Flynn Carsen 2: Návrat do baní kráľa Šalamúna

(TV film)
  • Slovensko Flynn Carsen: Návrat do baní kráľa Šalamúna (viac)

Flynn Carsen, náš známy knihovník, sa vracia na scénu! Po tom, čo už raz zachránil ľudstvo, osud sveta opäť leží na jeho pleciach. Záhadná mapa ukazujúca cestu k legendárnym baniam kráľa Šalamúna je jeho jediným kľúčom k posvätnej Knihe Šalamúnovej. Keď ho však prepadnú a mapu ukradnú, vydá sa Flynn do Maroka, kde stretne krásnu profesorku Emily Davenportovú. Keďže Emily je rovnako múdra a sčítaná ako Flynn, ak nie dokonca ešte viac, tvoria výborný tím. Spoločne sa vydávajú do temných baní a konajú rýchlo a s rozvahou, aby si pred svojimi protivníkmi udržali potrebný náskok. (TV JOJ)

Praxis

Proč já se zase pokaždý nechám ukecat:-)... Když jsem byl po jedničce Flynna celkem hysterický, nenapadlo by mě, že se budu dívat i na dvojku. A kupodivu musím uznat, že se mi o malinký fousík líbila více než tragická jednička. Na druhou stranu, žádný výkvět kinematografie to taky není. Plus k dobru film dostal za sympatickou pani v muzeu a triky asi tak o 50% krásnější než v jedničce...Zdálo se mi také, že film je pojat mnohem výpravněji než jednička. Každopádně tuhle "zvláštnost" nedoporučuji nikomu, kdo je fanatickým obdivovatelem Indiana Jonese, protože tohle dílo ho kompletně vykradlo ( a nejenom jeho:-) ) ()

Dado

Pokračovanie, ktoré sa až tak veľmi nelíši od svojho predchodcu. Ťažko povedať, či je to v tomto prípade dobré, alebo zlé. Ale nech je ako chce, ďalšie dobrodružstvo Flynna Carsena dokázalo opäť pomerne dobre zabaviť a to aj napriek prvotnému sklamaniu z absencie postavy Nicole, ktorú si mohli diváci obľúbiť v prvom filme. (55%) ()

Wacoslav1

Asi jedinej Flynn Carsen kterýho jsem neměl chuť po pěti minutách vypnout, ale to neznamená, že se jedná o nějakej skvost. Pořád stejně nesympatickej a necharizmatickej hlavní hrdina. Nevýrazní záporáci a hromada totálně stupidního a infantilního humoru. Tuhle trilogii si holt Frakes za rámeček rozhodně nedá.15% ()

Pecival

Jednoznačně slabší než první díl, ale na ty tři to jestě asi stačí. Znatelně ubylo humoru, zato zůstaly naprosto příšerné digitální triky. Na druhou stranu Noah Wyle se mi zde zdá trochu použitelnější a taky ta jeho ženská se mi líbila podstatně více než v jedničce. Hudba opět okopčená z Indiana Jonese (ostatně jako celý film). Minule to byly lepší tři, tak teď to jsou hodně slabší tři. Ale pořád je to koukatelná záležitost na deštivé odpoledne.A když už nic mám chuť si znova pustit Casablancu. ()

filmmovier

Oproti jedničce je tento fim celkově akčnější a svému předchůdci se velmi vyrovná. A navíc režíroval věřící nevěřící můj oblíbenec Jonathan Frakes... Tento díl se mi pořád líbil srovnatelně s jedničkou. Film má opět skvělé tempo a ačkoliv je opět slabší scénář, ani tady to nevadí. Příjemné dobrodružství. ()

• Ve scéně, kdy se Flynn Carsen (Noah Wyle) a Emily Davenport (Gabrielle Anwar) loučí s domorodcem a poté kráčí savanou, má Emily na zádech modročerný batoh. Ještě při setmění batoh stále má, avšak druhý den oba kráčí bez něj. V následující scéně, kdy dvojice dorazí do města, má Emily batoh opět na zádech. (zdeny99)
  • Natáčelo se v Keni a Jihoafrické republice. (Varan)