mi ten dort velmi zachutnal a je mi úplně jedno, z čeho ho mistr cukrář upekl. ()

Lacike

Aj po rokoch to je stale naslapana pecka a Rick O'Connell je spolu s Indiana Jonesom najzabavnejsi a najodvaznejsi dobrodruh. K tomu ma po boku nadhernu a roztomilu Rachel Weisz. Kopu zabavnych postaviciek, brat hlavnej hrdinky - chamtivy nesika John Hannah, nonstop smradlavy Omid Djalili a hlavne parchant a vecny posera Beny v podani Kevina J. O'Connora. Dalej tu mame spickoveho zaporaka Arnolda Voslooa v jeho zivotnej ulohe a na chvilu sa tu mihne kraska Patricia Velasquez, ktora bude mat väcsi priestor v dvojke. Proste postavy sa vydarili na jednotku. Pribeh je tiez skvely a perfektne vygradovany. A co je najlepsie su akcne sceny. Dokonaly mix kaskaderskej akcie a trikov. Co sa dalo sa tocilo na tvrdo v exterieroch a zvysok sa upravil trikmi. Presne to mi chyba v dnesnej dobe, ktora spolieha len na CGI ale urcita hmatatelnost tomu potom chyba. Vdaka tomuto mixu trikov a realnych scen film starne ovela pomalsie a jedina vec, ktora dnes uz nepôsobi uplne dokonale su ti hnusni chrobaci. Z akcnych scen by som vyzdvihol cele finale, kde mi bitky s mumiami svojou napaditostou a humorom pripominali skvely Army of Darkness. A oproti dvojke, ktora je velkolepejsia a vtipnejsia, jednotka este obcas obsahuje aj hororovu atmosferu. Na zaver spomeniem este fantasticky soundtrack od Jerry Goldsmitha. Vysledkom je perfektny dobrodruzny film, ktory s Indiana Jonesovkami patri k tomu najlepsiemu vo svojom zanri. 9/10. ()

HateBreeder

Velice dobré skloubení Hororového žánru a žánru komedie. Je to klasický popkorňák s dobrými digital. efekty u kterého se nudit nebudete. Rachel Weisz je zde opravdu roztomilá stejně jako Fraser :) Sommers holt přesně vystihl moment, kdy přijít s oživením legendy o mrtvém knězi, který zradil Faraona a stihla ho tak strašná kletba, horší než smrt. Pokračování mumie se vrací už bylo o hodně slabší a Král Škorpion, který vznikl jako vedlejší produkt dvojky je úplně nejhorší. ()

PROROK14

Až takéto výmysly zväčša nemusím. Na toto sa celkom dalo aj pozerať ale určite to nie je film ktorý by som si ešte niekedy chcel pustiť. ()

BoPo

Takto má vyzerať dobrodružný film pre celú rodinu. Hviezdou je bezpochyby Arnold Vosloo, ktorý z Imhotepa urobil skvelého zloducha, ktorý však nie je prvoplánový. Skvelo mu sekunduje zohrano nezohraná dvojica Brendan Fraser a Rachel Weisz. Mumie je ten typ filmu, kde tak nejako všetko klaplo ako malo. Teda až na obočie Rachel Weisz. ()

Terva

U tohoto snímku jsem se opravdu nenudil. CITÁT - Pamatujte, tenhle netvor přináší jenom smrt. Nikdy nejí, nikdy nespí a nikdy nemá dost.......... ()

JohnCZ

Jeden z filmů, kde jsem měl u sledování pocit, že ta čtyř a pětihvězdičková hodnocení má především na svědomí nostalgie. Mumii jsem totiž viděl až teď a je to úplně obyčejná béčkově působící fantasy, která mnohými zmiňovaným Jonesovkám nesahá ani po kotníky. Herci přehrávají, snaží se to být až příliš vtipné, prostředí je až příliš studiové a efekty slaboučké. A i ten scénář nestojí za moc. Jako celek je to sice docela zábavná oddychovka, ale znova bych si to asi nepustil. ()

corpsy

Film vo svoje dobe zapôsobil ako dúšok čistej, chladne vody po týždni putovania vyprahnutou púšťou. Dynamický, ´´indianajonesovský´´ spektákel, ktorý môžem s kľudom označiť za jeden z najvydarenejšých dobrodružných snímkov v histórii filmu. Už dnes je to pre mňa klasika. ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (viac)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014

20.07.2014

Americký skladatel Elliot Goldenthal, který je držitelem Oscara® za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, jež je autorem hudby k velkofilmům jako Thor, Harry Potter a Ohnivý pohár… (viac)